فرار هیولای دریایی از بندرگاهی در فیلادلفیا

به گزارش مرد کوچک، یک بندرگاه و یک انبار قدیمی محل نمایش یکی از تازه ترین آثار هنری شهر فیلادلفیا است. یک گروه خلاق از هنرمندان راهی نو برای بیان هنر پیدا کرده اند.

فرار هیولای دریایی از بندرگاهی در فیلادلفیا

تصور کنید در یک روز گرم ماه اکتبر افراد بی خیال در پارک قدم زده و از دیدن چشم انداز ها زیبای پاییزی لذت می برند. اما ناگهان چیزی توجه شان را به خود جلب می کند. در نگاه اول شاید چیزی که دیدند برایشان باور پذیر نباشد، بنابراین این بار با دقت بیشتری به صحنه پیش رو نگاه می کنند و اینجا است که شاخک ها بزرگ و بنفش رنگی را می بینند که گویی در حال تلاش برای فرار از یک ساختمان بزرگ و قدیمی هستند.

باور کنید این یک صحنه از فیلم های ترسناک یا نمایش های ویژه هالووین نیست، هرچند که ممکن است این طور به نظر برسد. این یک اثر هنری است که با هدفی متفاوت از ترساندن مردم ساخته شده است.

نمایشی که شاید در نگاه اول بیشتر به صحنه ای از سریال چیزهای عجیب (Stranger Things) شباهت داشته باشد، در واقع تنها هیولایی بنفش با تعداد زیادی شاخک های بزرگ است که با هر وزش باد به آرامی این سو و آن سو می فرایند. هیولایی رنگارنگ که خوشبختانه یک اثر هنری است که قرار است نقش مؤثر در جلب توجه عموم به یک ساختمان قدیمی در ایستگاه قدیمی نیروی دریایی داشته باشد.

این پروژه هنری محصول همکاری مشترک بین یک گروه از هنرمندان ساکن فیلادلفیا معروف به گروه ایکس (Group X) و دست اندرکاران توسعه یک لنگرگاه نظامی سابق است. این لنگرگاه قرار است در نهایت تبدیل به مکانی مناسب برای میزبانی 150 شرکتی باشد که در همان حوالی فعالیت می کنند و در نهایت با چشم اندازی رو به رودخانه و البته فضای سبز جلوه ای متفاوت پیدا خواهد کرد.

این مجسمه بزرگ و البته بادی در اصل از طریق هنرمندان بریتانیایی فیلثی لاکر (Filthy Luker) و پدرو استرالاس (Pedro Estrellas) ساخته شده است. در حدود 20 شاخک در مقدار های مختلف که از 9 تا 12 متر درازا دارند و قرار است تصویر تأثیر گذار از مخلوقات دریایی را به نمایش بگذارند که گویی قرار است از پنجره های این بنای قدیمی دو طبقه به بیرون خزیده و فرار کنند.

محل اجرای این اثر هنری انباری موسوم به ساختمان 611 است که در اصل در سال 1942 ساخته شده و به عنوان انبار بندرگاه کشتی های نیروی دریایی در فیلادلفیا مورد استفاده بوده است. این چشم انداز از خیابان های اطراف، رودخانه دلاور (Delaware River) و البته برای تمامی کسانی که از طریق فرودگاه بین المللی فیلادلفیا به این شهر وارد شده یا آن را ترک می کنند نیز قابل مشاهده است.

برای ساخت یک اثر هنری در ابعادی به این بزرگی دلایل متعددی وجود دارد. گروه ایکس در مورد این پروژه میگوید که هدف آن ها ساخت اثری هنری بوده که دیدنی برای همگان لذت بخش و سرگرم کننده باشد. آن ها در نظر داشتند با این کار تغییری فیزیکی ایجاد کنند، یعنی نقش دیوارها را کم رنگ کنند. چراکه از نظر این هنرمندان، دیوارها اغلب مردم را حس دعوت شدن به جهان هنر دور نگاه می دارند. اما این اثر هنری تغییری در این زمینه ایجاد کرده و البته تنها شروعی برای کارهای آن ها در آینده است.

این اثر هنری چشمگیر که از آن با عنوان هیولاهای دریایی نام برده می شود، تا 16 نوامبر به نمایش خود ادامه خواهد داد.

این لنگرگاه به روی عموم باز بوده و دیدنی این اثر هنری رایگان است. علاقه مندان می توانند با ماشین یا دوچرخه یا حتی پیاده به این مکان آمده و از دیدنی این هیولای دریایی فراری لذت ببرند.

نظر شما در مورد کارهای هنری از این دست چیست؟

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2059

به "فرار هیولای دریایی از بندرگاهی در فیلادلفیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرار هیولای دریایی از بندرگاهی در فیلادلفیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید