ووشوی قهرمانی جوانان آسیا، درخشش ووشوکاران ایران در روز سوم مسابقات

به گزارش مرد کوچک، ووشوکاران ایران در روز سوم رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا با عملکردی درخشان به دو مدال طلا و سه نقره دست یافتند.

ووشوی قهرمانی جوانان آسیا، درخشش ووشوکاران ایران در روز سوم مسابقات

به گزارش مرد کوچک و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، دهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا از روز دوشنبه با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئی شروع شده است و تا روز آدینه ادامه خواهد داشت. تیم ایران در دو بخش ساندا و تالوی پسران و دختران در این رویداد شرکت نموده است.

امروز (چهارشنبه) در سومین روز این مسابقات، تیم ایران به دو مدال طلا (شاهین بنی طالبی و حسن لطفی) و سه نقره (نازنین بازدار، ستایش تک فلاح و علی شکروی) دست یافت. با این اوصاف تعداد مدال های تیم ایران تا خاتمه روز سوم به چهار مدال طلا، سه نقره و پنج برنز رسید.

نتایج نمایندگان ایران در روز چهارشنبه:

تالوی پسران

شاهین بنی طالبی در فرم نن گوئن رده سنی 12 تا 15 سال، بالاتر از تمام رقیبان ایستاد و مدال طلا را از آن خود کرد. بنی طالبی با امتیاز 9.32 به مدال طلا رسید، نماینده مالزی با امتیاز 9.31 دوم شد و تالوکار اندونزی با امتیاز 9.30 در صندلی سوم ایستاد. تالوکار نوجوان کشورمان نیز در روزهای گذشته به دو مدال برنز رسیده بود.

علی شکروی در فرم نن دائو جوانان با امتیاز 9.47 به مدال نقره رسید. نماینده چین در این فرم با امتیاز 9.61 به مدال طلا دست یافت. تالوکار هنگ کنگی نیز هم امتیاز با شکروی به مدال نقره مشترک رسید. محمدعلی مجیری دیگر نماینده ایران در این فرم با امتیاز 9.45 در صندلی پنجم نهاده شد.

ساندای پسران

آرین افراز در مرحله نیمه نهایی وزن 52 کیلوگرم نوجوانان برابر نینگ هوجام از هند در دو راند متوالی به پیروزی رسید و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا با کاچ کین از ویتنام روبه رو خواهد شد. افراز پیش از این نماینده هنگ کنگ را برده بود.

قرنی ابراهیمی در مرحله نیمه نهایی وزن 70 کیلوگرم ساندای جوانان، علی عبو زیاد از اردن را در دو راند شکست داد و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا با ایکهام گاپاروف از قزاقستان مبارزه می نماید.

سیدمهدی رضوی در مرحله یک چهارم نهایی وزن 65 کیلوگرم جوانان، چنگ هوان وو از چین تایپه را با اقتدار شکست داد و به نیمه نهایی رسید. وی در نیمه نهایی با نماینده چین پیکار خواهد نمود.

حسن لطفی در وزن 80 کیلوگرم جوانان برابر ریشابا از هند به پیروزی رسید و چهارمین مدال طلای تیم ایران را ثبت کرد. وی پیش از این برابر حریف قدرتمندی از چین به پیروزی رسیده بود.

تالوی دختران

نازنین بازدار در فرم نن گوئن رده سنی 12 تا 15 سال با امتیاز 9.31 به مدال ارزشمند نقره دست یافت. در این بخش نماینده چین تایپه با امتیاز 9.33، مدال طلا را از آن خود کرد.

ستایش تک فلاح در فرم گوئن شو رده سنی 9 الی 12 سال با امتیاز 9.09 به مدال نقره دست یافت. نماینده ماکائو در رقابتی نزدیک با تک فلاح و امتیاز 9.10 به مدال طلا رسید و ووشوکار مالزیایی با امتیاز 9.05 سوم شد. دختران سانداکار ایران، امروز مسابقه ای نداشتند.

اسامی مدال آوران تیم ایران تا خاتمه روز سوم مسابقات به توضیح زیر است:

طلا: سهیل موسوی، یونس شهرکی، شاهین بنی طالبی و حسن لطفی

نقره: نازنین بازدار، ستایش تک فلاح و علی شکروی

برنز: شاهین بنی طالبی (دو مدال)، تیم دوئلین دختران (متشکل از فاطمه جزینی و منیره پناهی)، نازنین بازدار و منیره پناهی.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 274

به "ووشوی قهرمانی جوانان آسیا، درخشش ووشوکاران ایران در روز سوم مسابقات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ووشوی قهرمانی جوانان آسیا، درخشش ووشوکاران ایران در روز سوم مسابقات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید