خبرنگاران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سالخوردگان به چه کسی رأی می دهند؟

به گزارش مرد کوچک، سه هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و جو بایدن هر دو برای جلب آراء افراد سالخورده کوشش می نمایند. دو نامزد که خود از نظر معیارهای رایج در محیط حرفه ای، سالخورده محسوب می شوند، در تبلیغات انتخاباتی یکدیگر را به حواس پرتی، از کارافتادگی و کند ذهنی متهم می نمایند.

خبرنگاران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سالخوردگان به چه کسی رأی می دهند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو فرانسه، روز سه شنبه 13 اکتبر/22 مهر، دونالد ترامپ با شرکت در یک میتینگ انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیا گفت که کاملاً بهبود یافته و دیگر ناقل ویروس کرونا نیست. او بعد از ابتلا به کووید 19 و بستری شدن، یک هفته پیش از بیمارستان مرخص شد. ترامپ گفت: من در مقابل ویروس مصون شده ام، نمی دانم تا کی، اما به هرحال مصونیت یافته ام.

ترامپ مطابق معمول به جو بایدن حمله کرد و گفت که او طی مناظرۀ تلویزیونی مثل سگ خفه شده بود. ترامپ گفت که جو بایدن توان مقاومت در برابر رهبران دیوانۀ حزب دموکرات را ندارد و بنابراین کنترل اوضاع را به دست سوسیالیست ها، مارکسیست ها و چپی های افراطی خواهد داد.

ترامپ که 74 سال دارد، رقیب 77 سالۀ خود را از کارافتاده توصیف می نماید. او به تازگی عکس مونتاژشده ای را در اینستاگرام و توئیتر منتشر نموده که جو بایدن را در خانۀ سالمندان و روی جایگاه چرخدار نشان می دهد. به گفتۀ او برنامه های بایدن برای سالخوردگان فاجعه بار خواهد بود. او بیشتر به فکر مهاجران غیرقانونی است تا به فکر شهروندان پیر...

اما جو بایدن که فعلاً از ترامپ پیشی گرفته، در ایالت فلوریدا بار دیگر بر ناکارآمدی وی در مدیریت بحران کرونا تأکید کرد و گفت که ترامپ بعد از ابتلا به بیماری کووید 19، باز هم بی مسئولیت تر شده. به گفتۀ بایدن برای دونالد ترامپ، تنها فرد سالخورده ای که اهمیت دارد، خودش است...

بایدن سپس چند پیشنهاد معین برای بهبود وضع افراد سالخورده ارائه کرد. در ایالت فلوریدا که شمار افراد بالاتر از 65 سال به نسبت جمعیت زیاد است، جلب آراء آنان می تواند سرنوشت ساز باشد. در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فلوریدا یکی از ایالات کلیدی محسوب می گردد که چهار سال قبل رأی خود را به دونالد ترامپ داده بود. اما سال جاری، به نظر می رسد که جو بایدن در این ایالت برنده خواهد بود.

مطابق با میانگین نظرسنجی ها، میزان آراء جو بایدن در سطح کشور 10درصد بیشتر از آراء ترامپ خواهد بود. این فاصله البته در هر ایالت متفاوت است. در فلوریدا - که طی چهل سال گذشته فقط یک بار به نفع دموکرات های رأی داده (1996: بیل کلینتون) - فعلاً جو بایدن 3.7درصد از ترامپ جلوتر است.

رادیو فرانسه در سرانجام گفت: با اینکه تا امروز نزدیک به 10 میلیون آمریکایی رأی خود را داده اند، اما دونالد ترامپ برنامه های تبلیغاتی خود را بدون خستگی در ایالات کلیدی دنبال می نماید و در اجتماعاتی حضور می یابد که معمولاً احتیاط های بهداشتی چندان رعایت نمی گردد. اما جو بایدن که در این مورد بسیار محتاط است، اجتماعات عظیم برگزار نمی نماید. تیم انتخاباتی او کوشش خود را بر تلفن و اینترنت متمرکز نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1227

به "خبرنگاران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سالخوردگان به چه کسی رأی می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سالخوردگان به چه کسی رأی می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید