کارهایی که قبل از مهاجرت و اقامت دائم باید انجام داد

به گزارش مرد کوچک، پیش از مهاجرت و اقامت دائم به کشورهای دیگر باید کارهایی مانند دریافت گذرنامه، ویزا، خرید بلیط هواپیما، پیش بینی محل اقامت، تهیه شغل و تامین معیشت و آشنایی با قوانین کشور مقصد را در دستور کار خود قرار داد. در ادامه به آنالیز فهرست الزامات قبل از مهاجرت می پردازیم.

کارهایی که قبل از مهاجرت و اقامت دائم باید انجام داد

برای اینکه زندگی خود را در کشور مقصد ساده تر و منظم تر کنید، برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم در کشور دیگر ضروری است ابتدا موارد زیر را آنالیز کنید.

برای ویزا اقدام کنید

این یکی از مهمترین کارهایی بوده که باید قبل از مهاجرت و اقامت دائم در کشور دیگر انجام دهید که مسلما طولانی ترین بخش در این فرآیند است. بنابراین زمان زیادی به خود بدهید! آماده شوید تا چند فرم را پر کنید. در این درخواست احتمالاً از شما جزئیات شخصی، نحوه برنامه ریزی برای تأمین هزینه اقامت خود و هرگونه ترتیبات مسافرتی و اقامتی که ممکن است تا کنون انجام داده باشید را از شما بخواهند. اینها مواردی است که در این چک فهرست مهاجرت به خارج از کشور به آنها خواهیم پرداخت.

خرید بلیط هواپیما

یکی دیگر از موارد مهم در چک فهرست شما برای مهاجرت و اقامت دائم در برترین کشور ها این است که بلیط پرواز خود را زودتر خریداری کنید، برای اینکه بتوانید بلیط خوبی را به دست آورید. اگر برنامه ریزی سفر خود را زود آغاز کنید، می توانید معاملات را ردیابی کنید. برای خرید بلیط چندین وب سایت را به طور منظم به خاطر پیدا کردن قیمت مناسب تر آنالیز کنید.

در خصوص شهر مقصد تحقیق کنید

حال که برای مهاجرت و اقامت دائم، ویزا و بلیط هواپیمای خود را گرفته اید، باید در خصوص موقعیت شهر مقصد تحقیق کنید ؛ چرا که ممکن است به مدرسه، دانشگاه یا شغل خاصی وابسته باشید. اگر مقصد نهایی شما از قبل معین شده است، اکنون زمان آن است که تحقیق کنید و فهرستی از چیزهایی که باید ببینید و انجام دهید را تهیه کنید. Google Maps یک اپلیکیشن عالی برای این کار است.

مراحل بسته بندی را آغاز کنید

از آنجایی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم در خارج از کشور را دارید، این مرحله در چک فهرست مهاجرت به خارج از کشور می تواند چالش برانگیزتر باشد. در هر صورت، برترین اقدام این است که تا جایی که می توانید از شر وسایل اضافی خلاص شوید و بعلاوه تا حد امکان کم بسته بندی کنید. باید بدانید هنگام نقل مکان به کشوری دیگر چه وسایلی باید همراه داشته باشید.

مراحل تست کرونا را انجام دهید

در روزهای شیوع کرونا و لزوم واکیسناسیون، ضروری است قبل از مهاجرت و اقامت دائم نسبت به انجام تست کرونای خود اقدام کنید. در غیر این صورت در فرودگاه به مشکل جوی برخورد خواهید کرد. بعضی از ویزاها حتی ممکن است احتیاج به معاینات پزشکی خاص قبل از سفر داشته باشند. بعلاوه ممکن است بسته به مقصد خود به واکسن های خاصی احتیاج داشته باشید و باید مطمئن شوید که هر زمان که ممکن است داروهای تجویزی را که برای پوشش کل اقامت خود مصرف می کنید، به مقدار کافی دریافت کنید.

حداقل، یک نسخه کتبی برای داروهای خود تهیه کنید تا پس از تمام شدن، آن را به یک پزشک یا داروخانه خارج از کشور ببرید. بیشتر کشورها از شما می خواهند که یک طرح بیمه درمانی در کشورشان نیز تنظیم کنید. بنابراین اکنون زمان آن است که در خصوص گزینه ها تحقیق کنید و نسبت به انجام بیمه اقدام نمایید.

کارت اعتباری بین المللی دریافت کنید

برای مهاجرت و اقامت دائم در کشور دیگر بهتر است کارت اعتباری بین الملی دریافت کنید. به این ترتیب می توانند از کلاهبرداری احتمالی جلوگیری کنید و در صورت لزوم با هزینه های کمتر خریداری نمایید.

مکان زندگی خود را معین کنید

احتمالاً یکی از دلهره آورترین و وقت گیرترین کارهای مهاجرت و اقامت دائم شما به خارج از کشور این است که بفهمید کجا زندگی می کنید. پس از فرود یک شماره تلفن دریافت نموده و آغاز به تماس با فهرست ها، آژانس ها، مشاوران املاک و معین قرار دیدار برای تماشا بعضی مکان ها کنید.

سخن پایانی

حال شما چک فهرست خود را برای مهاجرت و اقامت دائم به خارج از کشور دارید. بنابراین کارها را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید و هر روز کمی از آن را انجام دهید. در آخرین لحظات با دوستان و خانواده خود غرق در لذت شوید!

منبع: اتاق
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1918

به "کارهایی که قبل از مهاجرت و اقامت دائم باید انجام داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهایی که قبل از مهاجرت و اقامت دائم باید انجام داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید