آقایان بس کنید و از خدا بترسید

به گزارش مرد کوچک، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: با این جوی که علیه داوری راه افتاده است؛ کار قضاوت بازی ها سخت تر از قبل خواهد شد.

آقایان بس کنید و از خدا بترسید

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، علیرضا سهرابی، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون بیان کرد: داوران قشر تلاشگر و سالم جامعه فوتبال هستند که متاسفانه در طول تاریخ و در بزنگاه های حساس نمونه های زیادی از بی انصافی نسبت به آن ها دیده شده است. این موضوع ریشه در تاریخ دارد و در خاطرات پیشکسوتان ورزش، نقل قول های فراوانی در این باره دیده می شوند. وقتی خبر نامزدی 4 داور شایسته ایرانی در جام جهانی فوتسال مطرح می شود، کسی توجه نمی کند. کسی صحبت از کاندیداتورى مهسا قربانى و انسیه خباز مافى نژاد برای جام جهانی فوتبال بانوان نمی کند و حضور موفقیت آمیز داوران ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را نمی بینند؛ اما هر اشتباهی زیر ذره بین می رود و بعد تفسیر می شود.

وی ادامه داد: هر چند مشی فدراسیون به صورت کلی دوری از هرگونه ورود به مباحث و فضاسازی های این چنینی است؛ اما مسئولیت من در دپارتمان داوری فدراسیون می طلبد که بر اساس وظایف ذاتی خودم از حقوق این عزیزان دفاع کنم. هرچند ارکان قضایی فدراسیون هم مطابق کد های فیفا در این زمینه اقدامات منطبق با قوانین را انجام می دهند؛ اما واقعیت این است که در هفته های اخیر و به ویژه در یکی از برنامه های تلویزیونی موارد عجیبی طرح شده که موجبات تکدر خاطر داوران فوتبال ما را فراهم نموده اند.

سهرابی اضافه نمود: وقتی یک تیم برنده می شود، همه هنر آن به مربی و بازیکن برمی شود؛ اما وقتی شکستی رخ می دهد از داور و مدیر همه زیر سوال می فرایند و مورد تهمت قرار می گیرند. اخیرا هم باب شده که مباحث را خلط می نمایند و آسمان به ریسمان می بافند که فلان چینش به دلیل فلان موضوع بوده است. این افکار توهمی به فوتبال ما یاری نمی نمایند. کارتان را بکنید و مثل مرد مسئولیت نتایجتان را بر عهده بگیرید.

وی ادامه داد: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه داوری از ارکان قضایی فدراسیون می خواهم نسبت به افرادی که با تهمت و افترا به قشر زحمتکش داوری و حیثیت آنان لطمه وارد می نمایند؛ برخورد جدی کند. چه کسی جوابگوی بغض و اشک آن داور سرشناس و ارزنده فوتبال کشورمان است که تا ساعت 3 بامداد امروز با من تلفنی حرف می زد. چه کسی می خواهد پاسخ همسر دیگر داور را بدهد که تماس گرفت و می گفت همسرش را از قضاوت منع نموده است. آقایان بس کنید! از خدا بترسید. در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم با وجود یاری داور ویدیویی اشتباه داشتیم. در سطح اروپا و در بالاترین مسابقات هم اشتباهات داوری وجود دارند و کسی نمی تواند منکر آن ها شود؛ اما این که آن را به بعضی مباحث حاشیه ای نسبت بدهیم، مایه تاسف است.

سهرابی گفت: با این جوی که علیه داوری راه افتاده است کار قضاوت بازی ها سخت تر از قبل هم خواهد شد. اساسا بهره مندی از یاری داور ویدیویی به دلیل اشتباهات داوری بوده است و در حال حاضر در کشور های صاحب فوتبال با یاری این تکنولوژی اشتباهات داوری تصحیح و باعث تغییر در نتایج می شود؛ بنابراین اشتباهات داور اجنتاب ناپذیر بوده اند و عمدی در کار نیست. از سوی دیگر، شکی نیست که در این راستا افرادی آب در آسیاب می ریزند که فوتبال در تنش به کار خود ادامه بدهد و مطالبه خانواده داوران از کمیته اخلاق و کمیته انضباطی فدراسیون این است که در این بحث هم ورود جدی داشته باشند تا با افرادی که این فضاسازی ها را انجام می دهند، برخورد جدی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1429

به "آقایان بس کنید و از خدا بترسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقایان بس کنید و از خدا بترسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید