ال بی سی: حریری برای حل بحران اخیر طرحی ارائه نموده است

به گزارش مرد کوچک، منابعی در لبنان گفتند که نخست وزیر این کشور طرحی برای حل بحران اخیر در لبنان طرحی را آماده نموده است.

ال بی سی: حریری برای حل بحران اخیر طرحی ارائه نموده است

به گزارش گروه بین الملل مرد کوچک، منابع شرکت نماینده در نشست های سعد الحریری، نخست وزیر لبنان می گویند او از طرحی مالی برای حل بحران اخیر در این کشور رونمایی نموده است.

شبه تلویزیونی ال بی سی لبنان به نقل از این منابع عصر شنبه (27 مهر) گزارش داد که حریری به افراد حاضر در این نشست ها، طرح مالی اصلاحی ارائه نموده و از آن ها خواسته در سریع ترین زمان ممکن، نظر خود را در این طرح ابراز نمایند.

لبنان از پنجشنبه گذشته در اعتراض به وضعیت بد مالی و معیشتی و اقدام دولت در وضع مالیات جدید بر اینترنت به ویژه پیغام رسان هایی مانند واتس أپ صحنه درگیری و اعتراضات مردمی شده است.

سعد الحریری شب گذشته بعد از تأخیر چند ساعته، طی سخنرانی از تلویزیون لبنان گفت که اعتراضات مصالمت آمیز حق معترضان بوده و او از آن ها و مطالبان آن ها حمایت می نماید.

او احزاب سیاسی شریک در کابینه متبوع خود را همچنین تهدید کرد تا 72 ساعت آینده برای برون رفت از وضع پیش آمده، برنامه و طرح خود را ارائه دهند در غیر این صورت تصمیم دیگری خواهد گرفت. بعضی معتقدند منظور او، استعفا از نخست وزیری است.

بعضی از احزاب سیاسی مشارکت نماینده در کابینه سعد الحریری مانند القوات اللبنانیه به رهبری سمیر جعجع، از او خواسته اند سریعاً استعفا کند.

سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنرانی قبل از ظهر امروز ضمن تأکید بر حق مردم در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز، استعفای دولت را در این مقطع مناسب ندانست و از حریری خواست به دنبال طرح جدید برای اصلاحات باشد. (+)

همزمان با ارائه طرح مالی حریری در محافل خصوصی، منابعی در حزب متبوع جعجع به شبکه ال .بی .سی لبنان گفتند که ما در نشست های بیت الوسط (محل اقامت حریری) هرگز شرکت نخواهیم کرد و می خواهیم، پیشنهادات حریری برای ما فرستاده گردد تا از آن ها آگاه شویم. در این صورت ما می توانیم موضع مناسب اتخاذ کنیم.

اعتراضات مردمی برای سومین روز متوالی در لبنان و درگیری معترضان با نیروهای امنیتی باعث شده است که مدارس، دانشگاه ها و بعضی از ادارات دولتی و بانک ها تعطیل گردد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 508

به "ال بی سی: حریری برای حل بحران اخیر طرحی ارائه نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال بی سی: حریری برای حل بحران اخیر طرحی ارائه نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید