هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 8 کلانشهر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج می گردد

به گزارش مرد کوچک، سازمان هواشناسی کشور با صدور دو هشدار از آلودگی هوا در هشت کلانشهر کشور و مواج شدن خلیج فارس و تنگه هرمز خبر داده است.

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 8 کلانشهر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج می گردد

به گزارش خبرنگاران، در هشدار زرد رنگ آلودگی سازمان هواشناسی آمده است که به دلیل پایداری جو و سکون هوا از بعد ازظهر امروز (5 بهمن) تا اواخر وقت روز چهارشنبه (8 بهمن) افزایش غلظت آلاینده های هوا در شهرهای اراک، ارومیه، اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، کرج و قم دور از انتظار نیست.

بر اساس این هشدار پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک امکان افزایش شاخص آلودگی تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه ها در بعضی از این مناطق وجود دارد.

سازمان هواشناسی توصیه نموده است که تمامی افراد به ویژه سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری های قلبی و ریوی از ترددهای غیرضروری خودداری نمایند. احتیاط در انجام فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت نوع سوخت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها از دیگر توصیه های هواشناسی است.

این سازمان در هشدار زرد رنگ دیگری از افزایش تلاطم و ارتفاع موج در بعضی مناطق دریایی کشور خبر داده است.

بر این اساس از اوایل وقت روز سه شنبه (7 بهمن) تا اواخر وقت این روز در نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز ارتفاع موج بین 1.5 تا دو متر افزایش می یابد.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد. از این رو شنا و تفریحات آبی ممنوع و در تردد شناورهای تفریحی، سبک و فعالیت های شیلاتی احتیاط گردد.

به گزارش خبرنگارانهشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1423

به "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 8 کلانشهر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوای 8 کلانشهر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید