درخواست احمدرضا معتمدی از صداوسیما برای پخش فیلم هایش

به گزارش مرد کوچک، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما به نمایندگی از رئیس رسانه ملی به عیادت احمدرضا معتمدی کارگردان رفت که در بیمارستان بستری است.

درخواست احمدرضا معتمدی از صداوسیما برای پخش فیلم هایش

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی صداوسیما به عیادت احمدرضا معتمدی کارگردان رفت و در این ملاقات گفت: بسیاری از دوستان فکری و فرهنگی کشورمان منتظرند که دکتر احمدرضا معتمدی دوباره به دانشگاه بازگردد، تدریس کند و کار بسازد.

وی اضافه کرد: هم دانشجویان و هم فضای سینمایی کشور برای شما آرزوی توفیق و بهبودی دارند و منتظر حضور شما در سینما و دانشگاه هستند.

احمدرضا معتمدی، دکترای فلسفه هنر دانشگاه علامه طباطبایی هم در این ملاقات با آرزوی توفیق رسانه ملی در دوره ریاست دکتر جبلی گفت: خواهش می کنم در دوره تازه هفت فیلمی را که ساختم صداوسیما بدون جرح و تعدیل پخش کند.

وی از قاعده بازی به عنوان فیلمی در گونه فلسفی- کمدی یاد کرد و گفت: با جرح و تعدیل ها، مردم شوخی های فیلم را متوجه نمی شوند. نکته مهم من در این فیلم آن است که پست مدرنیسم برای ما یک غنیمت است؛ لازم نیست کشورمان اقتصاد لیبرال را دوباره تجربه کند و دچار بحران های سرمایه داری گردد.

وی در بخش دیگری از ملاقات صمیمی از دغدغه های دیگرش هم گفت و اطلاع داد: کتاب آخرم با عنوان فلسفه مارتین هایدگر به خاطر نداشتن بودجه برای ترجمه، نیمه کاره مانده است.

معتمدی ادامه داد: این کتاب مهجور مانده است. این کتاب مجموعه ای از آراء فیلسوفان سینما در غرب، فیلسوفان هنر در ایران (از فیلسوفان ایران باستان تا فیلسوفان اسلامی و معاصر) است و هر کسی نمی تواند آن را ترجمه کند. ترجمه آن از زبان آلمانی چهار سال زمان برده است.

وی تأکید کرد: تأکید می کنم جریان ترجمه در ایران باید معکوس گردد؛ کتاب فلسفه مارتین هایدگر جزو دروس دوره دکترای دانشجویان سینماست که می بایست ویرایش گردد.

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما درباره آخرین پروژه سینمایی احمدرضا معتمدی سؤال کرد و وی در پاسخ گفت: آخرین کار سینمایی ام که سه سال قبل به بنیاد سینمایی فارابی پیشنهاد دادم، اقتباس از یک رمان خارجی که رئالیسم جادویی به نام کاملیا است که زندگی دوگانه لیلا را به تصویر کشانده است. لیلا، زن فداکار ایرانی است که نمونه هایشان به عنوان مدافعان سلامت را این روز ها در بیمارستان های کشورمان شاهدیم.

این کارگردان سینما ادامه داد: این کار تصویب شده است، اما، چون من در بستری بیماری هستم، این کار روی زمین مانده است و اگر مدیران تازه سینمایی بخواهند حاضرم با جایگاه چرخدار این کار انجام دهم.

احمدرضا معتمدی، هنرمند فیلمساز که به علت سکته مغزی در حال استراحت است، این روز ها زیر نظر دو پزشک متخصص قلب، عروق، مغز و اعصاب تحت درمان است. معتمدی که در کارنامه هنری اش ساخت فیلم هایی همانند سوء تفاهم، راه رفتن روی سیم، آلزایمر، قاعده بازی، دیوانه ای از قفس پرید، زشت و زیبا و هبوط را دارد، متولد سال 1340 و دانش آموخته رشته اقتصاد و دارای دکترای رشته فلسفه است که علاوه بر ساخت فیلم حول مباحث تئوریک هنر و فلسفه زیبایی شناسی هم صاحب اثر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1841

به "درخواست احمدرضا معتمدی از صداوسیما برای پخش فیلم هایش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست احمدرضا معتمدی از صداوسیما برای پخش فیلم هایش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید