آخرین شرایط بازار خودرو ، نبود مصرف کننده واقعی در بازار خودرو

به گزارش مرد کوچک، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو درباره شرایط بازار خودرو به خبرنگاران گفت: بازار خودرو آرام است. خرید و فروش خودرو چندان انجام نمی گردد. بازار دوباره به خواب فرو رفته است. نمایشگاه داران خودرو اسفند ماه سال گذشته خرید و فروش خودرو نداشتند. اوایل اردیبهشت ماه یک شوکی به بازار خودرو وارد شد اما خریدار یا فروشنده واقعی در بازار وجود نداشت. افرادی که خودروهای دپو شده در انبارها داشتند، در اردیبهشت ماه، جو بازار خودرو را بر هم زدند.

آخرین شرایط بازار خودرو ، نبود مصرف کننده واقعی در بازار خودرو

سعید موتمنی اضافه نمود: در اردیبهشت ماه مشتری واقعی نیز در بازار مشاهده نکردیم. در حقیقت فروشنده واقعی در خودروهای فراوریی، مونتاژی و وارداتی دیده نشده است. اگر امروز خرید و فروشی هم در بازار خودرو انجام گردد، باز هم این اقدام توسط واسطه ها بوده است، چرا که با شرایط فعلی مصرف کننده واقعی در بازار وجود ندارد.

پیش بینی قیمت خودرو در ماه های آینده

او اظهار کرد: پیش بینی ما این است که در ماه های آینده عرضه خودروها به بازار کاهش می یابد و قیمت خودروها مجددا نوسان خواهد داشت. متاسفانه شرایط نمایشگاه داران خوب نیست اما فعلا آماری مبنی بر تعطیلی نمایشگاه داران وجود ندارد. چنانچه قرار باشد فرایند بازار به همین منوال فعلی ادامه یابد در آینده نزدیک شاهد تعطیلی نمایشگاه داران خودرو خواهیم بود.

موتمنی با اشاره به تاثیر عرضه خودروهای جدید بر قیمت خودرو در بازار گفت: هر خودرو جدیدی که به بازار عرضه گردد مشتری برای آن پیدا خواهد شد؛ چرا که بازار به دنبال تنوع است. اگر امروز در فراوری تنوع داشتیم بازار خودرو نیز شرایط بهتری داشت، در حال حاضر بازار خرید و فروش خودرو محدود به چند برند و مدل شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1016

به "آخرین شرایط بازار خودرو ، نبود مصرف کننده واقعی در بازار خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بازار خودرو ، نبود مصرف کننده واقعی در بازار خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید