آشنایی با داور دبی 98

به گزارش مرد کوچک، مهدی سیدعلی یکی از داورانی است که در دوران قضاوتش، از کارت دادن به بازیکنان ترسی ندارد.

آشنایی با داور دبی 98

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران داربی نود و هشت در حالی از ساعت 17:30 روز پنج شنبه، 26 اسفند با سوت مهدی سیدعلی در استادیوم آزادی آغاز خواهد شد که شرایط جدولی دو تیم کار را حساس نموده و پیروزی در داربی برای هر کدام از دو تیم، قدم بزرگی به سوی قهرمانی است و تیم برنده شانس بالایی برای فتح لیگ بیست و یکم دارد.

حساسیت این ملاقات زمانی دو چندان می گردد که انتخاب قاضی این میدان حواشی زیادی داشت و سرانجام قرار شد سیدعلی باتجربه پس از سال ها قضاوت در لیگ برتر، برای اولین بار این ملاقات را سوت بزند. او در سال های اخیر بارها نامش به عنوان یکی از گزینه های اصلی قضاوت در شهرآورد تهران مطرح شده بود اما هیچوقت نتوانسته بود به عنوان گزینه نهایی انتخاب گردد و به عنوان داور پا به میدان شهرآورد بگذارد. این داور 43 ساله که جانشین پیغام حیدری برای سوت زدن در داربی 98 شد، قرار بود هفته گذشته ملاقات پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان را در چارچوب هفته بیست و دوم سوت بزند که با قهر او، کار به علی صفایی واگذار شد.

سیدعلی که باتجربه ترین داور فعال حاضر در لیگ برتر به شمار می رود، در 214 قضاوت خود در لیگ برتر، 504 کارت زرد و 59 کارت قرمز به بازیکنان داده است و جزو داورانی است که کارت های زیادی از جیبش خارج می گردد.

او سال 1375 کار داوری اش را آغاز کرد و اکنون نیز در شهرداری تهران فعالیت می نماید. مهم ترین ملاقاتی که سیدعلی قضاوت نموده، ملاقات فینال جام حذفی فصل 96-95 بوده که در آن نفت تهران پیروز شد با یک گل تراکتور را شکست دهد و قهرمان جام حذفی لقب بگیرد.

بسیاری از کارشناسان و فعالان داوری معتقدند سپرده شدن قضاوت داربی 98 به سیدعلی برای این است که او زودتر از 45 سالگی خداحافظی کند اما این داور بارها اعلام نموده که تصمیمش این است که تا زمانی که بتواند، در لیگ برتر سوت بزند.

سیدعلی ابتدای فصل پیروز نشد در فهرست داوران لیگ رجحان قرار بگیرد و پس از پیروزیت در دومین تست های آمادگی جسمانی پیروز شد تا در این فصل و از هفته دهم به بعد در لیگ برتر و لیگ یک سوت بزند.

نود و هشتمین داربی مرکز، آزمون بزرگی برای این داور باتجربه در نخستین قضاوتش در داربی تهران است و باید دید سیدعلی می تواند با قضاوتی مناسب، به حواشی پیرامونش سرانجام دهد یا خیر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1401 بروزرسانی: 25 خرداد 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2042

به "آشنایی با داور دبی 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با داور دبی 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید