تور ارزان ارمنستان: اعزام نیروهای حافظ صلح از ارمنستان و قرقیزستان به قزاقستان

به گزارش مرد کوچک، وزارت دفاع روسیه از انتقال واحدها و تجهیزات نیروهای حافظ صلح تحت فرماندهی سازمان پیمان امنیت جمعی از دو جمهوری قرقیزستان و ارمنستان به قزاقستان از طریق چند فروند هواپیمای ترابری نظامی روسی اطلاع داد.

تور ارزان ارمنستان: اعزام نیروهای حافظ صلح از ارمنستان و قرقیزستان به قزاقستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع فدراسیون روسیه بیان کرد که روز آدینه دو فروند هواپیمای ترابری-نظامی ایل-76 متعلق به نیروهای هوا-فضای این کشور، نیروهای حافظ صلح قرقیزستان و تجهیزات نظامی-فنی آنها را به جمهوری قزاقستان منتقل کردند.

رئیس جمهوری قرقیزستان روز آدینه دستور مربوط به اعزام نیروهای حافظ صلح این کشور در ترکیب نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی به قزاقستان را امضاء کرد. تعداد این نیروها اعلام نشده است.

روز گذشته اعلام شد که واحدهای نیروهای حافظ صلح بلاروسی از روز آدینه در قزاقستان مستقر شده و انجام وظایف محوله خود در جمهوری را شروع نموده اند. وظایف نظامیان بلاروسی تعیین نشده است.

وزارت دفاع روسیه بعلاوه یادآور شد که واحدهای نظامی ارمنستان در ترکیب نیروهای حافظ صلح سازمان پیمان امنیت جمعی نیز به وسیله 3 فروند هواپیمای ترابری روسی از ایروان به قزاقستان منتقل شدند.

طبق این اطلاعات، روز آدینه بعلاوه 9 فروند هواپیمای ترابری نظامی به جای مانده نیروهای حافظ صلح روسی و تجهیزات مورد احتیاج آنها را به فرودگاه بین المللی آلماآتی قزاقستان منتقل کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام نموده که سرگئی شایگو وزیر دفاع این کشور در تماس مرتب با وزیر دفاع موقت قزاقستان و سایر همتایان خود در کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی و آنالیز اوضاع و هماهنگی اقدامات برای ارائه یاری های لازم به منظور تثبیت اوضاع در جمهوری قزاقستان است.

نیروهای حافظ صلح اعزام شده از روسیه به قزاقستان به همراه ارگان های انتظامی این کشور، کنترل فرودگاه بین المللی آلماآتی را در دست گرفتند. تأمین امنیت کنسولگری روسیه و دیگر تأسیسات مهم و حساس این شهر نیز بر عهده نیروهای حافظ صلح روسی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1899

به "تور ارزان ارمنستان: اعزام نیروهای حافظ صلح از ارمنستان و قرقیزستان به قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: اعزام نیروهای حافظ صلح از ارمنستان و قرقیزستان به قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید