بزرگترین غار یخی دنیا؛ زیبایی طبیعی در بطن اتریش

به گزارش مرد کوچک، غارهای یخی بخشی از شگفتی های طبیعت بوده که در زیر یخچالهای طبیعی پنهان شده اند. غار یخی Eisriesenwelt یکی از غارهای شگفت انگیز دنیا بوده که در شهر ورفن اتریش واقع شده است. عمر بزرگترین غار یخی دنیا در اتریش، 100 میلیون سال بوده و بیش از 42 کیلومتر طول دارد. اگر شما قصد بازید از بزرگترین غار یخی دنیا را داشتید، تنها می توانید یک کیلومتر اول ورودی غار را ببنید، چرا که بقیه پوشش غار از سنگ آهک است. بزرگترین غار یخی دنیا توسط رودخانه سالزچ که از گذرگاه کوهستانی می گذرد، ایجاد شد. با ما در این مقاله جذاب و خواندنی همراه شوید تا شما را با شگفتی های بزرگترین غار یخی دنیا در اتریش آشنا کنیم.

بزرگترین غار یخی دنیا؛ زیبایی طبیعی در بطن اتریش

فهرست مطالب

غاری اسرارآمیزتاریخچه

غاری اسرارآمیز

جهت رسیدن به غار یخی Eisriesenwelt بسیار راحت و قابل دسترسی بوده و درهایش از اول می تا 26 اکتبر بر روی بازدیدکنندگان و گردشگران باز هستند. این غار از روز اول به شکل کنونی نبوده و طی هزاران سال، شکاف سنگهای آهک بر اثر نفوذ آب بیشتر شده و شکل داخل غار تغییر کرده است. در فصل زمستان که هوای داخل کوهستان از بیرونش گرمتر است، هوای سرد به سمت کوهستان می رود و دمای هوای قسمتهای پایینی غار کاهش پیدا می کند تا به نقطه انجماد برسد. در فصل بهار، ما شاهد آب شدن برف کوهها هستیم و با ذوب شدن، این برفها از طریق شکافهایی که وجود دارند، وارد غار می شوند و هنگامیکه به پایین ترین و سردترین بخش غار می رسند، به آرامی یخ زده و منظره فوق العاده ای را می سازند.

تاریخچه

زیباترین غار یخی دنیا در سال 1879 توسط یک دانشمند علوم طبیعی به نام آنتونی پوسلت کشف شد. قبل از اینکه پوسلت بزرگترین غار یخی دنیا را کشف کند، تنها افراد بومی از وجود این غار مطلع بودند و براساس باورهای قدیمی، این غار را دروازه جهنم می دانستند و به آن نزدیک نمی شدند. آنتون پولست یک سال پس از کشف غار، کشف خود را در مجله کوهنوردی منتشر کرد ولی، استقبالی از آن نشد و دوباره غار به فراموشی سپرده شد.

یکی از پژوهشگران به نام الکساندر فون مارک پس از گذشت چندین سال دستاوردهای پولست را مورد بررسی قرار داد. مارک به کمک گروهی از علاقمندان و کاوشگران در سال 1921 راهی اتریش شد و در مدت زمان کوتاهی به اکتشافات خوبی رسید. در سال 1920، اتاقکی برای کاوشگران در منطقه کوهستانی تعبیه شده و مدتی نگذشت که گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای دیدن بزرگترین غار یخی دنیا آمدند.

در ادامه بخوانیدخوشگذرانی در اتریش | سفر به جاهای دیدنی اتریشمنبع: همگردی
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1278

به "بزرگترین غار یخی دنیا؛ زیبایی طبیعی در بطن اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین غار یخی دنیا؛ زیبایی طبیعی در بطن اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید