با کاهش این 15 ماده غذایی مصرف نمک را کم کنید

به گزارش مرد کوچک، محققان کانادایی در بیانیه ای اعلام کردند 15 گروه غذایی که در مصرف سدیم رژیم غذایی نقش دارند، بیش از 50 درصد از کل سدیم دریافتی را برای بزرگسالان تشکیل می دهند. پیتزا، نان ها، غذاهای سرد، سوپ و بوریتوها پنج عامل اصلی در افزایش مصرف سدیم هستند.

با کاهش این 15 ماده غذایی مصرف نمک را کم کنید

به گزارش خبرنگاران -در صدر این فهرست پیتزا با 5.3 درصد از کل سدیم دریافتی رژیم غذایی واقع شده است و پس از آن نان ها و رول ها با 4.7 درصد قرار دارند.

سپس غذاهای سرد و گوشت های پخته شده با 4.6%؛ سوپ با 4.4٪؛ بوریتو و تاکو با 4.3%؛ تنقلات شور با 4.1%؛ و طیور 4% قرار دارند.

نیمه انتهایی فهرست که بین 1.5 تا 3.1 درصد سدیم مصرفی را شامل می گردد، پنیر؛ غذاهای همراه با پاستا؛ برگر؛ غذاهای مخلوط گوشت؛ کوکی ها، براونی ها و کیک ها؛ بیکن و سوسیس؛ سبزیجات؛ و ناگت مرغ هستند.

برای این مطالعه، محققان دانشگاه تورنتو از داده های نظرسنجی سلامت ایالات متحده برای سال های 2017 تا 2018 استفاده کردند. در این نظرسنجی از پاسخ دهندگان خواسته شد آنچه را که خورده اند گزارش نمایند.

به گفته نویسندگان این مطالعه، کمپین های آموزشی و برچسب گذاری مواد غذایی برای ترغیب مردم به کاهش مصرف نمک تأثیر کمی داشته است.

سازمان جهانی بهداشت توصیه می نمایند مصرف سدیم را محدود کنید تا خطر ابتلاء به بیماری های قلبی کاهش یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1401 بروزرسانی: 29 بهمن 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2188

به "با کاهش این 15 ماده غذایی مصرف نمک را کم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کاهش این 15 ماده غذایی مصرف نمک را کم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید