ارتش میانمار تمامی پروازها را تا انتها ماه مِی تعلیق کرد

به گزارش مرد کوچک، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارتش میانمار امروز سه شنبه در بیانیه ای گفت که تمامی پروازهای این کشور تا آخر ماه می سال جاری میلادی به حالت تعلیق درآمده است.

ارتش میانمار تمامی پروازها را تا انتها ماه مِی تعلیق کرد

بر اساس اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه میانمار تایمز در گزارشی نوشت که ارتش این کشور معروف به تاتماوو (Tatmadaw) پس از بازداشت های روز دوشنبه بیانیه ای مبنی بر تعلیق کلیه پروازها از جمله پروازهای داخلی، صادر کرده است.

روزنامه میانمار تایمز در این باره اعلام کرد که مطابق با بیانیه ارتش، اجازه پروازهای داخلی، بین المللی و امدادی تا ساعت 23:59 به وقت محلی (17:29 به وقت گرینویچ) 31 ماه می سال جاری میلادی لغو شده است.

این در حالیست که شورای امنیت سازمان ملل قرار است تا ساعاتی دیگر درخصوص وقوع کودتا در میانمار نشست ویژه ای تشکیل دهد. موضوع سیطره ارتش میانمار بر این کشور و بازداشت آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم میانمار از موضوعات مورد بحث در این نشست خواهد بود.

گفتنی است که ارتش میانمار در ساعات ابتدایی دیروز دوشنبه طی یک سری عملیات هماهنگ و برنامه ریزی شده آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم این کشور به همراه شماری از مقامات بلندپایه حزب اتحادیه ملی برای دموکراسی را بازداشت و در میانمار شرایط فوق العاده اعلام کرد.

شبکه تلویزیونی وابسته به ارتش میانمار در این باره اعلام کرد که قدرت به مین آنگ هلاینگ فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور منتقل شده است.

بازداشت آنگ سان سوچی رهبر حزب حاکم میانمار و شماری دیگر از مقامات این حزب پس از آن روی داد که ارتش این کشور بر درخواست خود جهت انجام تحقیقات در مورد بروز تقلب در انتخابات سال گذشته پافشاری می کرد.

گفتنی است که حزب اتحادیه ملی برای دموکراسی در انتخابات ماه نوامبر با اختلاف آرای چشمگیری پیروز شد، اما به اتهام عدم اعطای حق به رأی دهندگان در این منطقه پرتنش مورد انتقاد گسترده گروه های راست گرا قرار گرفت.

گروه اپوزیسیون و متحد با ارتش میانمار نتایج این انتخابات را به چالش کشید و ارتش میانمار نیز چند هفته پیاپی ادعا می کرد که تخلفات گسترده انتخاباتی به وقوع پیوسته و اینکه 8.6 میلیون مورد تقلب پیدا کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1448

به "ارتش میانمار تمامی پروازها را تا انتها ماه مِی تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش میانمار تمامی پروازها را تا انتها ماه مِی تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید