پیاده گردی در زیباترین خیابان های والنسیا

به گزارش مرد کوچک، بدون تردید، بخش قدیمی شهر والنسیا بی نهایت زیبا و دوست داشتنی است. افسون این شهر را می توان به وضوح در کافه های زیبای داخل پیاده رو، معابر سنگفرش و چراغ های کنار خیابان ها مشاهده کرد.

پیاده گردی در زیباترین خیابان های والنسیا

برجسته ترین آثار معماری اسپانیا در اطراف خیابان های بزرگ آن قرار گرفته اند. این خیابان ها به کوچه پس کوچه هایی راه پیدا می نمایند که با نقاشی های خیابانی مزین شده اند و نوعی مجذوب کنندهیت منحصربه فرد را به نمایش می گذارند.

برای لذت بردن از زیبایی والنسیا، باید کمی در پیچ وخم هزارتوی خیابان هایش گم شوید؛ بااین حال، اگر به هدایت بیشتری احتیاج دارید، در این مقاله شما را با خیابان های زیبای والنسیا آشنا خواهیم کرد.

کرر دل ترینکت د کاوایرش

خیابان کوچک و مجذوب کننده کرِر دل ترینکت دِ کاوایِرش (Carrer del Trinquet de Cavallers) در دل بخش قدیمی شهر والنسیا جای گرفته و یکی از قدیمی ترین خیابان های این شهر است. در گذشته، اعیان و اشراف شهر در اینجا زندگی می کردند.

این خیابان از میدان کوچک ناپولسی سیسیلیا (Napoles y Sicilia) تا میدان سن ویسنته فرِر (San Vicente Ferrer) ادامه می یابد و در میان بناهای باشکوه آن، قدیمی ترین کلیسای شهر به نام سن خوان دل هوسپیتال (San Juan del Hospital)، خودنمایی می نماید.

در هنگام غروب که چراغ های خیابان را روشن می نمایند، چشم انداز ای مسحورنماینده در مقابل چشمان شما پدیدار می گردد.

کرر د مورت

محله ال کارمِن (El Carmen) در انتهای شمالی بخش قدیمی شهر قرار گرفته است و به خاطر حال و هوای سرزنده و پرشور خود مشهور است. نقاشی های دیواری بزرگی که دیوارها و ساختمان های این خیابان را زینت بخشیده اند، بخش مهمی از این حال و هوای شورانگیز را ایجاد می نمایند.

این خیابان مملو از نقاشی های ظریف و رنگارنگ است و به همین علت به کَرر د مورِت (Carrer de Moret) یا خیابان رنگ ها معروفیت دارد.

هنگام قدم زدن، می توانید ساعت ها به تحسین و ستایش آثار هنری این خیابان بپردازید که به نماد قلب هنری این منطقه تبدیل شده است.

میدان گرد (پلازا ردونا)

والنسیا، همه جور میدان در شکل ها و میزان های مختلف دارد اما فقط یکی از آن ها به شکل دایره است.

کافه های زیبا و غرفه های فروش در اطراف یک فواره مرکزی قرار گرفته و حس و حال گرم و صمیمی را در میدان گرد یا پلازا ردونا (Plaça Redona) به وجود آورده اند.

هرچند بازسازی این مکان به مذاق همه خوشایند نبود اما پلازا ردونا همواره میدان گرد والنسیا باقی خواهد ماند.

میدان لوپه د وگا

کلیسای جامع والنسیا در میان میدان های کوچک و بزرگ تماشایی احاطه شده است. یکی از جالب ترین آن ها که حال و هوایی دلنشین دارد، میدان کوچک لوپه د وگا (Lope de Vega) است.

ظاهراً در اطراف این میدان یکی از باریک ترین خانه های والنسیا، شاید هم اسپانیا، بعضی حتی می گویند سرتاسر اروپا را پیدا خواهید کرد. پیشنهاد می کنیم، سری به این میدان بزنید تا با چشمان خودتان ببینید.

بعلاوه می توانید در بار مجاور این خانه کمی استراحت نموده و تاپاس میل کنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2282

به "پیاده گردی در زیباترین خیابان های والنسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده گردی در زیباترین خیابان های والنسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید