قاسمپور: 3 گل ایران مشت محکمی به دهان بحرینی ها بود، نباید این برد را در بوق و کرنا کنیم

به گزارش مرد کوچک، کارشناس فوتبال ایران معتقد است، رجحان مقابل بحرین در این شرایط سخت شادمان کننده است، ولی باید به فکر پیروزی های عظیم تر باشیم.

قاسمپور: 3 گل ایران مشت محکمی به دهان بحرینی ها بود، نباید این برد را در بوق و کرنا کنیم

ابراهیم قاسمپور در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره پیروزی 3 بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022 قطر، گفت: فکر می کنم بحرین را بیش از حد عظیم و بازی با این تیم را بیش از حد حساس نموده بودیم. به هر ترتیب نتایج دور رفت باعث شده بود که این بازی تا حدی غیرقابل پیش بینی بوده و همه نگران باشند. در نهایت اما سه امتیاز خیلی خوبی کسب شد و بدون هیچ مسئله ای از این بازی نیز عبور کردیم.

وی اشاره نمود: اعتقاد دارم تیم ملی به نسبت بازی اول مقابل هنگ کنگ منطقی تر کار کرد و در این بازی باز هم می توانستیم گل بزنیم. بحرین به خوبی توسط کادر فنی بررسی شده بود. نقاط ضعف این تیم از قبل تعیین شده بودند و از عمق خط دفاعی بحرین که می توانستیم به آنها ضربه بزنیم، بار ها نفوذ کردیم و پیروز هم بودیم. در کنار این بررسی خوب، عملکرد خوب آزمون و طارمی و حرکت های در عمق و پاس های خوب آنها به یکدیگر منجر به دو گل اول ایران شد.

این کارشناس فوتبال ایران درباره حساسیت بالای این بازی و بار روانی بالای آن، اعلام نمود: از بابت این موضوع که ممکن است بازیکنان درگیر مسائل احساسی شوند و بخواهند سراسر حمله باشند و یا اینکه بحرینی ها بخواهند روی اعصاب بازیکنان مان بروند، نگران بودم، ولی خوشبختانه تیم ملی با آرامش و خیلی منطقی کار کرد. بازیکنان در جای خود دفاع کردند و بازی را در کنترل داشتند و آنها در جای خود حمله هم می کردند و پیروز بودند. تیم ملی در این بازی به یک توازن رسیده بود و پیروز شد در هر زمان به نسبت شرایط سرعت بازی را کم یا زیاد کند.

قاسمپور با بیان اینکه سه گل ایران، مشت محکمی به دهان بحرینی ها بود.، یادآور شد: بحرینی ها با ارتباطاتی که داشتند میزبانی را از ایران گرفتند و در یک فضای ناجوانمردانه رقابت کردند.

وی درباره عملکرد دراگان اسکوچیچ هم به خبرنگاران گفت: او به شناخت خوبی از بازیکنان تیم ملی رسیده است. البته درست است که این بازی را با نتیجه خوبی بردیم، ولی هنوز ضعف هایی وجود دارد. به طور مثال شاید می توانستیم زودتر مهدی قایدی و مهدی ترابی را به بازی بیاوریم. در زمان هایی که مدافعان حریف کند هستند، اضافه شدن این بازیکنان سرعتی و تکنیکی می تواند چاره ساز باشد. درست است که قبل از حضور این دو بازیکن به گل رسیدیم، ولی بعد از حضور آنها دیدیم که خلاقیت بیشتر شد.

این کارشناس فوتبال درباره شکسته شدن طلسم عدم پیروزی ایران مقابل بحرین در این کشور، اعلام نمود: قبلاً هم گفته بودم که در این گروه از همه تیم ها قوی تر هستیم و اگر حساسیتی الان ایجاد شده است، باید به حساب نتایج دور رفت بگذاریم. ما در همان بازی رفت مقابل بحرین هم که شکست خوردیم موقعیت های زیادی را از دست دادیم. اگر توپ های ما در آن بازی گل می شد، این طلسم سال گذشته شکسته می شد.

وی افزود: به هر حال این اتفاقات در فوتبال رخ می دهند و ممکن است تیمی در شرایطی خاص نتیجه لازم را نگرفته باشد. یک بار برزیل در زمین خودش 7 گل از آلمان دریافت می نماید و یک بار هم ممکن است ما مقابل یک تیم درجه دوی آسیا در خانه اش برای چند بار متوالی پیروز نشویم. بحرین با ضدفوتبال دنبال نتیجه است و به طور طبیعی نمی توانیم همواره مقابل این تیم برنده نباشیم. این شرایط در سال های اخیر در بازی با سوریه و حتی لبنان هم برای ما اتفاق افتاده است.

وی درباره مصاف سخت ایران مقابل عراق در هفته پیش رو ابراز داشت: عراق، تقریباً قوی تر از بحرین است و توانایی بازیکنانش به مراتب بیشتر، ولی ما از این تیم نیز قوی تر هستیم و شانس خیلی بیشتری در زمین خواهیم داشت.

قاسمپور درباره اینکه ممکن است عراق در بازی آخر با یک تساوی هم به عنوان تیم اول صعود کند و آیا این موضوع باعث نمی گردد کار تیم ملی در این بازی سخت تر گردد، یادآور شد: بحرین نیز مقابل ما عقب می کشید، ولی باخت. حقیقت این است که تیمی نمی تواند 90 دقیقه دفاع کند و مطمئن باشد که دروازه اش بسته می ماند. دفاعی بازی کردن عراق یک چاقوی دو لبه است و به ضرر خودشان نیز خواهد بود. این نوع بازی در بعضی مواقع به نفع ماست و در بعضی مواقع به ضررمان، چون اگر سراپا حمله باشیم ممکن است اسیر ضدحملات شویم.

وی تأکید کرد: در بازی با بحرین هم همین حالت وجود داشت و این تیم بسته بازی می کرد، ولی باید مدنظر داشته باشیم، تیم هایی مثل عراق و بحرین مطمئناً نمی توانند در دفاع تیمی کامل و عالی عمل نمایند.

این کارشناس فوتبال در سرانجام گفت: بردن همواره لذتبخش است، مخصوصاً وقتی که با یکسری مسائل روبه رو باشید، اما این نباید باعث گردد اگر بحرین را شکست داده ایم، بردمان را در بوق و کرنا کنیم. درست است، ما شرایط سختی داشتیم و با یک تساوی و باخت، آرزو های یک ملت به باد می رفت، اما با یک برد نباید همه چیز را فراموش کنیم. این برد جای خوشحالی دارد، ولی باید به فکر پیروزی های عظیم تر باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1655

به "قاسمپور: 3 گل ایران مشت محکمی به دهان بحرینی ها بود، نباید این برد را در بوق و کرنا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمپور: 3 گل ایران مشت محکمی به دهان بحرینی ها بود، نباید این برد را در بوق و کرنا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید