آب چغندر موجب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود

به گزارش مرد کوچک، در حالی که معین است نیترات رژیمی هم استقامت در ورزش و هم شدت ورزش را افزایش می دهد، محققان هنوز چیز های زیادی در مورد اینکه چرا این اثر رخ می دهد و اینکه چگونه بدن ما نیترات غذایی را که می خوریم به اکسید نیتریک تبدیل می کند، باید بیاموزند.

آب چغندر موجب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود

محققان دانشگاه اکستر، توزیع نیترات مصرف شده را در بزاق، خون، ماهیچه ها و ادرار 10 داوطلب سالم ردیابی کردند. از آن ها خواسته شد حداکثر ورزش پا را انجام دهند. این تیم می خواست کشف کند که نیترات رژیمی در کجای بدن فعال است تا سرنخ هایی در مورد مکانیسم های موجود در زمان ورزش ارائه دهند.

یک ساعت پس از مصرف نیترات، از شرکت کنندگان خواسته شد تا 60 انقباض عضله چهار سر ران - عضله ران فعال در حین صاف کردن زانو - را با حداکثر شدت در مدت پنج دقیقه روی یک دستگاه ورزشی انجام دهند. این تیم افزایش قابل توجهی در سطوح نیترات در ماهیچه ها پیدا کرد. در طول تمرینات، محققان دریافتند که این افزایش نیترات باعث افزایش 7 درصدی در نیروی عضلانی می شود، در مقایسه با زمانی که شرکت کنندگان دارونما مصرف می کردند.

اندی جونز، استاد فیزیولوژی کاربردی در دانشگاه اکستر، گفت: تحقیق ما در حال حاضر شواهد زیادی در مورد خواص افزایش عملکرد نیترات رژیم غذایی، که معمولاً در آب چغندر یافت می شود، ارائه کرده است.

مطالعات قبلی افزایش نیترات در بافت و مایع بدن را پس از مصرف نیترات رژیم غذایی نشان داده بود. با استفاده از ردیاب در مطالعه نو، محققان توانستند به طور دقیق محل افزایش و فعال بودن نیترات را ارزیابی کنند، و همچنین شیوه نوی را در مورد نحوه استفاده از نیترات مصرفی ما برای افزایش عملکرد ورزشی نشان دهند.

این مطالعه نشان می دهد سطوح نیترات عضلانی برای عملکرد ورزشی مهم است. علاوه بر ورزش، احتمالاً برای سایر حوزه های پزشکی مانند مواردی که بیماری های عصبی-عضلانی و متابولیک مرتبط با کمبود اکسید نیتریک را هدف قرار می دهند، نیز پیامد های مهمی دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 2180

به "آب چغندر موجب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب چغندر موجب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید