خبرنگاران آغاز مرحله سوم پویش هرهفته-الف-ب-ایران وزارت نیرو از هفته آینده

به گزارش مرد کوچک، تهران- خبرنگاران- وزیر نیرو با اشاره به جزئیات پروژه های پویش هرهفته-الف-ب-ایران در سال 1400، از آغاز این پویش در هفته آینده خبر داد.

خبرنگاران آغاز مرحله سوم پویش هرهفته-الف-ب-ایران وزارت نیرو از هفته آینده

به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان امروز سه شنبه در گفت وگوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر، با اشاره به اجرای 227 پروژه پویش هرهفته-الف-ب-ایران طی سال 98 گفت: هدف این پویش شکل دادن به یک برنامه منظم برای خدمت رسانی به مردم بوده و کار وزارت نیرو به عنوان یک دستگاه خدماتی تولید، تامین و عرضه آب و برق است ولی اینکه نشان دهیم به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی دولت به طور کلی و وزارت نیرو به طور خاص این توانایی را دارد که علیرغم همه مضیقه ها برنامه ریزی کرده و مهرماه 98 اعلام کند تا انتها سال 227 پروژه را با سرمایه گذاری 33 هزار میلیارد تومان به اتمام می رسانیم این نقطه مثبتی در عملکرد است.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه سال 99 اعلام کردیم در قالب این پویش 250 پروژه بزرگ ساخت و سازی و ساز و کاری را افتتاح خواهیم کرد، افزود: از 25 فروردین 99 افتتاح ها را با حضور رئیس جمهور شروع کرده تا 26 اسفند در قالب 45 هفته این پویش را به اتمام رساندیم. در پویش هرهفته-الف-ب-ایران نه تنها 250 پروژه ساخت و سازی و ساز و کاری، بلکه 307 پروژه را توانستیم عرضه کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری 81 هزار میلیارد تومانی برای پویش #هرهفته-الف-ب-ایران طی سال 99 ادامه داد: این پروژه ها شامل 14 سد مخزنی، بیش از 55 هزار هکتار شبکه اصلی آبیاری و زهکشی، 10 پروژه آبرسانی شهری، 9 تصفیه خانه آب، 13 تصفیه خانه فاضلاب، آبرسانی روستایی به 1650 روستای کشور و همچنین در بخش برق احداث 9 نیروگاه حرارتی، ارتقای 5 نیروگاه، احداث 30 نیروگاه مقیاس کوچک، 25 نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و بادی بود که جمعا از این محل 2335 مگاوات به ظرفیت نصب شده کشور اضافه کرده شد، علاوه بر اینکه برق رسانی به تعدادی از روستاهای باقیمانده حدود 288 روستا نیز انجام شد.

اردکانیان گفت: در سال 99 پروژه های ساز و کاری نیز به ثمر رسید که تاثیر آنها در ساخت و سازها، عرضه خدمت مستقیم به مردم، در کوتاه کردن جهت پروژه ها، در کاهش قیمت تمام شده و تسهیل خدمت رسانی قابل ملاحظه است که یکی از آنها یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب بود و امروز مجموعه این شرکت ها به 31 شرکت تبدیل شده و خدمت رسانی نیز سرعت گرفته است.

به گفته اردکانیان بخش عمده ای از این سرمایه گذاری 81 هزار میلیارد تومانی از ناحیه خارج از دولت بوده به طوری که حدود 10 درصد از بودجه عمومی، حدود 20 درصد از منابع داخلی(قبوض آب و برق)، حدود 37 درصد از صندوق توسعه ملی و بیش از 50 درصد سرمایه های بخش خصوصی بوده است.

وی افزود: در حین اجرای این پروژه ها حدود 133 هزار اشتغال غیرمستقیم و 35 هزار اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

وزیر نیرو با بیان اینکه بعد از 40 سال اکنون هیچ چالشی در زمینه فناوری و تولید نداریم و به میزان زیادی خود اتکا هستیم، تاکید کرد: در بخش مصرف بی چالش نیستیم، اما طی یکی دو سال اخیر بخش های مختلف مصرف کننده آب و برق به ویژه بخش انرژی(برق) همکاری خوبی داشته و نتیجه این همراهی کاهش رشد اوج بار در سال های 98 و 99 از 5 درصد به حدود یک درصد بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1543

به "خبرنگاران آغاز مرحله سوم پویش هرهفته-الف-ب-ایران وزارت نیرو از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آغاز مرحله سوم پویش هرهفته-الف-ب-ایران وزارت نیرو از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید