دیدار مسئولان و قهرمانان شطرنج با وزیر ورزش

به گزارش مرد کوچک، مسئولان فدراسیون شطرنج به همراه تعدادی از ملی پوشان با وزیر ورزش و جوانان دیدار کردند.

دیدار مسئولان و قهرمانان شطرنج با وزیر ورزش

به گزارش مرد کوچک و به نقل از روابط عمومى فدراسیون شطرنج، نشست مسعود سلطانى فر وزیر ورزش و جوانان با مسئولان و قهرمانان شطرنج ایران عصر روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار گشت.

در ابتداى این جلسه مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج ضمن تشکر از حمایت های همیشگى سلطانی فر از رشته شطرنج گفت: یکى از دلایل رشد شطرنج در سالهاى اخیر حمایت های وزارت ورزش و کمیته ملى المپیک و همچنین اجتناب از حواشى رایج ورزش بوده است.امیدواریم همین روند رو به رشد ادامه داشته باشد و در سالهاى آتى شطرنج قهرمانان بیشترى را به جامعه ورزش معرفى کند.

پس از اظهارات رئیس فدراسیون شطرنج، ملی پوشان کشورمان نیز در صحبت با وزیر ورزش ضمن تشکر از حمایت های همیشگى وزارتخانه، خواستار فراهم شدن شرایطى براى حضور یک مربى کارآمد در تیم ملى شدند تا در آینده شاهد درخشش بیشتر تیم ملى در رویدادهاى بین المللى باشیم.

در این جلسه سلطانى فر وزیر ورزش نیز بیان نمود: من پیشرفت شطرنج کشور را از سالهای دور و از زمان مرحوم استاد خسرو هرندی دنبال می کردم و شاهد بودم که استاد بزرگ احسان قائم مقامی با پیروزیت هایش سطح شطرنج ایران را به افق های بسیار بالاتر هدایت کرد.

وى اضافه کرد: معتقدم که پیروزیت های سال گذشته شطرنج ایران نشانه یک خیزش بزرگ شطرنج برای رسیدن به سطوحی بالاتر بود. به نظر می رسد هم اکنون اساس و پایه های این جهش بزرگ فراهم شده است.

وزیر ورزش و جوانان شرح داد: بدون شک برای رسیدن به پیروزیتهاى بیشتر نیاز به حضور یک مربی سطح بالای جهان است و وزارت ورزش و کمیته المپیک تمام تلاش خود را به کار مى گیرد تا مقدمات این کار صورت پذیرد.

وی در سرانجام گفت: از نظر وزارت ورزش و کمیته المپیک، شطرنج یک از رشته های پیروز است که باید تلاش شود با هموار کردن راستا، به قطار پیشرفت این رشته ورزشى سرعت بیشترى داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 199

به "دیدار مسئولان و قهرمانان شطرنج با وزیر ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مسئولان و قهرمانان شطرنج با وزیر ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید