خبر تازه از یارانه بنزین در کیش، هر کد ملی 30 هزار تومان

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران، براساس نامه معاونت اقتصادی دولت قرار است در طرح بازتوزیع یارانه بنزین، سهمیه بنزین خودروها کامل حذف شود و این یارانه بعد از این به جای خودرو به افراد تعلق بگیرد. این طرح قرار است به صورت آزمایشی در کیش اجرایی شود.

خبر تازه از یارانه بنزین در کیش، هر کد ملی 30 هزار تومان

در این خصوص سرپرست منطقه آزاد کیش جزئیاتی را درباره نحوه اجرایی شدن آن منتشر کرده است.

به گفته او در طرح بنزین برای همه، برای هر کد ملی سهیمه 20 لیتری در نظر گرفته شده است. این سهمیه با نرخ هر لیتر 1500 تومان در نظر گرفته می شود، یعنی در هر ماه یارانه 30 هزار تومانی برای بنزین پرداخت می شود.

از آنجایی که همه افراد خودرو ندارند و برخی نیز تمایل دارند که سهمیه خود را بفروشند، افرادی که به هر دلیلی امکان فروش سهمیه خود یا انتقال به دیگری را نداشته باشند، بعد از مدت مشخصی مبلغ آن را به صورت فروش اتوماتیک، در حساب خود دریافت خواهند کرد.

با این که گفته شده سهمیه بنزین به هر کد ملی داده می شود اما یک شرط برای مشمولان در نظر گرفته شده است، یعتی تمام دارندگان کد ملی که بیش از یک سال در کشور اقامت داشته باشند، مشمول طرح هستند.

همچنین قرار نیست تغییری در سهمیه تاکسی ها، خودروهای عمومی و گازوییلی ایجاد می شود.

با بنزین 20 لیتری برای هر نفر، یک خانواده چهار نفره 80 لیتر در ماه سهمیه بنزین دریافت می کند که اگر این خانواده خودرو نداشته باشد یا نخواهد که از آن استفاده کند می تواند ماهانه 120 هزار تومان یارانه بنزین بگیرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1960

به "خبر تازه از یارانه بنزین در کیش، هر کد ملی 30 هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر تازه از یارانه بنزین در کیش، هر کد ملی 30 هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید