ماهواره پارس یک آذر ماه آماده می گردد

به گزارش مرد کوچک، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه مدل پیش پروازی ماهواره عملیاتی پارس یک آخرین مراحل طراحی خود را می گذراند، گفت: پیش بینی می گردد این ماهواره در آذرماه تحویل وزارت ارتباطات گردد.

ماهواره پارس یک آذر ماه آماده می گردد

حسین صمیمی با اشاره به اقدامات پژوهشگاه فضایی ایران در ساخت ماهواره هایی با کاربرد سنجش از دور، گفت: ماهواره های سنجشی با عنوان پارس 1 و 2 و... نامگذاری شده اند که ساخت ماهواره پارس یک هم اکنون در پژوهشگاه فضایی ایران در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه مدل پیش پروازی ماهواره پارس یک آخرین مراحل طراحی و ساخت را می گذراند، گفت: امیدواریم این ماهواره تا آذرماه سال جاری آماده تحویل به وزارت ارتباطات گردد.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت ماهواره عملیاتی پارس 2 نیز گفت: ماهواره پارس 2، الگوی مشارکت همه جانبه دانشگاه ها و شرکت های خصوصی را در پی خواهد داشت و پژوهشگاه فضایی ایران این الگو را با تعامل با سازمان فضایی ایران طراحی می نماید. در صورت موافقت سازمان فضایی ایران همکاری برای ساخت این ماهواره با دانشگاه ها شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه هنوز رسماً شروع نشده است، اضافه نمود: یکسری دانشگاه ها مثل دانشگاه امیرکبیر، علم و صنعت و شریف در این پروژه همکاری خواهند داشت اما ما علاقه مندیم این دایره همکاری وسیع تر گردد و دانشگاه های بیشتری در این پروژه همکاری داشته باشند چرا که در این پروژه به طور قطع یکسری چالش های فنی وجود دارد که احتیاج به کارهای پژوهشی دانشگاه ها است.

صمیمی گفت: پروژه ماهواره عملیاتی سنجش از دور پارس 2 پروژه ای ترکیبی از کارهای مختلف است و ما اصرارمان این است که طیف دانشگاه های بیشتری را در حوزه های مختلف درگیر این پروژه کنیم.

به گفته وی، ماهواره پارس 2 نسبت به پارس یک قدم به قدم از نظر رزولوشن تصاویر، طول عمر و عملکرد، بهبود پیدا خواهد نمود و عملیاتی تر می گردد.

،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 270

به "ماهواره پارس یک آذر ماه آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره پارس یک آذر ماه آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید