ایجاد 130 هزار شغل مستقیم با اعتبار 21 میلیاردی

به گزارش مرد کوچک، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح چهار برنامه مهم که در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است، گفت: در این برنامه جامع تکمیل 2066 واحد نیمه تمام صنعتی و معدنی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی با ایجاد 130 هزار شغل مستقیم در دستور کار قرار می گیرد و منابع مورد احتیاج برای بازسازی و نوسازی 2165 واحد صنعتی پیش بینی شده است.

ایجاد 130 هزار شغل مستقیم با اعتبار 21 میلیاردی

سعید زرندی در گفت وگو با مرد کوچک، با اشاره به تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، وزارت صنعت معدن و تجارت و صندوق توسعه ملی به منظور اجرای برنامه فراوری و اشتغال در سال 1397 با تاکید بر ایجاد و تثبیت اشتغال و با تمرکز بر تامین مالی خوشه های صنعتی و خدمات کلینیکی، اظهار کرد: با اجرایی شدن این تفاهمنامه، اتفاقات خوبی در حوزه فراوری رخ خواهد داد و موجب رونق صنعت در کشور می گردد.

وی، اضافه نمود: در شرایط خاصی که بر اقتصاد کشور حاکم است احتیاج بود تا برای تکمیل واحدهای نیمه تمام، بازسازی و نوسازی و سرمایه درگردش واحدهای فراوریی اقدامات موثری صورت گیرد و این اقدامات ضمن رونق فراوری، باعث ایجاد اشتغال در بخش صنعت و معدن خواهد شد که احتیاج ضروری جامعه است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه چهار برنامه مهم در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده است که شامل تکمیل 2066 واحد نیمه تمام صنعتی و معدنی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی که با این اتفاق 130 هزار اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد، اظهار کرد: در این تفاهم نامه برای 2165 واحد صنعتی که احتیاج به بازسازی و نوسازی دارند منابع مورد احتیاج آن پیش بینی شده است.

زرندی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های واحدهای فراوریی، مسائل تامین مالی برای سرمایه در گردش است که در این تفاهمنامه تسهیلاتی برای این موضوع گنجانده شده است، اعلام نمود: یاری های فنی و اعتباری برای توسعه خوشه های صنعتی و کلینیکی نیز در این تفاهمنامه لحاظ شده است.

وی ادامه داد: 210 هزار میلیارد ریال مجموع منابعی است که برای بخش صنعت و معدن در این تفاهم نامه پیش بینی شده است که 100 هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی، 100 هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات نظام بانکی و 10 هزار میلیارد ریال هم از محل خزانه داری کل کشور برای پرداخت تفاوت نرخ سود تسهیلات در نظر گرفته شده است.

به گفته معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت نرخ سود تسهیلات در مناطق محروم 12 درصد و در مناطق غیرمحروم 14 درصد خواهد بود و 270 هزار فرصت شغلی جدید در بخش صنعت و معدن با اجرایی شدن کامل این تفاهم نامه در کل کشور ایجاد می گردد.

زرندی در ادامه، تاکید نمود: برنامه ریزی های جدیدی برای حل مسائل بخش فراوری و تجارت در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

به گزارش مرد کوچک، اخیرا تفاهم نامه همکاری مشترک فی ما بین سازمان برنامه و بودجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت و صندوق توسعه ملی به منظور اجرای برنامه فراوری و اشتغال در سال 1397 با تاکید بر ایجاد و تثبیت اشتغال و با تمرکز بر تامین مالی خوشه های صنعتی و خدمات کلینیکی مرتبط با آن مد نظر قرار گرفته است.

بر این اساس اجرایی شدن برنامه فراوری و اشتغال در حوزه کسب و کارهای صنعتی و معدنی در چهار بند برنامه تکمیل طرح های نیمه تمام صنعتی و معدنی، برنامه توسعه واحدهای موجود (بازسازی و نوسازی) ، تامین سرمایه در گردش برای واحدهای فعال صنعتی و معدنی موجود و یاری های فنی و اعتباری در راستای توسعه خوشه های صنعتی و خدمات کلینیکی در دستور کار قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 109

به "ایجاد 130 هزار شغل مستقیم با اعتبار 21 میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد 130 هزار شغل مستقیم با اعتبار 21 میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید