پنج هزار میلیارد ریال وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید پرداخت می گردد

به گزارش مرد کوچک، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: حدود پنج هزار میلیارد ریال وام در سال تحصیلی جدید به دانشجویان پرداخت می گردد.

پنج هزار میلیارد ریال وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگار دانشگاه مرد کوچک، صدیقی در حاشیه افتتاح طرح های ورزشی دانشگاه سمنان با بیان اینکه در حدود 21 نوع تسهیلات به دانشجویان پرداخت می گردد، اضافه نمود: وام های ضروری، مسکن، ودیعه، زیارت و ازدواج از جمله وام های ارائه شده به دانشجویان است.

صدیقی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت های اصلی صندوق رفاه، اعطای وام و تسهیلات به دانشجویان است، یادآور شد: با تمام مسائل اعتباری سال جاری و محدودیت هایی که وجود دارد، صندوق رفاه برای افزایش سهم وام دانشجویی کوشش نموده است.

وی با اشاره به استقبال از وام ضروری و شهریه دانشگاهی از سوی دانشجویان، توضیح داد: در سال تحصیلی گذشته چهار هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات دانشجویی پرداخت شد.

صدیقی گفت: تسهیلات دانشجویان دکتری 34 درصد کل وام دانشجویی صندوق رفاه وزارت علوم را شامل می گردد.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:: بحران جایگاه های خالی دانشگاه ها در دانشگاه های دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آن شکل دیده نمی گردد و در بعضی از رشته ها مانند علوم پایه و کشاورزی در شهرستان ها ممکن است، ظرفیت تکمیل نشده باشد.

مجتبی صدیقی، معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به منظور افتتاح سه طرح ورزشی و بازدید از طرح های عمرانی و ورزشی دانشگاه سمنان به این شهر سفر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 501

به "پنج هزار میلیارد ریال وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج هزار میلیارد ریال وام دانشجویی در سال تحصیلی جدید پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید