دستورالعمل جدید دفاتر مسافرتی؛ با سفته آژانس دار شوید

به گزارش مرد کوچک، دفاتر خدمات مسافرتی در ایران تا کنون برای ایجاد و فعالیت در حوزه گردشگری می بایست در کنار مدارکی که وزارتخانه برای ارائه مجوز لازم دارد، 25 میلیون تومان ضمانتنامه بانکی و 25 میلیون تومان سفته نیز ارائه می کردند، اما طبق دستورالعملی که به تازگی صادر شده، آژانس ها می توانند ضمانتنامه خود را به سفته تغییر دهند.

دستورالعمل جدید دفاتر مسافرتی؛ با سفته آژانس دار شوید

در این صورت آژانس داران می توانند 50 میلیون تومان سفته به معاونت گردشگری اداره های کل میراث فرهنگی استان ها ارائه نمایند. این درحالی است که اگر کمیسیون های رسیدگی به شکایات در استان ها درباره یکی از آژانس ها رأی صادر کند، اداره کل میراث فرهنگی تنها می تواند سفته ها را به اجرا بگذارد و دیگر ضمانتنامه ای در اختیار برای اعمال فشار به آن آژانس مسافرتی را ندارد.

طبق آئین نامه می بایست هر آژانس مسافرتی در مکانی اداری مستقر می شد اما اکنون در دستورالعمل جدید معاونت گردشگری آمده که این دفاتر مسافرتی می توانند در امکانی با موقعیت اداری استقرار داشته باشند. یعنی اگر یک واحد مسکونی با موقعیت اداری در اختیار مدیر آژانسی باشد او می تواند از محل فعلی خود به این مکان منتقل گردد.

مهر نوشت، این دو بند از دستورالعمل با آن چه که در آئین نامه ایجاد دفاتر مسافرتی آمده مغایرت دارد. به نظر می رسد که وزارت میراث فرهنگی در ایام کرونا قصد یاری به حیات آژانس های مسافرتی را داشته است اما باید این موضوع را نیز در نظر می گرفت که دیگر کمیسیون های رسیدگی به شکایات چه اهرمی برای اجرایی شدن آرا خواهند داشت. همچنین از هم اکنون نیز درخواست ها برای جابه جایی آژانس ها از مکان های فعلی و اداری به مسکونی و یا با موقعیت اداری داده شده است. هر چند که برای اجرایی شدن این دستورالعمل در نهایت، اداره کل میراث فرهنگی استان ها تصمیم گیر خواهند بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1187

به "دستورالعمل جدید دفاتر مسافرتی؛ با سفته آژانس دار شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل جدید دفاتر مسافرتی؛ با سفته آژانس دار شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید