تور استانبول: راهنمای حمل و نقل استانبول

به گزارش مرد کوچک، حمل و نقل عمومی شهر استانبول

در حمل و نقل در استانبول باید به این نکته اصلی اشاره نمود که در این شهر برای تردد گزینه های مختلفی در اختیار مسافران است ولی اگر شناخت کافی با هر کدام از وسایل عمومی نقلیه داشته باشید می توانید در مسیرهای مختلف برترین نوع آن را انتخاب کنید .

تور استانبول: راهنمای حمل و نقل استانبول

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

در این بخش توضیحی مختصری در خصوص حمل و نقل عمومی در این شهر ارائه شده است .

راه های حمل و نقل در استانبول

متروی استانبول :

متروی استانبول قدمتی بالغ بر 140 ساله را دارد و دومین متروی احداث شده در دنیا است و دارای 5 خط فرق دارد و دو خط آم که بین فرودگاه آتاتورک و محله ینی کاپی کار می نماید در رفت و آمد استانبول جزو پرتردد ترین خط ها می باشد . ساعات کاری آن بین 6 تا 12 نیمه شب متغیر است و با استفاده از استانبول کارت می توانید هزینه های سفر را پرداخت کنید .

تراموای استانبول :

در رفت و آمد استانبول از جمله پرکاربردترین وسیله حمل و نقل است که نقاط اصلی شهر را به هم مرتبط می سازد. هزینه حمل و نقل در این جهت 5 لیره بوده که با استانبول کارت قابل پرداخت است .

اتوبوس استانبول :

در رفت و آمد استانبول اتوبوس ها در این شهر به دو دسته خصوصی و شهری تقسیم می شوند اتوبوس های بی آر تی که جزو سریع ترین اتوبوس ها است به صورت شبانه روزی در این شهر تردد دارند و هزینه ها در این اتوبوس ها هم به صورت نقدی و هم با استانبول کارت قابل پرداخت است .

تاکسی های عمومی :

تاکسی های عمومی در این شهر بر حسب اندازه کیلومترشمار، هزینه ها را حساب مینمایند و رانندگان همیشه در پی شکار مسافران پولدار هستند، حواستان باشد که هزینه های بیشتری را پرداخت نکنید.

[cn-suggest-posts sts=آشنایی با مسجد فاتح استانبول با قدمتی 550 ساله stl=https://deltaban.com/conqueror-mosque-istanbul/ sbs=رزرو هتل مقرون به صرفه sbl=https://deltaban.com/hotel-reservation/]

قایق و کشتی :

در رفت و آمد استانبول این وسیله نقلیه جزو هیجان انگیزترین وسیله برای تردد می باشد . بلیط های مربوطه را هم می توانید به صورت آن لاین و هم حضوری دریافت کنید با هزینه های بسیار مناسبی با استفاده از این وسیله های نقلیه می توانید از جزایر اطراف شهر استانبول بازدید کنید بدون آن که نیاز باشد هزینه های بیش از حدی را بپردازید .

تاکسی های آن لاین :

تاکسی های آن لاین همچون اسنپ خودمان است که اخیرا نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته اگر چه از تاکسی های موجود در شهر مقرون به صرفه نیست ولی شما را در کوتاهترین زمان به مقصد مربوطه می رساند. اوبر و کریم از جمله مهم ترین تاکسی های آن لاین در این شهر است .

دولموش:

دولموش از دیگر وسایل عمومی و نقلیه است که همیشه در رفت و آمد استانبول به چشم می خورد چیزی شبیه به ون های ما است که به عنوان تاکسی در این شهر کاربرد دارد و در ایستگاه های خاصی قرار گرفته است. دولموش های زیر جزو مهمترین دولموش ها است که معمولا بین افراد استفاده می شود .

· تکسیم - کادیرکوی

· تکسیم - بوستانسی

· تکسیم - آکسارای

· کادیکوی - بوستانسی

· تکسیم - تسویکیه

· بشیکتاش - نیسانتاسی

· کادیکوی - اوسکودا

تله کابین استانبول :

برای رفت و آمد در استانبول از دیگر وسایل نقلیه عمومی در شهر استانبول است که برای افراد ماجراجو یک گزینه فوق العاده می باشد . هزینه ها هم به صورت نقدی و هم با کارت قابل پرداخت است . خطوط این وسایل نقلیه چندان طولانی نیست . شما می توانید یک سفر کوتاه را از منظره ها خارق العاده استانبول با استفاده از آن ها داشته باشید. برای رفت و آمد در استانبول علاوه بر استانبول کارت می توانید با کارت های مخصوص به این وسایل نیز برای پرداخت هزینه ها بهره ببرید .

آشنایی با حمل و نقل شهری استانبول

در این قسمت از مقاله قصد داریم که نکات مطلوب و مفیدی را در راستای راهنمای حمل و نقل در استانبول را در اختیار شما قرار دهیم . و با انواع وسایل و هزینه های حمل و نقل برای رفت و آمد در استانبول آشنا شویم پس با ما همراه باشید . در این صورت می توانید در زمانی که در این شهر حضور دارید بهترین وسیله را برای تردد انتخاب کنید و به مقصد مورد نظر خود در کوتاهترین مدت زمان برسید.

استانبول شهر بزرگی است ولی خبر خوشایند این است که از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است . وسیله های گوناگونی از جمله مترو، تراموا، اتوبوس، تاکسی های زرد، تاکسی های آنلاین و انواع قایق و کشتی در راهنمای حمل و نقل در استانبول بیان می شود که هر کدام می تواند برای تردد در جهت خاصی گزینه مطلوبی باشد. در راهنمای حمل و نقل در استانبول استفاده از وسایلی چون مترو و اتوبوس در استانبول نیز مقرون به صرفه بوده و به همین علت همیشه مورد انتخاب عموم است و صرفه مالی دارد .

استانبول کارت، بلیت الکترونیک شهر استانبول

برای رفت و آمد در استانبول توصیه می شود اگر قصد تردد در این شهر را دارید حتما از استانبول کارت بهره ببرید این کارت می تواند به ویژه برای تردد در بین وسایل نقلیه عمومی گزینه مطلوبی باشد به ویژه بعضی از وسایل نقلیه وجه نقدی را دریافت نمی نمایند و شما بایستی حتما از استانبول کارت بهره ببرید .در راهنمای حمل و نقل در استانبول تعیین شده است شما می توانید این کارت ها را از مغازه دارهای خصوصی و دستگاه های اتوماتیک فروش بلیط و پیشخوان های ویژه فروش چنین کارت ها بخرید . با داشتن آن ها حتما از تخفیف هی ویژه بهره مند خواهید شد .

[cn-suggest-posts sts=شناخت مرکز خرید فروم استانبول stl=https://deltaban.com/forum-shopping-center-istanbul/ sbs=رزرو آنلاین هتل sbl=https://deltaban.com/hotel-reservation/]

حمل و نقل کم توانان و ناتوانان جسمی در استانبول

برای رفت و آمد در استانبول اگر چه حمل و نقل همیشه بر افرادی که مسائل جسمی دارند و ناتوان هستند می تواند، دردسر بزرگی تلقی شود ولی در این شهر گزینه های مطلوبی در این راستا در اختیار شما است . اغلب خیابان ها و مکان های پیاده روی به گونه ای ویژه طراحی و ساخته شده اند که برای افرادی که مسائل جسمی دارند بسیار کار آمد باشد . برای رفت و آمد در استانبول در بسیاری از جهتها از هشدارهای صوتی ویژه ای استفاده شده که ترد را برای افراد ناتوان جسمی بسیار مناسب ساخته است .

در راهنمای حمل و نقل در استانبول ترامواهای موجود در سطح شهر برای افرادی که از جایگاه های چرخ دار استفاده می نمایند، گزینه مطلوبی است البته در بازه های زمانی خاص نیز از اتوبوس ها نیز می توان استفاده کرد . در مترو نیز اگر نیاز به هر گونه یاری داشته باشید در این صورت نگهبانان و ماموران خاکستری پوش همیشه آماده یاری رسانی هستند . برای رفت و آمد در استانبول به طور خلاصه تردد در بین جهتها در این شهر برای همه افرادی که ناتوانی جسمی دارند بسیار مناسب و مطلوب است . به همین علت هیچ گونه نگرانی در این راستا وجود ندارد .

پرکاربردترین جهتهای استانبول

بیشتر جهتهای موجود در شهر استانبول برای رفت و آمد در استانبول قابل مشاهده است . در زیر به بعضی از جهتهایی اشاره شده که به طور شدید مورد انتخاب مسافران قرار می گیرد . زیرا این جهتها بیشتر به مکان های دیدنی متصل می شود.

خط F1: قطار کابلی بین کاباتاش و میدان تکسیم

خط M1A: خط مترو بین فرودگاه آتاتورک تا ینی کاپی در محله سلطان احمد

خط M2: خط مترو از محله ینی کاپی و با گذر از تکسیم، شیشیلی و لونت

خط T1: خط تراموا و اتصال محله کاباتاش به باغجیلاش

خط Tünel: قطار کابلی بین کاراکوی تا میدان تونل

جهت بازدید بهترین خدمات خبرنگاران به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

  • رزرو هتل مقرون به صرفه
  • خرید پرواز چارتر
منبع: دلتابان
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1849

به "تور استانبول: راهنمای حمل و نقل استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول: راهنمای حمل و نقل استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید