آخرین شرایط هوای پایتخت

به گزارش مرد کوچک، خبرنگاران : براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون (6 آذر ماه) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است. با این حال بهبود کیفیت هوا در ساعات پایانی امشب دور از انتظار نخواهد بود.

آخرین شرایط هوای پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که صبح امروز (6 آذر ماه) با عدم وزش باد و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با شروع تردد خودروها، در بیشتر مناطق آسمان غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود.

به تدریج با افزایش نسبی تندی باد و افزایش میزان ناپایداری جوی همراه با رشد ابر و احتمال بارش پراکنده طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت و وزش باد مؤثر پیش بینی می گردد با وجود افزایش ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار گیرد.

صبح فردا (7 آذر ماه) با وجود کاهش ترافیک صبحگاهی در روز تعطیل، عدم وزش باد مؤثر باعث افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

طی روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد و در اواخر وقت فردا (7 آذر ماه) با افزایش ترافیک شامگاهی و عدم وزش باد مؤثر، افزایش غلظت ذرات معلق و در نتیجه برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 115 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 139 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1322

به "آخرین شرایط هوای پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط هوای پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید