خواب زمستانی مسکن شروع شد

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران، بانک مرکزی آمار بازار مسکن شهریور را منتشر کرد؛ متوسط قیمت مسکن در تهران به 24 میلیون تومان رسید. قیمت ماهانه مسکن در شهریور ماه پنج درصد رشد نموده است؛ این در حالی که این رقم ماه گذشته 10 درصد بود. میزان معاملات ماهانه همچنان نزولی اما نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. باید گفت که بازدهی مسکن در شهریور از همه بازارها به جز بورس کمتر بوده است.

خواب زمستانی مسکن شروع شد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ترک اصل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

بیشترین خرید مسکن در مناطق 18 و 19 تهران

دبیر انجمن انبوه سازان تهران درباره آینده قیمت مسکن به خبرنگاران گفت: رشد قیمت مسکن در نیمه دوم سال متوقف می گردد و بازار مسکن تا انتها سال در خواب زمستانی فرو خواهد رفت. با توجه به رشد قیمت مسکن خریدار و فروشنده ای در بازار مسکن وجود ندارد. معتقدیم که افزایش قیمت مسکن به اوج رسیده و بازار مسکن نیز از این پس راکد خواهد شد.

رامین گوران اوریمی اضافه نمود: بیشترین خرید و فروش مسکن در مناطق 18 و 19 تهران بوده است؛ چرا که متوسط قیمت مسکن در این مناطق بین 18 تا 19 میلیون تومان بوده است. معتقدیم قیمت مسکن بین چهار تا پنج سال آینده ثابت باقی خواهد ماند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت دلار بر فرایند افزایشی قیمت مسکن اثرگذار است یا خیر؟ اظهار کرد: قیمت دلار چندان بر قیمت خانه اثرگذار نیست. ممکن است با افزایش قیمت دلار قیمت مصالح ساختمانی گران گردد اما در برخی از سال ها قیمت مسکن با قیمت دلار هماهنگ نبوده است؛ چرا که بیشتر مصالح ساختمانی در داخل کشور فراوری می گردد و در این زمینه وابسته به واردات نیستیم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1136

به "خواب زمستانی مسکن شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب زمستانی مسکن شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید