ابهام در شرایط فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه

به گزارش مرد کوچک، تهران (پانا) - رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت تأخیر در راه اندازی آدینه بازار پروانه علاوه بر صدمات و خسارت هایی که به غرفه داران و فروشندگان این بازار وارد خواهد آورد، شهروندان مشتاق و علاقه مند را از فرصت بهره مندی از یک نمایشگاه خودجوش هنری محروم می سازد.

ابهام در شرایط فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه

الهام فخاری در دویست و چهل و پنجمین جلسه شورا طی تذکری در خصوص تاخیر در معین تکلیف غرفه داران و فروشندگان آدینه بازار صنایع دستی پارکینگ پروانه خطاب به شهردار تهران گفت: پارکینگ پروانه با قدمتی نزدیک به 20 سال هر هفته روزهای آدینه با حدود هزار و صد غرفه پذیرای بیش از دو هزار دستفروش و بساط گستر بود. این آدینه بازار از محبوب ترین بازارهای تهران بوده و هر هفته حدود 21 هزار بازدید کننده از آن استقبال می کردند.

وی ادامه داد: با توجه به تخصصی بودن بازار و موضوع هنری و صنایع دستی در این رویداد هفتگی، پارکینگ پروانه طی این سال ها توانسته بود کاملا خودجوش به نقطه دیدنی تهران تبدیل گردد، تا جایی که حضور گردشگران خارجی و ملی در این رویداد هفتگی مشهود بود.

رئیس شورای اسلامی استان تهران اضافه نمود: شهرداری تهران در آخرین روزهای فروردین امسال وعده نموده بود که بعد از انتها محدودیت های وضع شده بر فعالیت کسب وکارها در دوران شیوع کرونا، آدینه بازار در موقعیت جدید مستقرخواهد شد. با این حال پاساژها و بازارهای مسقف کشور از روز اول اردیبهشت مجوز ادامه کار پیدا کردند اما حالا با گذشت بیش از شش ماه از شروع کار پاساژهای مسقف، شرایط ادامه فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه مبهم و نامشخص است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر ادامه داد: پس از عملی نشدن وعده انتقال این آدینه بازار به پارک شهر، مدت هاست که وعده راه اندازی این آدینه بازار با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بر اساس تفاهم نامه با شرکت اراضی عباس آباد در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد مطرح شده است. بنا به وعده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل بازار تخصصی صنایع دستی با 1500 غرفه و فضایی بالغ بر 4600 متر مربع در آدینه بازار باغ ایرانی در اختیار هنرمندان و تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت و در اوایل آبان ماه فعالیت خود را شروع می نماید. این وعده نیز تا به امروز عملی نشده است.

وی تاکید نمود: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت احیای این رویداد هنری، با رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگیری از کرونا، در شهر تهران متذکر می شوم تأخیر در راه اندازی این آدینه بازار علاوه بر صدمات و خسارت هایی که به غرفه داران و فروشندگان این بازار وارد خواهد آورد و هم اکنون باعث تعطیلی بسیاری از کارگاه های کوچک صنایع دستی شده است، شهروندان مشتاق و علاقه مند را از فرصت بهره مندی از یک نمایشگاه خودجوش هنری محروم می سازد. لذا از شهردار محترم تهران درخواست رسیدگی فوری به این موضوع را دارم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1263

به "ابهام در شرایط فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در شرایط فعالیت دستفروشان پارکینگ پروانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید