نخستین کشتی لاینر خط RCL تایلند در بندر شهید رجایی پهلو گرفت

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با پهلوگیری اولین کشتی خط کانتینری RCL تایلند پس از لغو تحریم ها در بندر شهید رجایی، این لاینر نیز به بازار ده ها میلیونی ایران دسترسی پیدا کرد.

نخستین کشتی لاینر خط RCL تایلند در بندر شهید رجایی پهلو گرفت

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، ابراهیم ایدنی ضمن اعلام این خبر گفت: خط کشتیرانی RCL از خطوط لاینر کانتینری در دنیاست که کالا را به صورت مستقیم و بی واسطه وارد بنادر می نماید.

وی به مشخصات نخستین کشتی متعلق به این خط لاینری با نام Diaporos پهلو گرفته در بندر شهید رجایی اشاره نمود و اضافه نمود: این کشتی300 متر طول و 11.8 متر آبخور داشت و جزو کشتی های اقیانوس پیماست که در سال 2001 ساخته شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ظرفیت این کشتی ها را شش هزار و 627 TEU اظهار داشت و گفت: 531TEU کانتینر صادراتی و یکهزار و 27 TEU نیز کانتینر وارداتی در اسکله شمار 5 ترمینال یک این بندر تخلیه و بارگیری شد.

به گفته ایدنی، نرم عملیات تخلیه و بارگیری 75 کانتینر در ساعت برای این کشتی رقم خورد که مطابق با نرم های استاندارد در بنادر پیشرفته دنیاست.

این مقام مسئول اضافه نمود: کشتی Diaporos از بندر جبل علی امارات وارد بزرگترین بندر تجاری ایران شده بود که عملیات تخلیه و بارگیری آن در مدت کمتر از 22 ساعت در بندر شهید رجایی به انتها رسید و این بندر را به مقصد بندر کائوسینگ تایوان ترک کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان کاهش مدت زمان حمل و نقل و هزینه تمام شده کالا و افزایش اشتغال برای فعالان بندری و گمرکی را از جمله مزایای این تردد مستقیم خطوط لاینر به بنادر ایران بیان کرد.

شایان ذکر است، خط کشتیرانی RCL تایلند که از خطوط معتبر کشتیرانی دنیاست، تحت پرچم لیبریا به آب های ایران تردد خود را از سر گرفت.

لازم به ذکر است، بندر شهید رجایی با بهره مندی از 40 پست اسکله سریع ترین راستا دریایی برای کشتی ها در کریدور شمال-جنوب است.

این بندر با برخوراری از 18 دستگاه جرثقیل بزرگ کانتینر، 93 ترانستینر صفافی و 2400 هکتار پسکرانه توانسته به واسطه خدمات برتر، ارزش اضافه نموده جهانی ایجاد کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 506

به "نخستین کشتی لاینر خط RCL تایلند در بندر شهید رجایی پهلو گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین کشتی لاینر خط RCL تایلند در بندر شهید رجایی پهلو گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید