باز شدن پرونده ای علیه خلیفه حفتر در فرانسه به اتهام اقدامات وحشیانه

به گزارش مرد کوچک، یک کانادایی لیبیایی الاصل در دادگاه فرانسه شکایتی را علیه فرماده نیروهای ارتش ملی لیبی به اتهام شکنجه و اقدامات وحشیانه در مناطق تحت کنترل نیروهایش در لیبی تنظیم کرد.

باز شدن پرونده ای علیه خلیفه حفتر در فرانسه به اتهام اقدامات وحشیانه

به گزارش ایسنا به نقل از سایت روسیا الیوم، راشل لیندون، وکیل علی حمزه ، شهروند لیبیایی مقیم کانادا که تعدادی از اعضای خانواده اش طی محاصره شهر بنغازی جان خود را از دست داده اند ، از فرصت حضور خلیفه حفتر ، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی در خاک فرانسه استفاده و شکایتی را علیه وی تنظیم کرد.

در همان روز حفتر بعد از دو هفته بستری شدن در بیمارستانی در پاریس، پایتخت فرانسه به بنغازی بازگشت.

علی حمزه(52 ساله) که مقیم کانادا است از دستگاه قضائی فرانسه خواست تا به این تجاوزات رسیدگی کند .وی گفت ک نیروهای حفتر از سال 2016 تا مارس 2017 بنغازی را تحت محاصره قرار دادند که در جریان آن مادرش و 4 تن از خواهران و برادرانش جان خود را از دست دادند.

در متنی که وی ضمیمه شکایتش کرد، حمزه نزدیکانش را به عنوان شاهد معرفی و حفتر را متهم نموده است که از فوریه 2016 حمله ای را شروع کرد که شامل بمباران کورکورانه، جنایات و عملیات ربودن در مناطق مسکونی در بنغازی بود .

حمزه گفت: سربازان وابسته به حفتر در 18 مارس 2017 با استفاده از تیر بارها به خودروهایی که در کوشش برای فرار بودند شلیک کردند و این امر موجب کشته شدن مادر و دو تن از برادرانش شد .

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 543

به "باز شدن پرونده ای علیه خلیفه حفتر در فرانسه به اتهام اقدامات وحشیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن پرونده ای علیه خلیفه حفتر در فرانسه به اتهام اقدامات وحشیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید