خطر جدی در کمین افرادی که این روزها زیاد می نشینند

به گزارش مرد کوچک، خراسان/ مدت زمان زیادی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا افراد زیادی مجبورند برای ساعت های متوالی پشت سیستم بنشینند یا گوشی به دست کارهایشان را پیگیری کنند. کم کم نتایج این بی تحرکی و یک جا نشستن خودش را نشان می دهد، چه این که به طور معمول مردم جامعه ما تحرک کافی نداشتند و این شرایط هم مزید بر علت شده است تا بیشتر بنشینند .افرادی که بیشتر از 6 ساعت در طول روز می نشینند بیشتر در معرض بیماری ها قرار می گیرند.

خطر جدی در کمین افرادی که این روزها زیاد می نشینند

به تازگی در مطالعه ای جدید محققان دانشگاه پزشکی تگزاس برای اولین بار دست به پژوهشی زده اند تا مشخص کنند که آیا میزان فعالیت بدنی افراد، ارتباطی با مرگ ناشی از سرطان در آنها دارد یا خیر؟ ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید:

افزایش 82 درصدی احتمال فوت

در این پژوهش شرایط نزدیک به هشت هزار آمریکایی بالای 45 سال مورد ارزیابی قرار گرفت. بعد از سنجش اولیه، به صورت میانگین تا پنج سال شرایط این افراد پیگیری شد. از این تعداد 268 نفر بر اثر سرطان فوت شدند. وقتی میزان عادات رفتاری و سبک زندگی این افراد در مقایسه با افراد دیگری که مبتلا به سرطان شده اند اما بهبود پیدا کرده اند، مقایسه شد، مشخص شد میزان فعالیت بدنی این دو گروه با هم تفاوت هایی اساسی دارد. افرادی که بر اثر سرطان فوت شده بودند، فعالیت بدنی بسیار پایینی داشتند و مدت زمان زیادی در هر روز را می نشستند. بررسی های آماری نشان می دهد گروه کم تحرک تا نزدیک 82 درصد بیشتر از گروه با فعالیت بدنی بالا، در معرض خطر فوت به واسطه سرطان قرار داشته است.

زیاد نشستن آن قدر ضرردارد که بعضی از کارشناسان ورزشی معتقدند با ورزش کردن هم نمی توانید به جنگ مضرات نشستن زیاد بروید. حتی اگر در هفته 7 ساعت (2 تا 3 ساعت در هفته توصیه می شود) هم ورزش کنید، باز نمی توانید با آثار منفی 7 ساعت نشستن پی درپی مقابله به عمل آورید. بااین حال، سعی نکنید که از زیر ورزش و تمرین در بروید. درعوض تحرک تان را در طول روز با کمتر نشستن بیشتر کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1059

به "خطر جدی در کمین افرادی که این روزها زیاد می نشینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر جدی در کمین افرادی که این روزها زیاد می نشینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید