اطلاعیه حراج تهران در خصوص اصالت سنجی آثار و تعهد حراج گزار

به گزارش مرد کوچک، حراج تهران در مورد مسئولیت اصالت آثار هنری مندرج در کاتالوگ پانزدهمین دوره این رویداد توضیحاتی ارائه داد.

اطلاعیه حراج تهران در خصوص اصالت سنجی آثار و تعهد حراج گزار

خبرنگاران - با توجه به حساسیت های به وجود آمده در خصوص تعهد و مسئولیت حراج در قبال اصالت آثار یادآوری می گردد، مبنای تعهدات حراج گزار، وفق شرایط عمومی حراج تهران است که در قرارداد فی مابین حراج تهران و فروشندگان و خریداران آثار هنری منعقد می گردد و در سایت رسمی حراج نیز درج شده است. بر همین اساس ملاک ضمانت و تعهد حراج همانند ادوار گذشته به قوت خود باقی و شرایط عمومی پانزدهمین دوره حراج تهران بر روی سایت به نشانی: tehranauction.com قابل دسترس است.

با توجه به حواشی پیش آمده در خصوص مقدار تعهد و مسئولیت اصالت آثار، توجه همگان را به مفاد قرارداد در خصوص اصالت آثار جلب می کند: کلیه آثار ارایه شده در حراج تهران به وسیله کارشناسان معتبر آنالیز و اصالت و انتساب آن ها به پدیدآورنده اثر مورد آنالیز قرار می گیرد. در خصوص آثار کلاسیک، عنداللزوم آنالیز به وسیله کارشناسان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری صورت خواهد گرفت. علی ایحال با توجه به آنکه آثار ارایه شده در حراج به مدت 3 روز جهت رؤیت متقاضیان در معرض بازدید عموم قرار می گیرد، متقاضیان این امکان را جهت آنالیز های کارشناسی متعارف از جانب کارشناسان منتخب خود در مدت مزبور دارا می باشند.

با حسن نیت ادامه بند 9 ناظر بر اصالت آثار هنری مندرج در کاتالوگ که اشاره به دعوای حقوقی احتمالی فی مابین فروشنده و خریدار است را حذف و تعهد می کند در این زمینه، شرایط عمومی حراج تهران که در سایت و قرارداد های حراج تهران آمده، ملاک قرارداد خواهد بود.

حراج تهران ضمن تشکر از توجه جامعه رسانه ای، هنرمندان، مجموعه داران و خریداران آثار هنری، نسبت به این رویداد مالی هنر، ملاک فعالیت خود را شرایط عمومی حراج تهران مندرج در سایت حراج تهران می داند که ضمیمه قرارداد خرید آثار خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1976

به "اطلاعیه حراج تهران در خصوص اصالت سنجی آثار و تعهد حراج گزار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه حراج تهران در خصوص اصالت سنجی آثار و تعهد حراج گزار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید