گام محققان ایرانی برای فراوری پانکراس انسان در بدن حیوان

به گزارش مرد کوچک، دکتر مهدی حاجیان مدیرگروه پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان در تبادل نظر با خبرنگاران در مورد پروژه فراوری اعضای بدن گفت: پروژه فراوری اعضای بدن یک پروژه طولانی است و چندین فاز مختلف دارد.

گام محققان ایرانی برای فراوری پانکراس انسان در بدن حیوان

وی در مورد مراحل فراوری اعضای بدن در پژوهشگاه رویان گفت: در فاز اول که قصد داریم این ارگان ها را در داخل بدن حیوان ایجاد کنیم به همین دلیل ضروری است که ابتدا حیوانی داشته باشیم که این ارگان را نداشته باشد و از همین رو پانکراس انسانی را در بدن بز ایجاد می کنیم.

مدیرگروه پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان با بیان اینکه بر آن هستیم که این پانکراس را در بدن بز ایجاد کنیم، اعلام نمود: به همین دلیل درصدد هستیم که اجازه ایجاد پانکراس در بدن بز را ندهیم؛ در حال حاضر سلول های آن آماده و قرار است این سلول ها به پروسه شبیه سازی وارد گردد.

حاجیان خاطر نشان کرد: در ادامه این اقدام باید جنینی فراوری کنیم که ژن های فراوری پانکراس را ندارند و این جنین ها را به بزهای گیرنده انتقال دهیم؛ این مرحله تا شش ماه آینده انجام می گردد و سلولهای آن آماده است.

این محقق عنوان نمود: ما شبیه سازی را انجام می دهیم و مطمئن هستیم که سلول های مد نظر (سلول هایی که پانکراس گونه بز را ندارند) آماده کنیم و جنین آن را به فراوری برسانیم.

وی با بیان اینکه ابتدا باید این مراحل انجام گردد تا به مراحل فراوری ارگان در بدن انسان برسیم، گفت: این اقدام کاری مشترک بین دو گروه مشترک پروتئین های نوترکیب و جنین شناسی پژوهشکده زیست فناوری پژوهشگاه رویان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 314

به "گام محققان ایرانی برای فراوری پانکراس انسان در بدن حیوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام محققان ایرانی برای فراوری پانکراس انسان در بدن حیوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید