ماجرای عجیب در والیبال؛ خط خوردن از تیم ملی بخاطر سربازی

به گزارش مرد کوچک، یکی از ملی پوشان والیبال به دلیل غیبت داشتن در دوران خدمت مقدس سربازی، حضور در اردوی تیم را از دست داد.

ماجرای عجیب در والیبال؛ خط خوردن از تیم ملی بخاطر سربازی

به گزارش خبرنگاران، این روزها والیبال با معضل جدیدی روبرو شده و آن هم بحث سربازی برخی ستاره ها است. با توجه به حضور تیم پاس گرگان در فصل آینده رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور مسئولان این تیم در تلاش هستند تا ستاره ها را به عنوان سرباز به خدمت بگیرند.

به همین دلیل بازیکنی همچون امین اسماعیل نژاد که فصل گذشته عضو تیم سایپا بود و هفته های ابتدایی رقابت ها لیگ را به دلیل عدم صدور کارت بازی اش از دست داد، اما مدتی بعد تعیین شد که او از جمله بازیکنانی است که مشمول شده، اما فدراسیون کارت بازی او را صادر کرد و توانست برای تیم باشگاهی اش به میدان برود.

اسماعیل نژاد که به اردوی تیم ملی والیبال هم دعوت شده است برای فصل پیش رو با تیم شهداب یزد قرارداد امضا کرد و مبلغی را هم به عنوان پیش پرداخت دریافت کرد، اما در همین حین اعلام شد که او باید به خدمت سربازی برود و به همین دلیل راهی تیم پاس گرگان شد تا خدمت سربازی اش را در این تیم سپری کند.

حال سوال اینجاست که حق با چه کسی است؟ آیا بازیکنان موظف هستند در تاریخی تعیین به خدمت مقدس سربازی بروند یا شرایط خاصی شامل حال آنها می شود؟ به همین دلیل خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس به سراغ میثم جعفری، مدیر تشریفات فدراسیون والیبال رفت که در سال های اخیر موضوعات مربوط خدمت سربازی ملی پوشان را پیگیری کرده است.

جعفری در گفتگو با فارس درخصوص شرایط ملی پوشان والیبال برای حضور در خدمت سربازی و شرایط بازیکنی همچون امین اسماعیل نژاد گفت: اسماعیل نژاد بازیکنی بود که در چند سال اخیر برای حضور در خدمت سربازی غیبت داشته و به دلیل نداشتن پاسپورت هم چندین بار از اردوهای تیم ملی خط خورد. سال گذشته هم مصطفی کارخانه مجوزی را دریافت کرد تا او بتواند در لیگ برتر بازی کند. نامه نگاری های سال گذشته موجود است، اما در سال جدید وی با باشگاه شهداب یزد قرارداد امضا کرد و 10درصد هم به عنوان پیش پرداخت دریافت کرد.

وی ادامه داد: این بازیکن با کمک فدراسیون توانست دفترچه کارش را هم دریافت کند، اما 180 روز غیبت دارد و طبق قانون او نمی تواند خدمتش را به تعویق بیاندازد و در خدمت تیم ملی باشد. با صحبت هایی که بین مسئولان انجام شد مشکلاتش در حال حل شدن بود، اما وی با عیسی سنگدوینی وارد مذاکره شد و با این تیم قرارداد امضا کرد!

مدیر تشریفات فدراسیون والیبال درخصوص شرایط سایر بازیکنان، گفت: درخصوص بازیکنان دیگر همچون سلیم چپرلی، آرمان صالحی، شایان شاهسوند و چند بازیکن تیم آذرباتری باید بگویم طبق توافقنامه ای که وزیر ورزش با رئیس محترم نظام وظیفه امضا کرده اند، بازیکنان تیم ملی تا سن 30 سال و بازیکنان باشگاهی تا سن 28 سال در صورت نداشتن غیبت می توانند تعویق خدمت داشته باشند و هر 6 ماه یک بار باید این کار را انجام دهند. به این ترتیب هر تیم نظامی نمی تواند به زور آنها را سرباز کند. این بازیکنان باید نامه ای از باشگاه خود به فدراسیون ارسال کنند و سایر روال منطقی طی می شود و در نهایت خدمت سربازی آنها 6 ماه به تعویق می افتد. این قانون شامل حال بازیکنان تیم ملی و لیگ برتر می شود و کسی نمی تواند آن را زیر پا بگذارد.

جعفری گفت: امسال تیم پاس گرگان در لیگ برتر حضور دارد و باید دید سال های گذشته بازیکنان سرباز چه می کردند. سال قبل چندین بازیکن خاتم دفترچه اعزام به خدمت گرفتند و خدمت خود را به تعویق انداختند. همه ملی پوشان و بازیکنان لیگ برتری که غیبت نداشته باشند می توانند از این قانون استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیم شهداب هم توان جذب بازیکن سرباز دارد یا خیر، شرح داد: بله؛ تیم شهداب یزد از یک سال قبل طی نامه نگاری هایی که انجام داد توانست این مجوز را دریافت کند که زیر نظر مقاومت یزد فعالیت کند و به همین دلیل می تواند هر سال تعداد محدودی بازیکن سرباز را به خدمت بگیرد. برای فصل پیش رو پاس گرگان هم همین شرایط را دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: miniman.ir شناسه مطلب: 1584

به "ماجرای عجیب در والیبال؛ خط خوردن از تیم ملی بخاطر سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب در والیبال؛ خط خوردن از تیم ملی بخاطر سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید