جذاب تر از فیلم بالیوودی ، 1200 کیلومتر رکاب زدن دختر هندی به عشق پدر

به گزارش مرد کوچک، دختر 15 ساله و شیردل هندی که برای بازگرداندن پدر آسیب دیده و بیمار خود به خانه 1200 کیلومتر رکاب زده، در آستانه دعوت شدن به تیم ملی دوچرخه سواری هندوستان است.

جذاب تر از فیلم بالیوودی ، 1200 کیلومتر رکاب زدن دختر هندی به عشق پدر

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش مرد کوچک به نقل از وایر، سفر قهرمانانه جیوتی کوماری برای نجات دادن جان پدر آن هم در زمانه شبوع کرونا از او یک قهرمان ملی ساخته و حتی تحسین ایوانکا ترامپ را هم برانگیخته است. دختر رئیس جمهوری آمریکا با انتشار تصویر جیوتی و پدرش روی دوچرخه در یک توییت، کار این نوجوان هندی را همصدایی عشق و بردباری توصیف کرد و آن را ستود.

ماجرای جیوتی از این قرار است که پدر او موهان پاسوان، راننده ریکشا (نوعی وسیله نقلیه پرکاربرد در هند) در شهر گورگان در ایالت هاریاناست و 20 سال گذشته را در این شهر مشغول کار بوده است. موهان روز 26 ژانویه تصادف می کند و از کار می افتد. به این ترتیب، جیوتی و مادرش ناچار می شوند برای مراقبت از او به گورگان بروند. از آنجا که مادر آشپز یک مرکز نگهداری بچه ها روستایی است، نمی تواند بیش از 10 روز پیش همسر و دخترش بماند و به روستا بازمی شود.

پدر رو به بهبودی است که ناگهان کرونا از راه می رسد و دولت هند سه هفته قرنطینه اعلام می کند. با بدتر شدن اوضاع قرنطینه دو بار دیگر تمدید می شود و هند این روزها در چهارمین مرحله قرنطینه کروناست. با ادامه یافتن شرایط، پول و غذای جیوتی و پدرش یابان می یابد و حالا آنها ناچارند از محل اقامت خارج شوند و به خانه بازگردند. تنها وسیله بازگشت هم در دوران بی پولی یک دوچرخه است و وقتی موهان نمی تواند آن را براند، دخترش روی زین می نشیند و پدر بر ترک دوچرخه.

پدر و دختر روز هشتم ماه می سوی خانه در ایالت بیهار روانه می شوند و جز در یک جهت کوتاه که یک راننده تریلی آنها را سوار می کنند، حدود 1200 کیلومتر را جیوتی رکاب می زند. این سفر طولانی حدود 10 روز طول می کشد و سرانجام آنها روز 17 می به خانه شان در روستای سیرهولی می رسند. از آنجا که اهالی روستا خارجی ها را راه نمی دهند، پدر مستقیم به قرنطینه می رود و دختر در خانه پیش مادرش می ماند. موهان پاسوان سه دختر و دو پسر دارد و جیوتی دومین فرزند اوست.

نکته جالب اینکه در جهت طولانی تا خانه، برخی مردم هند پدر را به دلیل نشستن ترک دوچرخه دختر مسخره می کردند؛ همان روایت آشنای خرسواری ملانصرالدین و پسرش! پس از آنکه آوازه دختر شیردل هندی تا آن سوی مرزها هم رفت، فدراسیون دوچرخه سواری هندوستان تصمیم گرفت او را به اردوهای تمرینی تیم ملی در ماه ژوئن دعوت کند.

اگر جیوتی کوماری بتواند اردوها را با موفقیت پشت سر بگذارد و رکوردهایش جالب توجه باشد، به اردوی تمرینی آکادمی ملی دوچرخه سواری در ورزشگاه بین المللی ایندیرا گاندی در دهلی نو راه می یابد. او که تا کلاس هشتم درس خوانده، شاید بتواند در قامت یک قهرمان دوچرخه سواری به روستای زادگاهش بازشود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1087

به "جذاب تر از فیلم بالیوودی ، 1200 کیلومتر رکاب زدن دختر هندی به عشق پدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذاب تر از فیلم بالیوودی ، 1200 کیلومتر رکاب زدن دختر هندی به عشق پدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید