6 گام ساده برای اینکه خود واقعی تان را بشناسید

به گزارش مرد کوچک، کشف خود واقعی مهم ترین مهارتی است که می توانید داشته باشید. وقتی بدانید چه کسی هستید، می دانید به جای اینکه از دیگران اجازه بگیرید، باید چه کار کنید.

6 گام ساده برای اینکه خود واقعی تان را بشناسید

این شناخت از خود به شما این امکان را می دهد که از سرخوردگی های ناشی از وقت گذاشتن برای کار های اشتباه پرهیز کنید. در این مطلب از خبرنگاران به بیان رازهای شناخت و کشف خود می پردازیم.

رازهای شناخت و کشف خود

زندگی باید مملو از آزمون و خطا باشد، ولی این شناخت به شما اجازه می دهد برترین منطقه ها را برای آزمایش پیدا کنید. در ادامه این مطلب شش قدمی که برای شناخت خود واقعی تان باید بردارید آورده شده است.

ساکت بودن از رازهای شناخت و کشف خود

تا زمانی که برای سکوت وقت نگذارید، نمی توانید و نخواهید توانست خودتان را کشف کنید. سکوت این فرصت را به شما می دهد تا چیز های زیادی را کشف کنید بسیاری از مردم خود را نمی شناسند، زیرا هر نوع سکوتی آن ها را می ترساند، اما تا زمانی که تنها نشوید و خودتان را ارزیابی نکنید و کاملا با خودتان صادق نباشید نمی توانید خودتان را کشف کنید. در واقع در سکوت قادر خواهید بود همه جنبه های زندگی خود را (خوب و بد) ببینید. پس زمانی را به سکوت و تفکر اختصاص دهید و خود واقعی خود را کشف کنید.

درک کنید که واقعا چه کسی هستید، نه اینکه چه کسی می خواهید باشید

همه ما ممکن است تصور معینی از آنچه به شدت می خواهیم باشیم در ذهنمان داشته باشیم، اما ممکن است آن تصور همان چیزی نباشد که برای آن طراحی شده ایم. وقتی بدانید کی هستید، انتها خواهید دید که مستعد انجام چه کارهایی هستید و اگرچه نکات زیادی در طول سفر(شناخت خود) وجود دارد که به شما در کشف خودتان یاری می نماید، اما برترین راه برای آغاز، شرکت در آزمون های شخصیت است.

آنچه را که در آن خوب هستید (یا در آن خوب نیستید) را پیدا کنید

این ممکن است سخت ترین مرحله در راستا کشف اینکه شما واقعا چه کسی هستید باشد، اما یک مرحله بسیار لازم است. مطمئنا برای یافتن آنچه در آن مهارت دارید، آزمون و خطا احتیاج است و ممکن است این مرحله کمی هم طول بکشد.

هنگامی که زمان زیادی را صرف کاری نموده اید و کوشش های شما بازدهی ندارد، از آن کار دست بردارید. زمان کافی چیست؟ ما نمی توانیم زمان ثابتی را برای تمام کار ها و تمام اشخاص معین کنیم فقط خود شما می توانید درباره آن تصمیم بگیرید. این را هم بدانید که وقتی به درستی و در زمان مناسب بعد از کوشش کافی کاری را رها می کنید، نباید نا امید شوید. برای اینکه حال بهتری داشته باشید به مطلب آیا همواره باید حالمان خوب باشد؟ سر بزنید.

آنچه را که به آن علاقه دارید پیدا کنید از رازهای شناخت و کشف خود

دنبال کردن شور و شوق از هر نوع چیز خوبی است و شما باید به آن توجه کنید، زیرا حوزه ای از زندگی را نشان می دهد که باید به آن توجه بیشتری داشته باشید. خیلی خوب است که ما برای ادامه کاری اشتیاق داشته باشیم یا مشتاق صحبت درباره زندگی باشیم. با تمرکز بیشتر بر اشتیاق، خود را به روش های بهتری درک خواهید کرد و شاهد تاثیر آن را در زندگی تان خواهید بود. اشتیاق باعث کوشش مستمر می گردد که به کشف عمیق تری از خود واقعی شما منجر می گردد.

بازخورد بخواهید

اگر خودتان را نمی شناسید، شنیدن آنچه دیگران درباره شما می گویند یک تمرین مفید است. دو سوال ساده از آن ها بپرسید: به نظر شما برای پیشرفت به چه نقاط قوتی احتیاج دارم؟ و به نظر شما باید روی چه ضعفی کار کنم؟ مطمئنا نظر آن ها کامل نخواهد بود، اما بازخوردی که می گیرید احتمالا نشان دهنده نکاتی است که شما باید حداقل یک بار دیگر به آن ها توجه کنید.

روابط خود را ارزیابی کنید

جنبه بزرگی از کشف خود را می توانید در روابط خود پیدا کنید. وقتی متوجه می شوید تا زمانی که خودتان را نشناسید هرگز شخص دیگری را نمی شناسید، اهمیت شناختن خود بیش از پیش آشکار می گردد. این حقیقت به ویژه درباره رهبران تجاری صادق است، زیرا اگر افراد تیم خود را نشناسند، به عنوان یک رهبر از دست خواهند رفت، اما این قانون درباره هر رابطه دیگری در زندگی شما نیز صدق می نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب چگونه می توانم دختری را عاشق خودم کنم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2112

به "6 گام ساده برای اینکه خود واقعی تان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 گام ساده برای اینکه خود واقعی تان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید