نسل امروز نیازمند درک درست هستند

به گزارش مرد کوچک، حسن لنگری در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه خشنوت بین دختران دانش آموز افزایش یافته است، اظهار کرد: خشم مهم ترین آسیب اجتماعی در حوزه دختران بشمار می رود و به همین منظور کارگاه و دوره های متعددی در این رابطه برگزار شده است.

نسل امروز نیازمند درک درست هستند

لنگری با بیان اینکه سن خشونت دختران به دوران پس از مقطع ابتدایی رسیده است، توضیح داد: به طور طبیعی دوران بلوغ دختران سن خشونت آنان محسوب می گردد که در واقع با شروع دوران بلوغ خشونت ها بیشتر خود را بروز می نمایند.

درگیر کردن مادران و والدین

وی با تاکید بر اینکه پیش از درمان خشونت باید به فکر پیشگری بود، اعلام کرد: توجه به طرز تفکر دختران لازم است و باید به آنان فرصت حرف زدن و خودنمایی داد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی توضیح داد: ضرورت دارد راه های اعتماد به نفس را به دختران آموخت و مادران و والدین آنان را در این آموزش ها درگیر کرد.

لنگری در پاسخ به این سؤال که تداوم افزایش خشونت ها در دختران چه عواقبی را می تواند در آینده داشته باشد، گفت: تداوم خشونت می تواند زمینه بروز دیگر آسیب های اجتماعی در کشور باشد و دختران در آینده نمی توانند از پس مسائل خود برآیند چراکه آنان خشونت را به عنوان راه حل مقابله با ناملایمات انتخاب نموده اند.

وی افزود: هر خشونت مولد خشونت های دیگر است و دختران جامعه اگر این راه حل را برگزینند باید نگران آینده آن جامعه و کشور بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: وقتی دختران در جامعه احساس ناامنی می نمایند و شاهد مسائلی مثل فقر، جدایی یا اعتیاد والدین هستند در کنار عدم نظارت والدین به آنان به طور ناخواسته به سمت خشونت سوق پیدا می نمایند.

لنگری با بیان اینکه خشونت در میان دختران نتیجه تبعیض هایی است که بر آنان وارد می گردد، اظهار کرد: خشونت در میان دختران زیادشده، باید دید جامعه چه نوع رفتارهایی را به آنان تحمیل و چه رفتارهایی از طرف گروه های اجتماعی و خانواده ها نسبت به دختران اعمال شده که نتیجه بارز آن خشونتی شده که اکنون از آن نام برده می گردد.

وی با تاکید براینکه در دوره متوسطه اول و مقطع هدایت به مقتضای سن، دانش آموزان دختر با مشکل خشونت روبرو هستند، اعلام کرد: خشونت دختران از یک طرف درست دیده نمی گردد و از طرف دیگر یا سرپوش گذاشته و یا صورت مسئله پاک می گردد اما نخستین قدم درک درست و دقیق میزان خشونت در این نسل است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 122

به "نسل امروز نیازمند درک درست هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل امروز نیازمند درک درست هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید