تولید 4 محصول علیه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

به گزارش مرد کوچک، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از تولید 4 محصول در واحدهای دانشگاهی مختلف این استان برای مبارزه با کرونا خبر داد.

تولید 4 محصول علیه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

رحمان مهدی زاده در مصاحبه با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری خبرنگاران درباره تازه ترین اقدامات و دستاوردهای حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در موج دوم همه گیری کرونا اظهار کرد: ساخت صابون ضدکرونا از سرکه چوب اکالیپتوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و ساخت دستگاه ضدعفونی کننده هوا بدون استفاده از مواد ضدعفونی کننده معمول دستاوردهای حوزه علوم پزشکی دانشگاه در حوزه کرونا است.

هیچ سلاحی به اندازه ماسک و فاصله گذاری در برابر کرونا کارایی

تداوم همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با معاونت غذا و داروی علوم پزشکی یاسوج

وی افزود: تولید ماسک بهداشتی در کارگاه دوخت دانشکده سمای بندرعباس و تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده برای استفاده روزانه دانشگاهیان از دیگر دستاوردهای حوزه علوم پزشکی دانشگاه در حوزه کرونا در واحدهای دانشگاهی مختلف استانی از ابتدای شیوع ویروس تا به امروز بوده است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان درباره نحوه فعالیت این دانشگاه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: با شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید-19 همه دانشگاه های کشور ازجمله واحدهای دانشگاهی استان هرمزگان، دستور به تعطیلی بخش آموزشی را صادر کردند؛ اما در کنار آن اشتغال به کار در بخش های اداری با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه یافت.

مهدی زاده افزود: در این راستا فعالیت های آموزشی به صورت مجازی و از راه دور آغاز و ادامه یافت. این استان با دارابودن متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و زیرساخت های لازم و تلاش جمعی و همکاری ارزشمند جامعه دانشگاهی پیروز به برگزاری آموزش مجازی و پیشگیری از آسیب های احتمالی ناشی از ارائه نکردن خدمات آموزشی حضوری شد.

تدابیر دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان برای مبارزه با کرونا

وی با بیان اینکه برگزاری پیروزیت آمیز امتحانات انتها نیمسال دوم 98-99 و ترم تابستانه از دیگر پیروزیت های این دانشگاه بود، تشریح کرد: در کنار کلاس های آموزشی این دانشگاه با ایجاد تدابیری برای ارائه سایر خدمات آموزشی به صورت الکترونیک در کاهش مراجعات حضوری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نقش مهمی را ایفا کرده که از آن جمله می توان صدور گواهی اشتغال به تحصیل، تسویه حساب و میز الکترونیک را نام برد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: این دانشگاه به صورت مداوم (از ابتدای شیوع تا به امروز) با ارائه پیام های پیشگیرانه و بهداشتی برای عموم دانشگاهیان استان از طریق فضای مجازی (اینستاگرام و واتساپ) با نصب پوستر و نیز ارائه خدمات مشاوره روانشناسی فعالیت چشمگیری در راستای مبارزه با ویروس کرونا داشته و ادامه دارد.

مهدی زاده مطرح نمود: حوزه علوم پزشکی با بهره گیری از استادان باتجربه و با معلومات همه روزه به صورت حضوری و تلفنی جوابگوی سؤالات دانشگاهیان در مورد کرونا هستند و تا به امروز در شناسایی اولیه افراد بیمار و یا مشکوک نقش مهمی را ایفا کرده اند.

وی توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با اتخاذ تدابیری مانند تعطیلی قسمت های غیرضروری و مرکز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نقش مهمی در مبارزه با این ویروس داشت که از آن جمله، تعطیلی آبدارخانه ها، آشپزخانه، سلف سرویس، بوفه ها، خوابگاه ها، سالن های ورزشی را می توان نام برد.

اقدامات مهم حوزه پزشکی هرمزگان برای پیشگیری از کرونا

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نصب دستگاه حضور و غیاب چشمی، توزیع روزانه اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح، ضدعفونی روزانه همه بخش های دانشگاه، دورکاری و شیفت بندی کارکنان با نظارت معاونان و مدیران آن حوزه طبق دستور استانداری را از اقدامات مهم این دانشگاه برای پیشگیری از ویروس کرونا نام برد.

مهدی زاده درباره برنامه های حوزه علوم پزشکی برای حوزه سلامت دانشگاهیان به خبرنگاران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در نحوه ارائه برنامه های آموزشی ترم آینده، تابع دستورات سازمان مرکزی و معاونت علوم پزشکی و دستورات استانداری و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بر اساس شرایط موجود است.

وی ادامه داد: در این راستا تا بهبود شرایط استان، ارائه خدمات آموزشی و دانشجویی به صورت الکترونیک و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مراجعات حضوری برای حفظ سلامت کارکنان و نیز دانشجویان ادامه خواهد یافت و تداوم برنامه های جاری و اتخاذ تصمیم های جدید بر اساس شرایط جدید در دستور کار ستاد مبارزه با کرونای دانشگاه، طی جلسات مکرر انجام خواهد گرفت.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تأکید کرد: با ارائه اختیارات بیشتر به معاونت علوم پزشکی هر دانشگاه درباره اتخاذ یا مشورت در تصمیم گیری های موجود و احتمالی ازجمله تعیین مدت مرخصی برای کارکنان مشکوک یا مبتلا با حفظ حقوق و مزایا در زمان مرخصی، مسائل آموزشی مانند برگزاری کلاس های عملی یا تئوری ترم آینده و دیگر مسائل مرتبط با این بیماری در دانشگاه یقیناً برنامه های پیشگیرانه تری در پی خواهد بود.

مهدی زاده تبیین کرد: مغایرت برخی بخشنامه های حوزه علوم پزشکی و غیرپزشکی موجب سردرگمی و تصمیمات نامناسب مدیریتی خواهد شد که در اینجا توصیه به ارتقای اختیارات حوزه معاونت علوم پزشکی می شود.

4121/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1196

به "تولید 4 محصول علیه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید 4 محصول علیه کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید