دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان برگزار می گردد

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در جلسه هماهنگی دوره دوازدهم جشنواره اقوام گفت: سال جاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با محوریت وحدت اقوام برگزار می گردد.

دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان برگزار می گردد

به گزارش مرد کوچک به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، جلسه هماهنگی ستاد دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام امروز یکشنبه 15 مهر 1397 با حضور ابراهیم کریمی مدیر کل میراث فرهنگی و رئیس جشنواره، تجری معاون گردشگری و نائب رئیس جشنواره، احمد گلچین مشاور اجرایی مدیر کل و دبیر جشنواره و دیگر مسوولان کمیته ها در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

کریمی در این جلسه با بیان اینکه دوره دوازدهم جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام با محوریت وحدت اقوام در گلستان برگزار می گردد اعلام کرد: با توجه به اینکه فرهنگ و تاریخ اقوام نقش بسزایی در شکل گیری هویت و ارزش ملی دارد و با توجه به حضور اقوام مختلف در استان گلستان نظیر فارس، ترک، ترکمن، کرد، سیستانی، بلوچ، قزاق و تنوع فرهنگی موجود و پیشینه تاریخی بیش از 7000 ساله استان ، گلستان به عنوان کانون وحدت اقوام شناخته گردیده است و بر همین اساس سال جاری محوریت این دوره از جشنواره را وحدت اقوام در نظر گرفتیم تا با برنامه ریزی مناسب ؛ آنچه که باعث انسجام بیشتر وحدت اقوام می گردد در این جشنواره به آن پرداخته گردد.

او در ادامه به برگزاری جشنواره در دو شهرستان اشاره نمود و اضافه نمود: برای اینکه امکان دسترسی همه شهروندان گلستان به ویژه شرق استان به جشنواره اقوام ایران زمین فراهم گردد، سال جاری نیز این جشنواره 4 روز در شهرستان گرگان و برای دومین بار 4 روز در گنبد کاووس نیز برگزار می گردد.

کریمی در خصوص شکل گیری روند برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام یادآور شد: این جشنواره نخستین بار در سال 1384 برگزار و پس از آن در تقویم مناسبت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به نام استان گلستان ثبت و درج شد و سال جاری شاهد برگزاری دوازدهمین دوره از جشنواره هستیم.

در این جلسه مسوولان کمیته ها گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص هرچه بهتر برگزار گردیدن دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در استان گلستان ارایه دادند.

دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام از 29 آبان لغایت 2 آذر ماه در سالن محل نمایشگاه های بین المللی شهرستان گرگان و از تاریخ 4 لغایت 7 اذر ماه در مجموعه ورزشی المپیک شهرستان گنبد کاووس برگزار خواهد شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 62

به "دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام گلستان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید