گزارش الرایه از سیطره ایرانی ها در لیگ قطر و جذب صخره پرسپولیس

به گزارش مرد کوچک، روزنامه الرایه قطر در مطلبی به جابجایی لیگ ستارگان این کشور پرداخت.

گزارش الرایه از سیطره ایرانی ها در لیگ قطر و جذب صخره پرسپولیس

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، روزنامه الرایه قطر به آنالیز تحلیل تغییرات انجام شده در تیم های قطری پرداخته که در این بین به سیطره با سابقه ایرانی ها خصوصا اختصاص سهمیه آسیایی باشگاه های قطری به جذب لژیونرهای ایرانی اشاره شده است.

به نوشته این روزنامه در بین 12 تیم لیگ قطر تیم فوتبال القطر تنها تیمی است که سهمیه 5 بازیکن خارجی خودش را تکمیل ننموده و هنوز می تواند یک بازیکن آزاد آسیایی جذب کند تا جانشین رشید اف ازبک گردد. گفته می شد بشار رسن عراقی در آستانه توافق با القطر است اما این انتقال نهایی نشد.

با توجه به سهمیه 5 بازیکن خارجی برای هر تیم قطری امکان جذب 60 بازیکن خارجی در لیگ این کشور وجود دارد که تا انتها جابجایی 58 بازیکن خارجی جذب شده و البته القطر همچنان می تواند دو بازیکن دیگر خارجی را از سهمیه آزاد جذب کند.

به نوشته الرایه در این فصل 17 بازیکن جدید راهی لیگ قطر شده که سابقه حضور در این کشور را نداشته اند. همچنین این 58 بازیکن از 24 کشور و 5 قاره مختلف دنیا به قطر آمده اند.

در حال حاضر سه کشور ایران، الجزایر و برزیل هر کدام 7 بازیکن در لیگ ستارگان قطر دارند و از این نظر صدرنشین جدول بازیکنان خارجی لیگ این کشور به شمار می فرایند. این در حالی است که باشگاه القطر در آستانه توافق با یوسف بلایلی الجزایری قرار گرفته است و در صورت جذب این بازیکن الجزایر 8 نماینده در فصل جاری لیگ ستارگان قطر خواهد داشت.

سیطره ایرانی بر سهمیه های آسیایی

الرایه همچنین با درج عنوان سیطره ایرانی بر سهمیه های آسیایی نوشت: بازیکنان ایرانی بیشترین حضور را در سهمیه های آسیایی باشگاه های قطری به خود اختصاص داده اند. 7 بازیکن ایرانی در 6 تیم لیگ ستارگان قطر عضویت دارند که سهم العربی دو بازیکن است. شجاع خلیل زاده مدافع پرسپولیس آخرین بازیکنی بود که در ساعات انتهای جابجایی به الریان پیوست. مهدی ترابی و مهرداد محمدی عضو تیم العربی هستند، امید ابراهیمی در الاهلی، پژمان منتظری در الخریطیات، روزبه چشمی در ام صلال، و رامین رضاییان در الدحیل بازی می نمایند.

در ادامه این گزارش آمده که امید ابراهیمی تنها لژیونری است که به لیگ قطر بازگشته، بازیکنی که فصل گذشته در یوپن بلژیک حضور داشت و در این فصل به الاهلی بازگشت.

الرایه انتقال شجاع خلیل زاده را یک خرید متمایز در خط دفاع ارزیابی نموده و نوشته است: الریان در آخرین ساعات جابجایی پیروز شد بازیکن قلب دفاع پرسپولیس و مدافع ایرانی را به خدمت بگیرد. خلیل زاده در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد قدرتمندی داشت و مثل صخره ای می ماند که اهداف مهاجمان را خنثی می کرد. پیروزیت الریان در این انتقال موجب تقویت خط دفاعی این تیم خواهد شد و بازی های گذشته به خوبی نشان داده که الریان به این مدافع ایرانی احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1191

به "گزارش الرایه از سیطره ایرانی ها در لیگ قطر و جذب صخره پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش الرایه از سیطره ایرانی ها در لیگ قطر و جذب صخره پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید