آب گرم سادات محله رامسر، یک جاذبه گردشگری دیدنی

به گزارش مرد کوچک، آب گرم سادات محله رامسر

کشور ایران یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیا است که در آن جاذبه های گردشگری زیادی قرار گرفته است. از جمله این جاذبه ها می توان به چشمه های آب گرم اشاره کرد. این چشمه ها از گذشته های دور تا به امروز فعال بوده و ویژگی متمایزشان آب گرمی است که در آن ها وجود دارد. این چشمه های آب گرم به دلیل فعالیت های آتشفشانی ایجاد شده و حاوی مواد معدنی زیادی هستند. چشمه آب گرم سادات محله یکی از این چشمه هاست که به صورت طبیعی از دل زمین جوشیده و آبِ داخل آن به دلیل وجود مواد طبیعی و گازهای محلول، تفاوت زیادی با آب جاری چشمه های معمولی دارد.

آب گرم سادات محله رامسر، یک جاذبه گردشگری دیدنی

معمولا در چشمه های آب گرم و آب های معدنی گازهایی مانند هیدروژن سولفوره، دی اکسید کربن و… وجود دارد. این عناصر در کنار این که آب چشمه را غیرقابل آشامیدن می کنند، دارای خواص دارویی فوق العاده زیادی نیز می باشند. به طوری که بسکمک از بیماری ها مثل بیماری های مفصلی، استخوانی و پوستی به کمک چشمه های آب گرم قابل درمان هستند. آب گرم سادات محله یکی از بهترین چشمه های آب گرمی است که در ایران وجود داشته و سالانه ده ها هزار نفر از آن بازدید می کنند.

این چشمه آب گرم در شهرستان رامسر و استان مازندران قرار داشته و با ویژگی های خاصی که دارد، نه تنها در سطح استان مازندران بلکه در سایر نقاط ایران نیز شناخته شده است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره چشمه آب گرم سادات محله رامسر کسب کنید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

درمان بیماری ها در آب گرم سادات محله رامسر

آب گرم سادات محله یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی در شهرستان رامسر است که علاوه بر منظره دیدنی، دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز می باشد. این چشمه آب گرم به دلیل دارا بودن املاح معدنی در سراسر کشور معروف است. در دنیا نمونه های کمی مثل این چشمه آب گرم وجود دارد. چرا که آب گرم سادات محله علاوه بر زیبایی ذاتی و طبیعی، به بازدیدکنندگان امکان استفاده از آب گرم حاوی املاح معدنی را هم می دهد. این ویژگی را در کمتر چشمه آب گرمی می توان دید که هم قابل استفاده باشند و هم منظره جذابی داشته باشند.

همان طور که گفتیم این چشمه در منطقه خوش آب و هوای سادات محله قرار گرفته است. سادات محله یکی از بخش هایی است که در فاصله 5 کیلومتری شهرستان رامسر قرار گرفته و به دلیل بهره مندی از آب های گرم معدنی با ویژگی های درمانی و دارویی، همواره انتخاب اول بسکمک از گردشگران داخلی و خارجی می باشد. این چشمه آب گرم دارای خواص کلربیکربناته کلسیک و منیزین گازدار گوگردی بوده و برای درمان بیماری های عصبی، بیماری های عضلانی، رماتیسم و بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید می باشد.

چنانچه دارای یکی از این بیماری ها بوده و قصد دارید علاوه بر کمک به درمان آن ها از حضور در یک منطقه خوش آب و هوای گردشگری هم لذت ببرید، ما به شما سفر به آب گرم سادات محله رامسر را پیشنهاد می کنیم.

ویژگی چشمه های آب گرم

آب گرم سادات محله که در رامسر وجود دارد، از دل کوه های البرز جوشیده و در پایین کوه در منطقه ییلاقی اربکله از زمین بیرون می زند. برای رسیدن به این چشمه آب گرم بایستی با عبور از جاده ای که در این منطقه کشیده شده، بوی باروت را احساس کنید. این بو نشانه نزدیک شدن به چشمه های آب گرم گوگردی است که آب گرم سادات محله نیز یکی از آن هاست. امروزه این چشمه آب گرم زیبا به صورت استخرهایی مدرن در اختیار همگان قرار می گیرد و افراد مختلفی که قصد استفاده از آن را دارند می توانند به صورت رایگان از آن ها بهره مند شوند.

چشمه های آب گرم زیادی در رامسر وجود داشته و آب گرم سادات محله رامسر معروف ترین و زیباترینِ آن هاست. این چشمه های آب گرم علاوه بر خاصیت درمانی، طبیعت زیبا و دیدنی را در اطراف خود به وجود آورده اند که می تواند برای گردشگران بسیار جذاب و جالب باشد. این چشمه آب گرم از نوع گوگردی بوده و جزو آب های کلربیکربناته کلسیک می باشند. از این رو مزه شوری داشته و تحت هیچ شرایطی نباید نوشیده شود. از طرفی آب موجود در این چشمه ها از نوع منیزین گازدار گوگردی بوده و برای درمان بیماری های جلدی رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی بسیار مفید می باشد. همچنین گردشگران با استفاده از چشمه آب گرم سادات محله می توانند عوارضی که پس از تب به وجود می آید را برطرف کنند.

یک روز عالی در کنار آب گرم سادات محله

اگر به چشمه آب گرم سادات محله رامسر سفر کنید، در واقع با یک تیر چند نشان زده اید. چرا که این چشمه علاوه بر خواص درمانی از منظره و آب و هوای بی نظیری بهره مند است که به شما کمک می کند یک روز خاص و به یادماندنی را در کنار دوستان و خانواده تان تجربه کنید. در سفر به چشمه آب گرم سادات محله، می توانید به چند روش از این چشمه استفاده کنید. یکی این که می توانید در فضای آن نفس کشیده و یا به صورت بخور از آن استفاده کنید.

مواد طبیعی و عناصری که در آب گرم سادات محله رامسر وجود دارد بسکمک از بیماری ها را برطرف می کند و از این رو تنفس آن باعث ایجاد حال بهتر در شما خواهد شد. این چشمه آب گرم معمولا برای پیشگیری و درمان بیماری های تنفسی، جلدی و رماتیسمی به کار می رود. همچنین ورود به چشمه و استراحت در آن احساس آرامش خاصی را برایتان به ارمغان می آورد. دمای این آب گرم ها حدود 40 درجه سانتی گراد بوده و می توانید در آن نهایت آرامش را تجربه کنید.

آب گرم سادات محله رامسر یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی شهرستان رامسر محسوب می شود که به دلیل وجود املاح معدنی خاص در آن در کل کشور معروف و شناخته شده است. این ناحیه از رامسر به دلیل وجود این چشمه آب گرم همواره میزبان عده زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بوده است. این چشمه آب گرم یک مکان دیدنی فوق العاده خوش آب و هوا است که در سفر به شمال ایران حتما می بایست از آن دیدن فرمائید.

برای مشاهده قیمت و رزرو بهترین هتل های رامسر روی عکس زیر کلیک کنید:

آدرس و مشخصات چشمه آب گرم

تمام مسافرانی که قصد سفر به این نقطه دیدنی و خوش آب و هوا را از اقصی نقاط کشور دارند، بایستی قبل از سفر خود با ویژگی ها و مشخصات آب گرم سادات محله رامسر آشنا شوند. برای مسافرت به این منطقه می توانید از راستا راهنمای زیر استفاده کنید:

  • استان مازندران شهر رامسر 5 کیلومتر نرسیده به رامسر سادات محله

همچنین سایر مشخصات این چشمه آب گرم جذاب و دیدنی عبارتند از:

  • دمای آب حدود 40 درجه سانتیگراد
  • دارای خواص درمانی مثل درمان رماتیسم، درمان دردهای عضلانی، درمان دردهای عصبانی
  • مدت زمان حدود سفر شما به این نقطه با احتساب راستا 4 ساعت
  • آنتن دهی گوشی همراه برای همه اپراتورهای همراه عالی
  • راستا ماشین رو و آسان
  • بهره مندی از آب و هوای عالی و تمیز شمال ایران
  • روستای زیبای سادات محله با مردمانی خون گرم

این ناحیه گردشگری از مزایا و جذابیت های دیگری هم برخوردار است که در طول سفر، بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

خواص چشمه های آب گرم معدنی رامسر

از گذشته تا به امروز افراد معتقد بودند حضور در چشمه های آب گرم به درمان بسکمک از بیماری ها از جمله های عصبی کمک زیادی می کند. آب گرم سادات محله رامسر یکی از این چشمه های آب گرم است که آب آن حاوی مقدار زیادی گوگرد می باشد. آب های گوگردی رامسر دارای کلر بیکربناته کلسیک و منیزین گازدار گوگردی بوده و برای درمان بیماری های زیادی مثل رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی بسیار سودمند می باشند. اغلب افراد قدیمی این منطقه برای برطرف عوارضی که پس از تب بروز می کند، از آب گرم سادات محله رامسر استفاده می کنند.

جالب است بدانید مسیو بهلر که یکی از افراد سرشناس فرانسوی در دربار ناصرالدین شاه بود، در طی سفری که به شمال ایران داشت یک سفرنامه تنظیم کرد و در آن از این چشمه آب گرم مطلب جالبی نوشت. او در سفرنامه خود درباره آبگرم معدنی رامسر نوشته است که در میان جنگل های رامسر به فاصله نیم فرسخ از دریا آبگرمی واقع است و آب آنجا بسیار نافع و بسیار مشهور است. به طوری که اشخاص زیادی به جهت برطرف بعضی امراض به آنجا می فرایند. این موضوع نشان می دهد آب گرم سادات محله رامسر از دیرباز موردتوجه بسکمک از افراد قرار گرفته و می توان آن را یکی از بهترین جاذبه های شهرستان رامسر در استان مازندران دانست.

مزایای سفر به آب گرم سادات محله رامسر

در 5 کیلومتری شهرستان رامسر، منطقه ای به نام سادات محله وجود دارد که چشمه آب گرم آن سبب شهرتش شده اند. هرساله در فصول مختلف سال تعداد بسیار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه می فرایند تا هم از آب و هوای خنک و پاکیزه و مناظر زیبای آن لذت ببرند و هم از آب گرم سادات محله و خاصیت و ویژگی های منحصر به فرد آن استفاده کنند.

آب گرم سادات محله رامسر بدون شک یکی از دلایل اصلی مسافرت به رامسر و استان مازندران بوده و سفر به این نقاط لذت گردش در شمال کشور را چندین برابر می کند. چشمه آب گرمی که در این منطقه قرار گرفته است هم به عنوان تفریح مورد استفاده قرار گرفته و هم به عنوان درمان برای بسکمک از بیماری ها مفید می باشد. اگر شما هم قصد مسافرت به آب گرم سادات محله رامسر را دارید، مطمئن باشید با حس خیلی خوبی که بعد از این آب گرم ها به شما دست می دهد، یک سفر فراموش نشدنی را تجربه خواهید کرد.

اگر از چشمه آب گرم سادات محله استفاده کرده باشید حتما می دانید که بعد از استحمام و یک خواب راحت چه حس خوبی خواهید داشت. پس از آب تنی در آب گرم سادات محله و حضور هوای خنک رامسر، احساس آرامشی زیادی خواهید داشت. این سفر می تواند خستگی کار و زحمات شما را در طول هفته به طور کامل از بین ببرد.

رامسرمازندران

منبع: الی گشت
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1290

به "آب گرم سادات محله رامسر، یک جاذبه گردشگری دیدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب گرم سادات محله رامسر، یک جاذبه گردشگری دیدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید