آنالیز چالش ها و چشم اندازهای تکنولوژی در ونیز ایتالیا

به گزارش مرد کوچک، متخصصان و صاحب نظران متعددی از کشورهای مختلف در کنفرانس نکسکام تکنولوژی را از جنبه های مختلف مورد آنالیز قرار دادند. متخصصان در این کنفرانس که در ونیز ایتالیا برگزار گردید موضوع چشم انداز تکنولوژی و چالشهای پیش روی این حوزه را مورد آنالیز قرار دادند.

آنالیز چالش ها و چشم اندازهای تکنولوژی در ونیز ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

محمدرضا رجبعلی نژاد، استاد دانشگاه تونته هلند و رئیس کنفرانس ایمنی که با هدف کارآمدی، ایمنی و اعتماد پذیری: شروط اولیه برای موفقیت سیستمهای حمل و نقل برگزار گردید، مطرح نمود: پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و درهم تنیدگی بیش از پیش کالاها، ماشینها و سیستمهای سرویس دهنده به جامعه بشری موجب خلق قابلیتهای بسیار و همچنین ایجاد نگرانیهای فزاینده ای برای جامعه شده است.

وی اضافه نمود: ارتباط کالاهای هوشمند همچون ساعت و تلفن هوشمند با ماشینهای هوشمند در چند سال آینده حتمی خواهد بود؛ مانع اصلی در این مورد، تاخیر ارتباطی ماشینها است که باید تا کمتر از یک هزارم ثانیه محدود گردد.

به گفته وی، چنین سرعتی هنوز در دسترس نیست اما نسل پنجم موبایل اینترنت معروف به G5 مدعی حل مسائل کنونی اینترنت است. این تکنولوژی در سال آینده در کره جنوبی به صورت محدود آزمایش خواهد شد و تا سه سال آینده در بازارهای مصرف عرضه خواهد شد و این موضوع انقلاب صنعتی جدیدی را در پی خواهد داشت.

رجبعلی نژاد ادامه داد: مرزهای مشترک ایمنی با سایر عوامل موفقیت مثل اعتمادپذیری، نگهداری و کارآمدی منجر به اختصاص پراکنده این منابع خواهد شد و این موضوع احتیاج مبرم به تحقیق ، هوشیاری و شفافیت در عوامل موثر در کارآمدی و ایمنی و ایجاد یک سیستم جامع موثر را، ضروری می سازد.

وی اضافه نمود: آگاهی از قابلیتها و نقاط ضعف تکنولوژی کنونی و فرصتهای پیش رو برای کشورهای در حال توسعه، اهمیتی کلیدی دارد که با درک آن امکان سرمایه گذاری در تکنولوژیهای قابل توسعه و به روز و همچنین تصمیم گیری خوب برای انتخاب تکنولوژی مورد نظر میسر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 524

به "آنالیز چالش ها و چشم اندازهای تکنولوژی در ونیز ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز چالش ها و چشم اندازهای تکنولوژی در ونیز ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید