بانک را به خانه شما آوردیم

به گزارش مرد کوچک، بانک قرض الحسنه مهر ایران خدمات مختلفی را ارائه می کند تا مشتریان بتوانند از طریق آن صفر تا 100 عملیات بانکی خود را بدون حضور در شعبه و به صورت غیرحضوری انجام دهند.

بانک را به خانه شما آوردیم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، بانکداری الکترونیکی در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در ایران داشته و اکنون خدمات بانکی از طرق دستگاه ها و کانال های مختلف قابل دریافت است. با این حال به نظر می رسد در برهه گذر از بانکداری الکترونیکی به بانکداری دیجیتالی قرار داریم.

وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در سند بانکداری آینده و تحول دیجیتالی تأکید کرده است: در اقتصاد هوشمند، نیازی به حضور بانک های بزرگی به لحاظ ابعاد فیزیکی نیست و بانک ها از طریق در دسترس قرار دادن خدمات در هر جایی و در هر زمانی به اقتصاد و جامعه کمک می کنند. البته این مهم، مستلزم تحول بانکداری متناسب با رشد فناوری است تا زمینه تحقق و توسعه اقتصاد هوشمند را فراهم سازد.

به یک معنا می توان گفت در بانکداری دیجیتالی دیگر مانند بانکداری الکترونیکی مشتری به شعبه یا محل استقرار ماشین بانکی مراجعه نمی کند، بلکه سعی بر این است که خدمات بانکی در محل حضور مشتری ارائه شود. به همین علت نیز ارائه خدمات بانکی از طریق دستگاه های در اختیار مشتری در اولویت قرار می گیرد. بانک مهر ایران نیز به همین دلیل سعی کرده گستره خدمات بانکی را که ارائه می کند تا حد ممکن در این محدوده تعریف کند.

در خانه افتتاح حساب کنید، کارت بانکی برایتان می آوریم

افتتاح حساب آنلاین خدمتی است که بانک مهر ایران آن را از طریق وب سایت و نرم افزار همراه بانک خود در اختیار مشتریان قرار داده است. در این روش مشتری بدون نیاز به شعبه و در هر ساعت از شبانه روز، افتتاح حساب خود را انجام داده و کارت بانکی نیز به آدرسی که وی مشخص می کند ارسال می شود.

برای این کار تنها لازم است که مشتری وارد وب سایت بانک مهر ایران به آدرس اینترنتی www.qmb.ir شده و از طریق پنجره بانکداری الکترونیک و سپس بخش سامانه های آنلاین گزینه سامانه افتتاح حساب آنلاین را انتخاب کند و باقی مراحل را مطابق توضیحات ارائه شده طی کند. همچنین مشتریان می توانند از طریق همراه بانک مهریران این کار را انجام دهند.

درخواست تسهیلات آنلاین

پس از افتتاح حساب بانکی یکی از خدمات اصلی که مورد نیاز مشتریان است، دریافت تسهیلات است. بانک مهر ایران در سال گذشته بیش از دو میلیون و 300هزار فقره تسهیلات به مشتریان خود پرداخت کرده و در سال جاری نیز برای پرداخت سه میلیون تسهیلات برنامه ریزی کرده است. برای اینکه زحمت مراجعه به شعبه از روی دوش مشتریان بانک مهر ایران برداشته شود، آن ها می توانند فرآیند درخواست تسهیلات را از طریق وب سایت بانک دنبال کنند.

افراد می توانند در وب سایت بانک از طریق پنجره بانکداری الکترونیک و بخش سامانه های آنلاین، گزینه سامانه تسهیلات آنلاین را انتخاب کرده و مطابق توضیحات ارائه شده، فرآیند را دنبال کنند. تا زمان دریافت وام، مشتری تنها یک بار و برای ارائه تضامین به شعبه بانک مراجعه می کند و دیگر خبری از پر کردن فرم های متعدد کاغذی نیست. به زودی قابلیت درخواست تسهیلات از طریق همراه بانک مهریران نیز ارائه خواهد شد.

احراز هویت آنلاین سجام

در سال جاری بازار سرمایه با اقبال روبرو شد و عده زیادی از هموطنان نسبت به دریافت کد بورسی اقدام کردند و این فرایند کمابیش ادامه دارد. یکی از مراحلی که نیاز است فرد برای دریافت کد بورسی بگذراند، احراز هویت سجام است. برای این کار شخص باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند. بانک مهر ایران با ارائه خدمت احراز هویت آنلاین سجام، هموطنان را از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت بی نیاز کرده است. این خدمت مختص مشتریان بانک نیست و همه متقاضیان می توانند از آن استفاده کنند.

می توان این خدمت را از طریق در بخش احراز هویت الکترونیکی وب سایت سجام به آدرس https://sejam.qmb.ir/sejam دریافت یا با استفاده از همراه بانک مهریران نسبت به احراز هویت آنلاین سجام اقدام کرد.

کارت هدیه آنلاین

دریافت کارت هدیه مستلزم مراجعه به شعب بانکی یا ماشین های بانکی مخصوص ارائه کارت هدیه است. اما بانک مهر ایران کار را آسان کرده و می توانید از طریق همراه بانک مهریران نسبت به ارسال هدیه برای دوستان خود اقدام کنید. طرح کارت هدیه و پیام آن توسط شما انتخاب می شود و لینک ان از طریق یک پیامک برای فرد مورد نظر شما ارسال می شود. پس از این فرد با وارد کردن شماره شبای خود که می تواند متعلق به حسابش در هر یک از بانک ها باشد، مبلغی را که شما در نظر گرفته اید، دریافت می کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1253

به "بانک را به خانه شما آوردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک را به خانه شما آوردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید