چگونه اقامت اروپا بگیریم؟

به گزارش مرد کوچک، هر ساله متقاضیان زیادی برای دریافت اقامت کشور های اروپایی، اقدام به مهاجرت می نمایند. اگر افراد شرایط لازم برای مهاجرت به کشور های اروپایی را داشته باشند، اخذ اقامت کشور های اروپایی کار چندان سختی نخواهد بود. بهتر است متقاضیان قبل از اقدام به مهاجرت به کشور های اروپایی به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه نمایند.

چگونه اقامت اروپا بگیریم؟

با ما سفر کنید و با ارزانترین تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

خبرنگاران| هر ساله متقاضیان زیادی برای دریافت اقامت کشور های اروپایی، اقدام به مهاجرت می کنند. اگر افراد شرایط لازم برای مهاجرت به کشور های اروپایی را داشته باشند، اخذ اقامت کشور های اروپایی کار چندان سختی نخواهد بود. بهتر است متقاضیان قبل از اقدام به مهاجرت به کشور های اروپایی به یک موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کنند.

اخذ اقامت اروپا به معنای آن است که یک کشور اروپایی به شما یک کارت اقامت اعطا نماید و به دلیل داشتن کارت اقامت بتوانید در کشور مربوطه زندگی کنید. اقامت اروپا در ابتدا ممکن است موقت و یا دائم باشد. بعضی از اقامت های موقت اروپا بعد از گذشت چند سال به اقامت دائم منجر می شوند.

اقامت اروپا به وسیله سرمایه گذاری بهترین روشی است که می توان روی آن حساب کرد و درصد موفقیت در آن معمولا بالای 95 درصد است. برای اخذ اقامت به وسیله سرمایه گذاری روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

بعضی کشور ها از جمله پرتغال و یونان برنامه اخذ اقامت به وسیله خرید ملک دارند. به این ترتیب که متقاضی برای خود ملکی می خرد و سند قطعی ملک خود را دریافت می نماید. در این مرحله می تواند ملک را اجاره دهد و یا برای استفاده شخصی خود از آن استفاده کند. به دلیل سرمایه گذاری که متقاضی انجام داده است، اقامت اروپا به او و خانواده او اعطا می گردد.

افرادی که به وسیله خرید ملک اقامت اروپا را کسب می کنند، در میان راضی ترین متقاضیان قرار دارند، چون با گذشت زمان کمی هم سرمایه گذاری خوبی انجام می دهند که در بسیاری مواقع برای آن ها سود آور است و هم اقامت اروپا را کسب می کنند. بر خلاف روش های دیگر معمولا در این روش ها سردرگمی وجود ندارد، شرط حضور فیزیکی یا وجود ندارد و یا خیلی کوتاه است و احتمال رد شدن پرونده از طرف دولت بسیار کم است.

با خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 500,000 یورو و یا خرید ملک قدیمی و در حال بازسازی به ارزش حداقل 280,000 یورو می توان اقامت پرتغال را کسب نمود. علاوه بر هزینه خرید ملک، هزینه های جانبی دیگری از جمله مالیات نقل و انتقال ملک و هزینه اداره مهاجرت وجود دارد.

با خرید ملک در یونان به ارزش حداقل 250,000 یورو می توان اقامت یونان را کسب نمود. اقامت یونان هر 5 سال یک بار تمدید می گردد. به منظور تمدید اقامت یونان به وسیله خرید ملک نباید ملک خود را بفروشید و یا باید بلافاصله بعد از فروش، ملک دیگری به ارزش حداقل 250,000 یورو خریداری نمایید. اقامت یونان شامل متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد.

کشور پرتغال یک برنامه منحصر به فرد ارائه نموده است که تنها با 180,000 یورو سرمایه گذاری غیر فعال در یک بیزینس استارتاپ اقامت پرتغال را خیلی سریع اعطا می نماید. این روش که به ویزای انجل پرتغال معروف است احتیاج به حضور فیزیکی ندارد و خیلی سریع به نتیجه می رسد. در این روش افراد تنها با سرمایه گذاری به ارزش 180,000 یورو بدون هزینه های جانبی اقامت پرتغال را کسب خواهند کرد. برنامه انجل ویزای پرتغال از نظر سرعت، تضمین، هزینه مقرون به صرفه و امکان دریافت تابعیت و پاسپورت اتحادیه اروپا بدون احتیاج به حضور فیزیکی در حال حاضر یک برنامه بی رقیب در جهان است.

با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 2,000,000 یورو در خرید ملک در قبرس اتحادیه اروپا می توانید در حدود 8 ماه اقامت و تابعیت قبرس را کسب نمایید. قبرس یک کشور اتحادیه اروپا است و تابعیت آن بسیار با ارزش است. از این رو این برنامه یکی از گران ترین برنامه های موجود است، چرا که در کمتر از 8 ماه متقاضیان فقط به دلیل سرمایه گذاری در ملک در قبرس تابعیت و پاسپورت این کشور را کسب نموده و بدون احتیاج به حضور فیزیکی و یا شرط زبان شهروند کل اتحادیه اروپا خواهند شد، به این معنا که علاوه بر مزایای بی نظیر سفر بدون ویزا در بیشتر کشور های مهم جهان، می توانند در هر کشور اتحادیه اروپا کار، زندگی و تحصیل کنند.

علاوه بر 2,000,000 یورو خرید ملک باید 150,000 یورو بلاعوض پرداخت گردد و مالیات نقل و انتقال ملک هم باید در نظر گرفته گردد.

مونته نگرو یک کشور بسیار زیبای اروپایی است. به تازگی یک برنامه اخذ اقامت و تابعیت به وسیله سرمایه گذاری به تصویب دولت مونته نگرو رسیده است و تحت این برنامه متقاضیان می توانند با پرداخت 100,000 یورو بلاعوض به دولت به علاوه سرمایه گذاری در یکی از پروژه های تایید شده دولت در حدود 6 ماه اقامت و تابعیت این کشور را بدست کنند.

مزایای اخذ اقامت و تابعیت کشور مونته نگرو اجازه کار و تحصیل و زندگی در مونته نگرو و امکان سفر بدون ویزا در کل کشور های حوزه شنگن است. همچنین پیش بینی می گردد که مونته نگرو در سال های آینده به اتحادیه اروپا بپیوندد که در آن صورت شهروندان آن از مزایای بی نظیر داشتن تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا بر خوردار خواهند بود.

داشتن کارت اقامت از یک کشور اروپایی مزایای بسیاری به همراه دارد، مخصوصا اگر آن کشور یک کشور عضو شنگن و اتحادیه اروپا مانند پرتغال و یونان باشد. از جمله مزایایی که داشتن اقامت از این کشور ها دارد، امکان سفر بدون ویزا و آزادی حرکت در سرتاسر کشور های حوزه شنگن است. دارنده کارت اقامت اروپا از یکی از این کشور ها می تواند به هر کشور حوزه شنگن وارد گردد و در هر 180 روز 90 روز را در کشور های حوزه شنگن به عنوان گردشگر سپری کند. همچنین دارنده کارت اقامت اروپا می تواند در کشوری که از آن اقامت کسب نموده زندگی و تحصیل کند و کارآفرین باشد.

بیشتر برنامه های اخذ اقامت اروپا به وسیله سرمایه گذاری بعد از گذشت چند سال به دریافت شهروندی و تابعیت و پاسپورت کشور اروپایی منجر می شوند. شهروند یک کشور اتحادیه اروپا شهروند تمام کشور های اتحادیه اروپا محسوب می گردد که این امکانات و فرصت های بی نظیری در اختیار متقاضیان و خانواده های آن ها قرار می دهد.

منبع: فرادید
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1531

به "چگونه اقامت اروپا بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه اقامت اروپا بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید