بازداشت یک معترض در لندن به اتهام شعارنویسی علیه چرچیل

به گزارش مرد کوچک، ایرنا نوشت: پلیس لندن یکی از معترضان تجمع کننده را به اتهام شعارنویسی علیه چرچیل بازداشت و گفت: فرد مذکور به ظن تخریب مجرمانه مجسمه وینستون چرچیل نخست وزیر مشهور پیشین انگلیس در جریان اعتراضات مرکز این شهر دستگیر کرده است.

بازداشت یک معترض در لندن به اتهام شعارنویسی علیه چرچیل

فرد دستگیر شده از اعضای یک گروه طرفدار محیط زیست است که از هفته گذشته در اعتراض به بی توجهی دولت نسبت به بحران اقلیمی در پایتخت و برخی شهرهای انگلیس دست به تظاهرات زده اند.

آنطور که رسانه ها گزارش کرده اند فرد بازداشت شده چرچیل را نژادپرست نامیده بود.

گروه قیام علیه انقراض که خواهان رسیدگی فوری به وضع محیط زیست هستند به تازگی با سایر جنبش های سیاسی مخالف دولت از جمله جریان ضد نژادپرستی سیاهان مهم هستند هم صدا شده اند. معترضان دیروز بر پایه مجسمه چرچیل در مقابل مجلس انگلیس در لندن با رنگ زرد نوشتند: یک نژادپرست است.

مجسمه چرچیل سه ماه پیش نیز در جریان تظاهرات سراسری معترضان به قتل جورج فلوید در ایالات متحده مورد تعرض قرار گرفت. مقام های دولتی و شهری لندن از ترس تخریب این مجسمه برای مدتی آن را پوشاندند.

در جریان تظاهرات خرداد ماه گذشته، معترضان تعدادی از مجسمه های شخصیت های تاریخی را به دلیل مشارکت در برده داری و نژاپرستی تخریب کردند. آنها مجسمه ادوارد کلستون یکی از برده داران ثروتمند قرن 17 را در شهر بریستول سرنگون کرده و به آب انداختند.

به گزارش ایرنا، چرچیل نخست وزیر مشهور انگلیس در دوران جنگ جهانی دوم بود. مجسمه او در میدان مجلس لندن واقع شده است. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس چندی پیش چرچیل را یکی از بزرگترین رهبران کشورش توصیف کرد و متهم کردن او به تبعیض نژادی را اوج حماقت دانست.

وی در یادداشتی برای نشریه سان افزود: ما باید مسائل حال حاضر را حل کنیم نه اینکه برای بازنویسی گذشته تلاش کنیم؛ این بدان معناست که هرگز نباید گرفتار بحث های بی سرانجام درباره چهره های تاریخی مشهوری شویم که باید در معرض دید مردم باشند.

در همین حال وزیر کشور انگلیس هم به تازگی اعضای گروه قیام علیه انقراض را مجرم خوانده است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1180

به "بازداشت یک معترض در لندن به اتهام شعارنویسی علیه چرچیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یک معترض در لندن به اتهام شعارنویسی علیه چرچیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید