فناوری جدید مایکروسافت؛ تشخیص هوشمندانه دستورات بدون صدا

به گزارش مرد کوچک، محققان فعال در شرکت مایکروسافت درصدد اجرای تکنولوژی جدیدی هستند که قادر است دستورات بدون صدای کاربران را نیز تشخیص داده و آنها را عملی کند.

فناوری جدید مایکروسافت؛ تشخیص هوشمندانه دستورات بدون صدا

به گزارش مرد کوچک به نقل از وب سایت MSPoweruser ، با اینکه این روزها فناوری دستیارهای صوتی هوشمند و اسپیکرهای هوشمند درحال شناسایی هوشمندانه فرمان های صوتی کاربران و اجرای این دستورات هستند، حالا پژوهشگران فعال در شرکت مایکروسافت به تازگی از تکنولوژی جدیدی رونمایی نموده وسخن گفته اند که می تواند دستورات بدون صدای کاربران را نیز تشخیص بدهد.

روش اجرای این دستورات بدون صدا (SilentVoice) بدین صورت است که دستگاه مذکور و مجهز به چنین فناوری نوینی می تواند جریان هوایی را که به هنگام صحبت کردن افراد از دهان و بینی شان خارج می گردد، ذخیره نموده و بر اساس نوع این جریان هوا، اصوات مختلف زبانی بکار رفته در سخنان کاربران را تشخیص داده و اجرایی کند.

این فناوری حساسیت فوق العاده زیادی دارد و به همین علت هم هست که می تواند دستورات بدون صدای کاربران را نیز شناسایی کند.

این فناوری فوق هوشمند همچنین قابلیت شناسایی و حذف صداهای اضافه محیط پیرامون را نیز دارد و دستورات آنها را با دقت بیشتر و احتمال خطای کمتری اجرا می نماید.

این تکنولوژی بدون شک در صورت موفقیت در مراحل آزمایشی گزینه بعدی برای جایگزینی فناوری دستیارهای صوتی هوشمند کنونی خواهد بود و برای آن دسته از کاربرانی که ناشنوا هستند نیز کاربرد بسیاری خواهد داشت و پیش بینی می گردد که استقبال بی نظیر و کم سابقه ای از این تکنولوژی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 74

به "فناوری جدید مایکروسافت؛ تشخیص هوشمندانه دستورات بدون صدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری جدید مایکروسافت؛ تشخیص هوشمندانه دستورات بدون صدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید