توسعه گردشگری چهار استان در شمال شرقی تایلند

به گزارش مرد کوچک، چهار استان در بخش شمال شرقی کشور تایلند در سال 2017، با ده درصد رشد گردشگری روبه رو بوده اند. برای آشنایی با این منطقه بینظیر در این مقاله با ما بخوانید.

توسعه گردشگری چهار استان در شمال شرقی تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

در سال 2017، حدود 5.5 میلیون نفر گردشگر از چهار استان در شمال شرقی کشور تایلند بازدید نموده اند که نشان از رشد ده درصدی گردشگری نسبت به سال گذشته دارد. بیشتر گردشگران (حدودا 96٬5 درصد آن ها) تایلندی بوده اند.

جوامع محلی در استان های شمال شرقی اوبون راتچاتانی (Ubon Ratchathani)، سی سا کت (Si Sa Ket)، یاسوتون (Yasothon) و آمنات چاروئن (Amnat Charoen)، به دلیل وجود نقاط قوت در مناطق بسیار دارای پتانسیل خوبی برای توسعه گردشگری هستند. این چهار استان در شمال شرقی ترین نقطه تایلند در مرز کامبوج و جمهوری دموکراتیک خلق لائوس (Lao PDR) قرار دارند.

دستورالعمل توسعه گردشگری در این دسته استانی در طی نشست اخیر هیئت دولت در استان اوبون راتچاتانی با پیشنهاد وزارت گردشگری و ورزش، داده شده است.

این چهار استان دارای جاذبه های طبیعی بی نظیر و زیبا مانند پارک ملی فا تام (Pha Taem National Park) و یک جزیره کوچک سنگی به نام سام فان بوک (Sam Phan Bok) و یا گرند کانیون تایلند (Grand Canyon of Thailand) هستند. هوم اقتصادی (Hom Mali) و یا برنج تایلندی جزمین (Thai jasmine rice)، یکی از محصولات کشاورزی شناخته شده این منطقه است. در اینجا همچنین، معابد و مکان های تاریخی مشهوری نیز برای بازدید وجود دارد. سنت های بومی، غذا و روش زندگی در این مناطق، متمایز است.

در سال 2017 با رشد 10 درصدی نسبت به سال قبل، 5.5 یمیلیون نفر گردشگر از این چهار استان دیدن کردند. 96.5 درصد این گردشگران، تایلندی بودند. در این میان، اوبون راتچاتانی و سپس سی سا کت، یاسوستون و آمنات پاروئن بیشترین بازدیدکننده را به ترتیب داشته اند.

اوبون راتچاتانی در مرکز این خوشه استانی قرار گرفته است. فرودگاه بین المللی اوبون راتچاتانی به غیر از مسافران این چهار استان، همچنین میزبان مسافران کشورهای CLMV (کامبوج، لائوس، میانمار و ویتنام) است.

وزارت گردشگری و ورزش تایلند میخواهد تا اوبون راتچاتانی را به عنوان یک مرکز توریستی بودایی و یک قطب گردشگری متصل به ناحیه بزرگ مکونگ (Greater Mekong Subregion) توسعه دهد. به همین ترتیب سی سا کت به عنوان یک شهر گردشگری ورزشی، یاسوتون به عنوان یک شهر گردشگری فرهنگی و آمنات چاروئن به عنوان یک شهر گردشگری مذهبی توسعه خواهند یافت.

توسعه گردشگری در این چهار استان بر ارتقای کیفیت مکان های توریستی و همچنین محصولات و خدمات، تمرکز خواهد داشت. زیرساخت های حمل و نقل و دیگر امکانات نیز برای دسترسی آسان به جاذبه های گردشگری بومی، فراهم خواهند شد.

علاوه بر این، پتانسیل پرسنل گردشگری محلی به وسیله آموزش افزایش خواهد یافت. مشارکت عمومی در توسعه گردشگری نیز با افزایش گردشگری اجتماعی به همراه تسهیل گردشگری فرامرزی ارتقا خواهد یافت.

منبع: کجارو / traveldailynews.asia
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 518

به "توسعه گردشگری چهار استان در شمال شرقی تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه گردشگری چهار استان در شمال شرقی تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید