دریاچه چیتگر ؛ ساحل پایتخت

به گزارش مرد کوچک، محوطه چیتگر به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می گردد. در بخش شرقی که مجموعه ای از رستوران ها و کافه های لوکس به همراه مرکز خرید بام لند واقع شده است و در سمت غربی هم دریاچه و رستوران ها و جاذبه های مهیج.

دریاچه چیتگر ؛ ساحل پایتخت

یکی از جدیدترین و متفاوت ترین جاذبه هایی که برای گذراندن اوقات فراغت یا تفریح در کنار دوستان می توان انتخاب کرد، دریاچه چیتگر است. در غرب تهران واقع شده و محدوده بسیار وسیعی را به خود اختصاص داده است. تفریجات هیجان انگیز، رستوران های متنوع و لوکس ترین مراکز خرید پایتخت به نام بام لند از جمله دلایلی است که باید حتماً سری به این دریا چه بزنید. با صفحه گردشگری خبرنگاران همراه شوید.

دریاچه چیتگر

بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران را دریاچه چیتگر می دانند. چراکه یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح در چهار فصل سال و پر است از تفریحات نظیر: راید اسکیت هوایی، پرش آزاد، سرسره سقوط آزاد، چرخ و فلک، سینمای چند بعدی و… که برای جوانان گزینه تفریحی بسیار جذابی به شمار می رود.

رستوران های متنوعی هم وجود دارد که امکان ندارد به آنجا بروید و یکی از آن ها را برای خوردن غذا انتخاب نکنید. به علاوه یکی از منحصر به فرد ترین مراکز خرید تهران هم در محوطه دریاچه چیتگر به نام بام لند هست که می توانید کلی ویترین گردی کنید.

برای کسانی که می خواهند یک روز پر هیجان را تجربه نمایند دریاچه چیتگر تهران می تواند گزینه بسیار خوب و مناسبی باشد. همچنین خوب است بدانید این محوطه فقط برای تفریحات هیجان انگیز نیست، بلکه برای کسانی که دنبال جایی دنج و خلوت هم می گردند انتخاب عالی به شمار می رود. پیاده روی کنار دریاچه و لذت بردن از منظره پرواز پرندگان بسیار فرح بخش است.

چطور برویم؟

برای رسیدن به دریاچه می توانید از خودروی شخصی، اتوبوس و مترو بهره ببرید.

با خودروی شخصی می بایست یکی از دو بزرگراه همت غرب یا بزرگراه آزادگان شمال را انتخاب کنید و خودتان را به این دریاچه برسانید.

در صورتی که خواستید با مترو به سمت دریاچه بروید، در ایستگاه ایران خودرو پیاده شوید و به ایستگاه اتوبوس که در همان جا قرار گرفته است بروید و خودتان را به شهرک شهید باقری که دریاچه چیتگر در آن واقع است، برسانید.

اگر هم برای رفتن به چیتگر اتوبوس را انتخاب کردید، به پایانه اتوبوس های صادقیه بروید و بعد از آن با استفاده از اتوبوس به سمت دریاچه شهدای خلیج فارس یا دریاچه چیتگر بروید.

آدرس 1: ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند

آدرس 2: تهران، منطقه 22، اتوبان همت غرب، خروجی دریاچه چیتگر

بخش های مختلف دریاچه

این محوطه به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می گردد. در بخش شرقی که مجموعه ای از رستوران ها و کافه های لوکس به همراه مرکز خرید بام لند قرار گرفته است و در سمت غربی هم دریاچه و رستوران ها و جاذبه های مهیج. که البته بلیط بیشتر بازی های هیجانی دریاچه چیتگر در گیشه ای واقع در قسمت ورودی غربی این دریاچه به فروش می رسند.

 • قایق سواری در چیتگر

در دریاچه، دو اسکله و چند نوع قایق به چشم می خورد که قایق های پدالی، شارژی، قایق های اتوبوسی یا کاتامارا و قایق های موتوری از آن جمله هستند.

اسکله غربی: اگر از سمت بلوار میلاد خودتان را به دریاچه رسانده باشید، این اسکله به شما نزدیک تر است. قدری ضلع غربی دریاچه را پایین بروید تا اسکله و قایق های بزرگ و کوچک را ببینید.

نکات مهم: قایق سواری برای خانم های باردار، افراد زیر 14 سال و افراد بالای 90 کیلوگرم ممنوع است و نباید در حین قایق سواری، خوراکی و نوشیدنی میل کنید.

 • راید اسکیت هوایی

محل: غرب دریاچه چیتگر

محدودیت سن: افراد بالای 7 سال - محدودیت قد: حداقل 120 سانتی متر، حدبیشتر 200 سانتی متر - محدودیت وزن: حدبیشتر وزن 90 کیلوگرم

 • سرسره های سقوط آزاد

محل: شمال دریاچه چیتگر

محدودیت سن: افراد بالای 8 سال - محدودیت قد: حداقل 120 سانتی متر، حدبیشتر 200 سانتی متر - محدودیت وزن: حدبیشتر وزن 120 کیلوگرم

 • تشک پرش آزاد

محل: شرق دریاچه چیتگر، بام لند

 • پیست پرش در آسمان

محل: شمال دریاچه چیتگر

محدودیت سن: افراد بالای 5 سال - محدودیت قد: حداقل 130 سانتی متر، حدبیشتر 200 سانتی متر - محدودیت وزن: حدبیشتر وزن 130 کیلوگرم

 • بخش تفریحی وی آر لند

محدودیت ها: محدودیت سن ماژول میز: 10 سال به بالا - محدودیت سن وی آر لند: 7 سال به بالا - محدودیت وزن وی آر لند: حدبیشتر 100 کیلوگرم

 • رول گلایدر

محل: شمال دریاچه چیتگر

محدودیت سن: افراد بالای 8 سال - محدودیت قد: حداقل 120 سانتی متر، حدبیشتر 195 سانتی متر - محدودیت وزن: حداقل وزن 30 کیلوگرم، حدبیشتر وزن 140 کیلوگرم

 • فوتبال دستی انسانی

محل: شرق دریاچه چیتگر، بام لند

 • اسکای فلایر بام لند

محل: شرق دریاچه چیتگر، بام لند

 • سافاری پارک وحشت

محل: غرب دریاچه چیتگر

 • سینمای شش بعدی

محل: غرب دریاچه چیتگر

محدودیت سن: افراد بالای 12 سال، مناسب برای بالای 16 سال

 • چرخ و فلک

محل بازی: شرق دریاچه چیتگر، کمی بالاتر از مرکز خرید بام لند

 • ماشین برقی یا کوبنده

محل: غرب دریاچه چیتگر، کنار گیشه بلیت

 • پیست کارتینگ

محل بازی: غرب دریاچه چیتگر، کنار باجه فروش بلیت

 • بازی های مخصوص بچه ها

در سمت غرب دریاچه چیتگر تهران مجموعه ای از بازی های مخصوص بچه ها نیز قرار گرفته است که با نام زمین بازی و جایزه نیز خودنمایی می نماید. تقریباً 10 بازی متنوع در این مجموعه وجود دارد که می تواند برای بچه ها تان بسیار هیجان انگیز باشد.

غیر از بازی چه کنیم؟

در کنار بازی ها و فعالیت های هیجان انگیز، اگر اهل هیچ کدام از آن ها نبودید می توانید به سمت فعالیت هایی تفریحی بروید و آرامش مورد نیازتان را بدست آورید. بعضی از این فعالیت ها رایگان بوده و برای بعضی باید هزینه های مربوط به آن را بپردازید.

 • پیاده روی در بخش گذر موج
 • تفریح در ساحل سنگی دریاچه چیتگر
 • عکاسی کنار دریاچه
 • پیک نیک در کنار دریاچه چیتگر
 • ماهیگیری در چیتگر
 • دوچرخه سواری کنار دریاچه

بام لند

جذاب ترین دلیل رفتن به سمت دریاچه چیتگر برای من، مرکز خرید بام لند است! این مرکز خرید یکی از لوکس ترین و جدیدترین مراکز خرید شهر تهران است. امکانات بام لند باعث شده تا هرروز هزاران نفر از این مکان بازدید نمایند. یکی دیگر از مواردی که باعث شده است تا بام لند محبوب گردد، وجود کافه و رستوران های با کیفیت و متنوع در این مجموعه که به سبب آب وهوای فوق العاده ای که دریاچه به آن می دهد باعث خاص تر شدن رستوران های آن نیز شده است.

وجود برندهای برتر جهان و مراکز تفریحی جذابی مانند سالن های سینما، مجموعه تفریحی مخصوص بچه ها، جهت مخصوص پیاده روی، کلوپ ماهی گیری، وی آر لند، پاتیناژ، آمفی تئاتر روباز و بسته و کلی مجموعه جذاب و جالب دیگر، بام لند را از سایر مراکز تفریحی تهران متمایز نموده است.

از جمله برندهای معروفی که می توانید در مرکز خرید بام لند پیدا کنید می گردد به آدیداس، آلدو، سواروفسکی، کالینز، ویمنز سیکرت، منگو و … اشاره نمود.

چطور برویم بام لند؟

آدرس: ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند.

بهترین زمان رفتن به دریاچه

در شش ماه اول سال شرایط جوی برای رفتن به سمت دریاچه چیتگر تهران به منظور پیک نیک، پیاده روی و تفریج گزینه بسیار خوبی به شمار می رود.

اما در شش ماه دوم سال که هوا سرد می گردد شرایط آنچنان مانند شش ماه گذشته نیست ولی ممکن است بعضی از شما با یک لیوان چای یا قهوه در کنار دریاچه و تماشای مرغ های دریایی لذتی چندین برابر از فصل گرم سال را تجربه کنید.

در نتیجه هر 4 فصل سال برای رفتن و بازدید از دریاچه چیتگر می تواند گزینه جذاب به شمار بیاید و فقط بستگی به حال و هوای شما دارد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 787

به "دریاچه چیتگر ؛ ساحل پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه چیتگر ؛ ساحل پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید