هشترود قابلیت تبدیل شدن به قطب سیب کشور را دارد

به گزارش مرد کوچک، نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: ما می خواهیم شهرستان هشترود را به قطب فراوری سیب در کشور تبدیل کنیم.

هشترود قابلیت تبدیل شدن به قطب سیب کشور را دارد

به گزارش مرد کوچک، سید حمزه امینی در مراسم جشن برداشت سیب که در روستای عزیز آباد بخش نظرکهریز هشترود بر گزار شد، خاطر نشان کرد: محصول سیب هشترود باید برندسازی شده و به اسم سیب هشترود روانه بازار گردد.

وی اضافه نمود: درست است که هشترود دارای هشت رودخانه است، اما صدای العطش روستاییان هشترودی به هوا بلند شده و از مسئولان ذی ربط می خواهیم روستاهای هشترود و چاراویماق را دریابند و به دردهای این مردم رسیدگی نمایند.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان باید به صورت تمام وقت در اختیار مردم و سرمایه گذاران باشند و از سرمایه گذاری های این افراد در جهت ساماندهی اقتصاد منطقه و ایجاد اشتغال بهره بگیرند.

فرماندار هشترود نیز در این مراسم گفت: یکی از اساسی ترین اهداف جشنواره برداشت سیب در هشترود، شناساندن تواتمندی های روستائیان هشترودی است.

امین امینیان اظهار کرد: لازمه توسعه روستاها، رویکرد دارایی مبناست و باید استعدادهای موجود در روستاها شناسایی شده و از آن ها برای بهبود اقتصاد روستا استفاده کرد.

وی اضافه نمود: روستا کانون مهر و محبت و خود کفایی در کشور است که همه ارزش های موجود در جامعه در آن هویداست.

رئیس جهاد کشاورزی هشترود هم در این مراسم گفت: فراوری محصولات ارگانیک هشترود در کشور زبانزد خاص و عام است و این منطقه علاوه بر گندم می تواند در فراوری سیب هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

احمد احمدی یادآور شد: سال جاری از 4000 هکتار باغات سیب در هشترود حدود 35هزار تن سیب برداشت خواهد شد.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک کارخانه صنایع تبدیلی سیب در منطقه هشترود ایجاد می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 69

به "هشترود قابلیت تبدیل شدن به قطب سیب کشور را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشترود قابلیت تبدیل شدن به قطب سیب کشور را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید