4 مدل اصلی اتو بخار و نکات مهمی که برای خرید آن باید بدانید

به گزارش مرد کوچک، بر اساس تحقیقات صورت گرفته بر روی انواع کارهای خانگی، اتو کردن یکی از منفورترین تسک های خانگی در بریتانیا است، به طوری که 50 درصد از بریتانیایی ها اظهار دارند که به معنی واقعی کلمه از این کار متنفر هستند. این مطالعه می تواند برای مردمان سایر نقاط دنیا ازجمله شما هم درست باشد؛ بنابراین، برای بسیاری از ما، انجام سریع ترین عملیات اتوزنی و خلاص شدن از دست آن موهبتی بزرگ است. با این حال، برای انجام این کار، به اتوی روان و مناسبی احتیاج دارید که به سرعت گرم می گردد، به همین علت هم در این مقاله از سری راهنماهای خرید خبرنگاران مگ به سراغ این کالای بخاری می رویم.

4 مدل اصلی اتو بخار و نکات مهمی که برای خرید آن باید بدانید

لیست مقاله

آشنایی با انواع اتو در بازار

انواع کف اتو بخار و آشنایی با مزایا و معایب هرکدام

چرا اتوهای بخار جایگزین اتوهای خشک شده است؟

6 نکته مهم قبل از خرید انواع اتو بخار

اتو پرس بخرم یا اتو بخار؟

بین بخارگر لباس و اتو، کدام بهتر و مناسب تر است؟

معرفی پرفروش ترین مدل های اتو بخار

آشنایی با انواع اتو در بازار

امروزه انواع مختلفی از اتوها از مدل های بخار و بخارگر گرفته تا اتوهای قابل حمل برای مسافران، در بازار وجود دارد که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. بنابراین اگر قصد خرید اتوی نوی را دارید، بهتر است در مرحله اول انواع گزینه های پیش روی خود را بشناسید و سپس بر اساس احتیاج خود مدلی مناسب را بخرید.

1. اتوهای خشک (Dry irons)

اتوهای خشک ابتدایی ترین مدل های این دسته از محصولات هستند و معمولاً مقرون به صرفه تر از همه مدل ها به فروش می رسند. اتوهای خشک سبک وزن هستند، دکمه هایی ساده و ابتدایی دارند و به ندرت با قابلیت های کاربردی و خاصی همراه می شوند. به طور کلی هنگام اتو کردن لباس ها با اتوی خشک، باید اندازه کمی آب روی لباس ها بپاشید تا بتوانید به شکل کارآمدی کار اتوکشی را انجام دهید.

2. اتوهای بخار (Steam irons)

اتوهای بخار قابلیت پرس بهتری نسبت به گزینه قبلی دارند و در برطرف چین و چروک های پارچه های نخی و کتان بهتر از هر کالای دیگری عمل می نمایند. اتوهای بخار دارای یک مخزن آب کوچک در داخل ساختار خود هستند که برای مرطوب کردن لباس ها در حین اتوکشی و ایجاد بخار مناسب بسیاری کاربردی است.

این دسته از محصولات کمی گران تر از اتوهای خشک هستند و علاوه بر قابلیت اتوکشی با بخار، همراه با ویژگی هایی مانند خاموش شدن اتوماتیک به منظور فراهم آوردن ایمنی بیشتر، مکانیزم خود تمیزشوندگی، حفاظت ایمنی در زمان ایجاد گرمای بیش از استاندارد و… هستند. با این حال، این مشخصه ها ممکن است با توجه به مدل و برند کالا متفاوت باشد.

3. اتوهای مسافرتی یا قابل حمل (Portable irons)

این نوع اتو مخصوص افرادی است که دائما در سفر به ویژه سفرهای کاری هستند. بنابراین طبیعی است که در مقایسه با اتوهای استاندارد، سبک تر و کوچک تر هستند و به راحتی در کیف یا چمدان جا می شوند. اتوهای مسافرتی یا قابل حمل در دو نوع خشک و بخار به بازار عرضه می شوند و بعضی از مدل های آن به شکل بی سیم (شارژی) است تا کار با آن برای مسافران راحت تر پیش رود.

4. بخارگر یا اتوی ایستاده

بخارگرها هم بر اساس قابلیت تبخیر آب کار می نمایند و با وجود آن ها دیگر احتیاجی به خرید و استفاده از میز اتو نیست، چراکه با در دست گرفتن دست به شکل عمودی عمل می نمایند! این دسته از محصولات برترین وسیله برای باز کردن چروک پارچه های ظریف است و با استفاده از آن می توانید پرده و رخت خواب خود را بدون باز کردن از محل نصب چروک زدایی کنید. باز کردن چروک های البسه مجلسی و لباس عروس از دیگر قابلیت های این نوع اتو بخار است.

انواع کف اتو بخار و آشنایی با مزایا و معایب هرکدام

کفی اتوهای بخار که به عنوان صفحه حرارتی آن هم شناخته می شود در قسمت پایین دستگاه نصب شده است. در حالت کلی در هنگام انتخاب اتو بخار، باید مطمئن شوید که کفی اتوی شما به مقدار کافی پهن و با نوکی تقریبا تیز است؛ درواقع چنین کفی های به شما یاری می نمایند که سطح بیشتری از پارچه از طریق اتو پوشانده شود و ساختار نوک تیز آن چین های یقه و نزدیک دکمه ها را بهتر باز می نماید.

توجه به نوع دریچه بخار اتو هم از دیگر موارد قابل توجه در زمان خرید این دسته از محصولات است. به طور عمده سه نوع دریچه بخار در کفی اتوها وجود دارد که از مدلی به مدل دیگر فرق دارد.

اتوهایی با دریچه های بخار متغیر به شما این امکان را می دهند که اندازه بخار فراوری شده از طریق اتو را بسته به نوع پارچه، کنترل کنید بعضی از اتوها دارای دریچه های بخار عمودی هستند که اگرچه مزایای اتوهای بخار با دریچه متغیر را ندارند، اما برای لباس های ضخیم و سنگین مانند شلوار جین، ملحفه، پرده و موارد مشابه کاربردی اند. اما با در نظر گرفتن نکاتی که در خصوص شکل کفی به شما ارائه دادیم باید به یاد داشته باشید که مهم ترین فاکتور در این قسمت آنالیز فلز کفی است. به طور معمول، در ساختار اتوهای بخار از 4 نوع فلز به عنوان کفی استفاده می شود که این موارد به توضیح زیر است:

کفی آلومینیومی (Aluminium soleplate)

اتوهایی با کفی آلومینیومی به خوبی گرم می شوند، اما باید در نظر داشته باشید که پس از سال ها استفاده ممکن است با سطح پر از خراش آن روبرو شوید. بعلاوه اتوهای بخاری با کفی آلومینیومی با اتو زدن تعداد زیادی لباس چسبنده می شوند و اثری که از خود بر روی لباس می گذارند به سختی تمیز می شود.

کفی سرامیکی (Ceramic soleplate)

اتوهایی با کفی سرامیکی بسیار بادوام هستند و در کنار آن قدرت خوبی در توزیع یکنواخت گرما در سطح اتو دارند. محصولاتی با کفی سرامیکی روی هر نوع پارچه ای به نرمی و به صورت ایدئال عمل می نمایند و تجربه راحتی در اتو زدن البسه به شما می دهند.

کفی نچسب (Non-stick soleplate)

یک اتو با کفی نچسب باعث کاهش احتمال چسبندگی به لباس ها در زمان اتوکشی می شود؛ از طرفی نگهداری و نظافت این نوع کالاها با استفاده از اندازه کمی پاک نماینده، آسان تر از سایر مدل ها است.

کفی استیل ضدزنگ (Stainless steel soleplate)

اتوهای دارای کفی استیل و از نوع ضدزنگ گزینه هایی بادوام، بدون خوردگی به مرور زمان و ضدخش هستند که به اتوکشی آسان و بی دردسر یاری می نمایند.

چرا اتوهای بخار جایگزین اتوهای خشک شده است؟

اتوهای بخار برای مقابله با چروک های مقاوم انبوه لباس های شسته شده و ملافه های بزرگ نسبت به گزینه های بدون بخار یا همان خشک ایدئال اند، چراکه مخزن مجزایی برای ذخیره آب دارند و بخار را با فشار بالا به سمت لباس های چروک پمپ می نماید. این بدان معناست که با استفاده از این مدل های بخار وقتی یک طرف لباس را اتو می کنید، چین و چروک های عمیق هم از جلو و هم از پشت باز می شوند.

6 نکته مهم قبل از خرید انواع اتو بخار

در این بخش از مقاله به ارائه 6 نکته باریک تر از مو در زمان خرید انواع اتو بخار می پردازیم.

1. فشار بخار مداوم

فشار بخار در این دسته از اتوها بر حسب گرم بر دقیقه مقدار گیری می شود بنابراین طبیعتا هر چه بخار خروجی دستگاه بیشتر باشد، اتو کار خود را به طور موثرتری انجام می دهد. اتوهای بخاری با خروجی بیش از 50 گرم در دقیقه جزو گزینه های قدرتمند در فراوری بخار به شمار می روند. بعلاوه بخارگرها معمولا محدوده بخاری در حدود 120 تا 160 گرم در دقیقه دارند.

2. قدرت پرتاب بخار

قابلیت پرتاب بخار در بعضی مدل های اتو بخار از جمله مواردی است که در هنگام باز کردن چین های سرسخت در مناطقی که دسترسی به آن ها مشکل است، بسیار کاراست. مدل های اتویی که بازه فراوری بخاری در محدوده 110 تا 340 گرم در دقیقه دارند، معمولا قدرت پرتاب بخار خوبی هم دارند.

3. ظرفیت مخزن آب در اتوهای بخار

هرچه ظرفیت مخزن آب انو بخار بزرگ تر باشد، قبل از احتیاج به پر کردن مجدد، می توانید لباس های بیشتری را اتو کنید. به همین خاطر ظرفیت پیشنهادی ما برای اتوهای بخار از 0.25 تا 0.4 لیتر متغیر است. البته جای تاکید دارد که ارزش انتخاب اتوهایی با دهانه مخزن آب بزرگ غیر قابل انکار است، زیرا به راحتی می توانید آن را با آب پر و سطح آب را از طریق مخزن آنالیز کنید.

4. عملکرد ضدرسوب

یکی از قابلیت های مهم که از تجمع رسوب آهکی و کلسیمی در دستگاه جلوگیری می نماید وجود عملکرد ضدرسوب است. به یاد داشته باشید که اگر در منطقه ای با سیستم آب آشامیدنی سخت زندگی می کنید، این قابلیت برای شما بسیار مهم خواهد شد. به طور کلی این مشخصه از تجمع رسوب آهک در دریچه های اتو بخار جلوگیری می نماید و اجازه اختلال در عملکرد سیستم را نمی دهد.

5. ولتاژ و طول سیم اتو بخار

اتوهای بخاری با وات بالاتر معمولاً سریع تر از دیگر مدل ها گرم می شوند، به طوری که در کمتر از یک دقیقه برای اتوکشی لباس ها آماده می شود. در زمان خرید یک اتوی نو حتما به طول سیم دستگاه توجه کنید، چراکه اگر به مقدار کافی بلند نباشد استفاده از دستگاه با دردسر همراه خواهد شد.

6. ویژگی های ایمنی دستگاه

از نقطه نظر ایمنی، قابلیت های کارایی مانند خاموش شدن اتوماتیک در انتخاب اتو بخاری مناسب لازم است، چراکه با وجود چنین قابلیتی اتو پس از مدت زمان مشخصی که از عدم استفاده آن می گذرد به شکل اتومات خاموش می شود. این قابلیت نه تنها از دیدگاه ایمنی مهم است بلکه شما را از افکار وسواس گونه در خصوص روشن ماندن اتو در زمان خروج از خانه راحت می نماید.

اتو پرس بخرم یا اتو بخار؟

انتخاب بین اتو بخار و اتو پرس می تواند فرآیندی مشکل باشد، چراکه این مساله به عوامل بی شماری مانند بودجه شما، حجم کار و اولویت های زندگی شما بر می شود. اما طی یک نگاه بی طرفانه می توان مزایای هر یک از این گزینه های خرید را مرور کرد، و سپس با آگاهی از این فاکتورها دست به خرید اتو پرس یا اتو بخار زد.

مزایای خرید اتو پرس

  • اتوپرس ها می توانند یک پیراهن را در کمتر از نصف زمانی که اتو بخار عملیات اتوکشی را انجام می دهد، اتو نمایند، زیرا تنها کافیست پیراهن را تا کنید و آن را زیر پرس قرار دهید!
  • دستگاه هایی مانند اتو پرس خطر سوختن تصادفی البسه یا به جا گذاشتن هر گونه ردی در زمان اتوکشی را ندارند!
  • به طور کلی اتو پرس وسیله ای بسیار ایمن تر از اتوهای بخار است، زیرا سطوح گرم نماینده آن به شکل مستفیم و پر حرارت مانند اتو در دسترس نیست و با یک بالشتک مخصوص پوشیده شده است. اتوهای بخار یکی از علل شایع حوادثی مانند سوختگی و حتی آتش سوزی های خانگی هستند.
  • به علت سطح بزرگ اتو پرس، ملحفه ها، روتختی ها، رومیزی ها و روبالشی های بزرگ، احتیاج به کوشش کمتری برای برطرف چین و چروک دارند.

مزایای خرید اتو بخار

  • اتو بخار گزینه ای مقرون به صرفه قیمت است و با حدودا 1 الی 3 میلیون تومان (در سال 1401) می توانید اتویی باکیفیت را بخرید، در حالی که اتو پرسی مرغوب دو برابر این مبلغ در بازار قیمت دارد.
  • اتوهای بخار می توانند مناطقی مانند یقه و سرآستین ها را بسیار راحت تر از اتو پرسی بزرگ، اتوکشی نمایند.
  • با وجود اتو بخار در اتاق، عملا فضای زیادی برای دستگاه احتیاج نیست، و می توانید آن را به راحتی در کمد اتاق قرار دهید، در حالی که دستگاه پرس به فضایی بسیار بیشتر برای قرارگیری در خانه احتیاج دارد.

بین بخارگر لباس و اتو، کدام بهتر و مناسب تر است؟

اگر هنوز در خصوص ضرورت استفاده از اتو قانع نشده اید، اما لباس هایی مرتب و بدون چروک می خواهید، انتخاب و خرید بخارگری باکیفیت را توصیه می کنیم. این گجت خوش دست به شما این امکان را می دهد که به سرعت لباس ها را بدون احتیاج به میز، اتو کنید.

بخارگرها برای باز کردن چین وچروک پارچه های ظریف بسیار مناسب اند، بعلاوه به یاری این وسیله می توانید پرده ها را بدون باز کردن از چوب پرده تمیز و عاری از چروک های عمیق کنید. در حالت کلی مهم ترین فایده انتخاب بخارگر لباس، سهولت استفاده، انعطاف پذیری و توانایی بالاتر در از بین بردن چروک از هر نوع پارچه ای چه ظریف و چه پشمی و ضخیم است.

بخارگرهای لباس در دو نوع دستی و ایستاده در بازار وجود دارند. اگر اولویت و احتیاجهای شما شامل کارهای کوچک می شود و سبک زندگی شما با مسافرت گره خورده است، به سراغ یک بخارگر دستی بروید، اما اگر در پی ماشینی هستید که بتواند کارهای بزرگ تری مانند اتو کردن پرده ها را انجام دهد، یک مدل ایستاده با ظرفیت مخزنی بزرگ برترین گزینه است.

معرفی پرفروش ترین مدل های اتو بخار

در کنار آنالیز جامعی ای که در این متن بر روی انواع اتو بخار و بخارگر به شما ارائه کردیم، بهتر است به منظور افزایش دقت نظر در انتخاب این کالا با پرفروش ترین مدل های اتو بخار هم آشنا شوید، تا اطلاعات شما در این مورد کامل شود.

اتو بخار تفال مدل FV9845

یکی از گزینه های باکیفیت بازار که سهم قابل توجهی از خرید کاربران را به خود اختصاص داده، اتو بخار تفال مدل FV9845 است. این نوع اتوی بخار کفه ای از جنس سرامیک دارد و در کنار آن همراه با قابلیت بخاردهی به شکل عمودی، قابلیت تنظیم بخار، مجهز به سیستم ضدرسوب، سیستم قطع اتوماتیک و توان مصرفی حداکثر 3200 وات است. این مدل به صورتی طراحی شده تا هنگام استفاده، دستتان را خسته نکند.

یکی دیگر از ویژگی های این محصول، بخاردهی پیوسته در آن است که اندازه آن به 60 گرم در دقیقه می رسد. بعلاوه امکان اسپری آب، سیستم ضدچکه و طراحی خوش دست از دیگر مشخصه های این اتو بخار به شمار می رود. جالب است بدانید که شرکت تفال سال ها است که در زمینه فراوری لوازم خانگی برقی فعالیت دارد، بنابراین خرید اتویی از این برند می تواند تا حد زیادی خیال شما را از خرید کالایی مرغوب راحت کند.

اتو بخار تفال مدل FV9845

4,065,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو بخار درما مدل dem-hs218

اتو بخار درما مدل dem-hs218 محصولی با کفه سرامیکی است که قابلیت بخاردهی به شکل عمودی دارد و می توان بخاردهی آن را به شکل آسانی متناسب با ویژگی های پارچه تنظیم کرد. این نوع اتو بخار یا به عبارتی بخارگر دستی، محصولی از شرکت شیائومی است که از آخرین تکنولوژی روز جهان برای طراحی آن استفاده شده است. به طور کلی این اتو کوچک است و برای استفاده و راحتی بیشتر، در حالت عمودی هم قابل استفاده است.

بعلاوه در کنار قابلیت های اتوکشی این امکان را دارد که تا 99 درصد باکتری ها و میکروب ها را از بین ببرد. چنین امکانی می تواند در زمینه استریل کردن لباس ها به ویژه لباس های زیر بسیار کاربردی باشد. در کنار این موارد سایر مشخصات همانند توان مصرفی 1000 وات، سیستم ضدرسوب، دارای کابل 1.5 متری و وزن 0.25 گرمی از جمله موارد قابل توجه در این کالاست که آن را به گزینه ای با ارزش خرید بالا تبدیل نموده است.

اتو بخار درما مدل dem-hs218

2,038,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو بخار تفال مدل FV5718

کفی ای از جنس دوریلیوم، امکان تنظیم اندازه بخاردهی، مجهز به مخزن (270 میلی لیتر) و اسپری آب و بخاردهی پیوسته تا 45 گرم بر دقیقه تنها بخشی از مشخصات اتو بخار تفال مدل FV5718 است. این نوع اتو بدنه ای از جنس پلاستیک مرغوب و مقاوم دارد، به همین علت هم در زمان استفاده هیچ گونه فشاری به دست شما وارد نمی نماید. حداکثر توان مصرفی آن 2600 وات است و با وجود ترموستات ایمنی، سیستم ضدچکه و قابلیت تنظیم دما موردی مناسب برای اغلب خانواده ها است.

اتو بخار تفال مدل FV5718

2,290,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو بخار فوما مدل FU-1839

اتو بخار فوما مدل FU-1839 از جمله مدل های مقرون به صرفه قیمت ولی باکیفیت در بین تمام اتوهای مالی است که با ویژگی هایی همانند کفی سرامیکی، بخاردهی عمودی، سیستم ضدرسوب، تنظیم اندازه بخاردهی، ظرفیت مخزن 200 میلی لیتری و توان مصرفی تا 2400 وات همراه شده است.

بعلاوه وزن این اتو حدودا 1.5 کیلوگرم است، بنابراین هنگام کار با آن دچار زحمت و خستگی دست نمی شوید. از طرفی این مدل کالا دارای چراغ نمایشگر و محفظه ای برای نمایش اندازه است، بنابراین می توانید در هر لحظه ای از حجم آب به جای مانده در اتو آگاه شوید. در حالت کلی اتوبخار فوما مدل FU-1839 یک اتوی حرفه ای و مالی است که برای مصارف خانگی طراحی شده است.

اتو بخار فوما مدل FU-1839

896,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو بخار فیلیپس مدل DST5020

یکی دیگر از مدل های اتو بخار پرفروش در بازار ایران، اتو بخار فیلیپس مدل DST5020 است که با ویژگی هایی همانند کفی سرامیکی، سیستم ضدرسوب، سیستم خاموشی اتوماتیک، قابلیت تنظیم اندازه بخاردهی، سیستم خود تمیزکاری، قابلیت تنظیم حرارت، ضدچکه و با امکان چرخش 360 درجه سیم به بازار عرضه شده است.

این اتوی پرقدرت می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن عمیق ترین چروک های روی سطح پارچه را باز کند و با وجود کفی سرامیکی آن به راحتی بتواند پارچه های ظریف را اتوکشی کرد. در حالت کلی یکی از مدل های میان رده در بین اتوهای بخار که به شدت توصیه می شود، همین اتو بخار فیلیپس مدل DST5020 است.

اتو بخار فیلیپس مدل DST5020

2,650,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JW650TGTX

یکی از مدل های کم مصرف و باکیفیت بازار اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JW650TGTX است که قابلیت ضدرسوب دارد. این نوع محصول اتوکشی کفه ای تیتانیومی دارد و با وجود ظرفیت زیاد مخزن آب (20 میلی لیتر)، دهانه مخزن بزرگ، امکان ایجاد طولانی مدت بخار را به کاربر می دهد.

این اتوی ژاپنی دارای سیستم اتوماتیک شست وشوی سوراخ های بخار کف محصول است و با ساختار دو لبه کفی و سیمی منعطف امکان حرکت 360 درجه و راحت را به شما می دهد. سیستم قطع اتوماتیک یکی دیگر از مشخصه های این وسیله خانه است که ایمنی محیط را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اتو بخار پاناسونیک مدل NI-JW650TGTX

16 %

2,980,000

2,490,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو بخار مایر مدل MR-601

یکی از مدل های مسافرتی در بازار ایران اتو بخار مایر مدل MR-601 است که دارای ویژگی هایی همانند ساختار جمع و جور، کفه استیل، طول کابل 1 الی 2 متری، قابلیت خاموشی اتوماتیک، قابلیت تنظیم توان و توانی بین 450 الی 1000 وات است. اتو بخار مایر مدل MR-601 جزو گزینه هایی با امکان داغ شدن سریع است و طراحی آن به شکلی است که علاوه بر راحتی در حمل ونقل در استفاده هم راحت است.

اتو بخار مایر مدل MR-601

18 %

640,000

524,800 تومان

مشاهده و خرید

بخارگر مایر مدل mr-701

بخارگر مایر مدل mr-701 وسیله ای جالب برای باز کردن چین و چروک های انواع البسه است که کفه ای از جنس سرامیک دارد و به یاری آن می توان بخاردهی را به شکل عمودی به لباس ها اعمال کرد. این مخزن 200 میلی لیتر آب را در خود جا می دهد و در هر زمان، حتی در حین کار دستگاه، قابل پر کردن مجدد است.

در قسمت پشت این بخارگر یک صفحه لمسی طراحی شده است که به یاری آن می توان اندازه بخار را در دو حالت کم و زیاد قرار داد. از دیگز ویژگی های این محصول می توان به مواردی همانند حداکثر توان مصرفی تا 1500 وات، وجود سری پرزگیر در ساختار آن، مجهز به سیستم ضدرسوب، سیستم قطع اتوماتیک و تنظیم اندازه بخاردهی اشاره نمود.

بخارگر مایر مدل mr-701

مشاهده کالا

بخارگر تفال مدل IT9500

بخارگر تفال مدل IT9500 محصولی با امکان بخاردهی عمودی است که کفه ای از جنس چدن دارد، همین کفی مستحکم هم به باز کردن کاراتر چین وچروک ها یاری می نماید. به طور کلی موتور این نوع بخارگر با قدرت 1800 وات کار می نماید و مخزن آب آن قابلیت جدا شدن از بدنه اصلی را دارد. این مدل بخارگر دارای چرخ برای جابه جایی بهتر است و بخار پیوسته آن به 35 گرم در دقیقه می رسد. وزن کلی این محصول 5.5 کیلوگرم است و تنها در 45 ثانیه گرم و آماده به کار می شود.

بخارگر تفال مدل IT9500

6,600,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو پرسی جانتک مدل 600SP

اتو پرسی جانتک مدل 600SP یکی از مدل های محبوب بازار است که اطلاعات و آموزش عملکردن آن به زبان فارسی ارائه می شود. این مدل محصول دارای ویژگی هایی همانند صفحه نمایشگر دیجیتال، قابلیت های هوشمند و سخنگو، قدرت بخار تا 2200 وات، مخزن آبی با ظرفیت 800 سی سی، کفه فلزی و مجهز به سیستم EMC، قابلیت بخاردهی پیوسته و لحظه ای است. بعلاوه پایه آن از نوع تلسکوپی است و با توجه به شرایط محیطی قابلیت تغییر مقدار دارد. وجود گارانتی دو ساله برای این نوع اتو پرسی از دیگر مشخصه های قابل توجه این کالاست.

اتو پرسی جانتک مدل 600SP

14 %

8,800,000

7,600,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو پرسی ژانومه مدل GS400

یکی دیگر از مدل های پرسی و باکیفیت بازار با بخاردهی عمودی و کفه ای فلزی اتو پرسی ژانومه مدل GS400 است. این نوع اتو همراه با سیستم ضدرسوب به بازار ارائه شده است و ظرفیت مخزن آب آن به 800 میلی لیتر می رسد. توان مصرفی 1600 وات، خروجی بخار تا 90 گرم در دقیقه، سیستم بخار از بالا، پایه تلسکوپی، سیستم قطع اتوماتیک و وزن حدودا 1.2 کیلوگرمی از دیگر مشخصات اتو پرسی ژانومه مدل GS400 است که از فراوریات برند معتبر ژانومه با با بیش از 55 سال سابقه گرفته شده است.

اتو پرسی ژانومه مدل GS400

10 %

7,900,000

7,100,000 تومان

مشاهده و خرید

اتو پرسی مارشال مدل 10200

اتو پرسی مارشال مدل 10200 دارای مشخصاتی همانند کفه تفلونی، پایه تلسکوپی، سیستم قطع اتوماتیک، ظرفیت مخزن آب تا 800 سی سی با مقدار طول 66 سانتی متر و عرض 32 سانتی متر است که قابلیت کار با بخار و بدون بخار را دارد. این نوع اتو پرسی توانی تا 1900 وات دارد و این امکان را برای شما مهیا می نماید که درجه حرارت آن را از طریق پنل کنترلی روی بدنه بر اساس نوع پارچه تنظیم کنید.

بعلاوه از دیگر ویژگی های اتو پرس مارشال می توان به سیستم کنترل نماینده مواد معدنی EMC، صفحه نمایشگر دیجیتال، سیستم بخار اتوماتیک، سیستم ضدچکه، فیلتر ضدرسوب و سنسور امنیتی برای خاموش کردن اتوماتیک دستگاه اشاره نمود که با قیمت مناسبی هم به بازار ارائه شده است.

اتو پرسی مارشال مدل 10200

5 %

8,100,000

7,700,000 تومان

مشاهده و خرید

جمع بندی

هدف ما از نوشتن این راهنمای خرید یاری به فرآیند خرید اتو بخاری با قابلیت های مناسب و متناسب با احتیاج شما است تا بتوانید اتوکشی البسه را که بخش جدایی ناپذیر کار خانگی است، به راحت ترین شکل ممکن انجام دهید. به یاد داشته باشید که مطالعه یک راهنمای خرید جامع شاید چیز حدودا 10 دقیقه زمان ببرید، اما می تواند یاری بزرگی برای رقم زدن خریدی رضایت بخش و انتخاب کالایی کامل باشد و در عین حال زمان کمتری را برای خرید کالایی نو از شما بگیرد.

منبع: GH

کندکاور بیشتر

اتو پرس بهتر است یا اتو بخار معمولی؟

این موضوع تا حد زیادی به سبک زندگی و احتیاجهای شما بر می شود. با استفاده از اتو پرس می توانید در مدت زمان کوتاهی لباس های ساده را اتو کنید و باعث صرفه جویی در زمان و وقت با ارزش خود شوید، در حالیکه اتو بخار معمولی زمان بیشتری در اتوکشی می طلبد. از طرفی با اتو پرس نمی توانید بخش های خاص لباس ها را به خوبی اتو بزنید.

آیا اتو بخار ایستاده گزینه ای مناسب برای خرید است؟

با استفاده از اتو بخار ایستاده می توانید البسه خاص و مجلسی یا پرده ها را بدون خارج کردن از چوب لباسی یا چوب پرده اتو کنید، بنابراین این محصولات راحت تر از مدل های معمولی یا بخار اتو هستند. اما از طرفی باید بدانید که قیمت این مدل ها معممولا بسیار بیشتر از اتو بخارهای معمولی است. بعلاوه ایجاد خط اتو روی شلوارها و لباس های رسمی با استفاده از اتوی ایستاده سخت است.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 دی 1401 بروزرسانی: 13 دی 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2162

به "4 مدل اصلی اتو بخار و نکات مهمی که برای خرید آن باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 مدل اصلی اتو بخار و نکات مهمی که برای خرید آن باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید